ГО “Добровольці-вогнеборці” шукає консультанта(ку) для надання послуг зі створення програм дитячих пожежних таборів для 8 громад

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
nataliekohutyuk

Vacancy вакансія dfrfycsz(6)
ГО “Добровольці-вогнеборці” шукає консультанта(ку) для надання послуг зі створення програм дитячих пожежних таборів для 8 громад

ГО “Добровольці-вогнеборці” шукає консультанта(ку) для надання послуг зі створення програм дитячих пожежних таборів для 8 громад

Громадська організація “Добровольці-вогнеборці” (далі – Організація) виконує проєкт “Акселерація потенціалу новостворених добровільних пожежних команд на місцевому рівні” (далі – Проєкт). Проєкт здійснюється у межах Програми «Спільнодія», що впроваджується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» коштом Європейського Союзу.

Передумови Проєкту. Система пожежної охорони в Україні потребує трансформації, що закладено у Стратегії реформування ДСНС. Зокрема Стратегією визначено ціллю досягнення нормативу часу реагування у містах – до 10 хвилин, у сільських місцевостях – до 20 хвилин. Разом з тим, для досягнення таких показників мережа пожежно-рятувальних підрозділів має збільшитись на близько 1000 підрозділів. Очевидно, що ні раніше, ні тим паче в поточних умовах і в період відновлення держава не спроможна буде утримувати таку кількість. Для розуміння наразі ДСНС управляє приблизно аналогічною кількістю. Водночас у більшості випадків підрозділи потрібні у малонаселених пунктах, де утримання повноцінного підрозділу є економічно невиправданим. Рішенням ситуації є розвиток добровільних пожежних команд – практики, яка активно використовується іншими країнами (Польща, Австрія, Німеччина, Естонія, США, Канада тощо). З 2015 року, а особливо після 2018-2019 років внаслідок реформи децентралізації, такі команди поступово починають створюватись в Україні. 

Водночас культура волонтерства у сфері пожежної безпеки в Україні була перерваною внаслідок радянської окупації та централізованих підходів до управління. Відтак новостворені команди наразі зустрічають багато скепсису як серед місцевого самоврядування, так і населення, що підважує мотивацію волонтерів. До того ж на місцевому рівні фахівці зазвичай не мають навичок волонтерського менеджменту, що негативно впливає на утримання волонтерів в команді, а також підвищення потенціалу їхнього впливу в умовах, де їхнє залучення не є надто частим (практика показує, що волонтери залучаються на виклики від 5 до 30 разів на рік, і не кожен з викликів є значними для відчуття вагомості свого внеску). В таких умовах новостворені добровільні пожежні команди несуть ризик швидкого вигорання, що значно нашкодить волонтерському потенціалу на місцевому рівні і в інших напрямках (наприклад, молодіжній, соціальній, екологічній). 

Основні цілі Проєкту: 

1) Ознайомлення місцевого самоврядування з практиками волонтерського менеджменту.
2) Практична підтримка в організації заходів з підтримки мотивації та гуртування добровільних пожежників.
3) Реалізація за участю добровільних пожежників заходів підвищення культури пожежної та техногенної безпеки в громадах. 

Шляхи досягнення цілей Проєкту: 

1) Організації відбору 8 громад-учасниць зі створеними добровільними пожежними командами.
2) Проведення з представниками цих громад серії вебінарів з волонтерського менеджменту у сфері добровільного пожежного руху з домашніми завданнями для планування заходів.
3) Організація та проведення тімбілдингів для відповідних 8 добровільних пожежних команд у вигляді дводенних тренінгів з домедичної допомоги та подальших навчань, які добровільні пожежні команди проведуть у своїх громадах.
4) Практична допомога і фінансування проведення 8-ма добровільними пожежними командами соціальних акцій на місцевому рівні для формування залученості волонтерів та покращення статусу волонтера на місцевому рівні та покращення рівня безпеки в громаді, а саме: проведення 5-денного дитячого пожежного табору, конкурсу малюнків на протипожежну тематику та інформаційної кампанії для запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям.
5) Створення інформаційних матеріалів про впроваджені практики у відібраних громадах: три відеокейси та три статті про перебіг та результати Проєкту.
6) Адвокація включення аналогічних заходів у програмні документи місцевого самоврядування на наступний фінансовий рік за кошти місцевого самоврядування. 

Суть завдання. Для реалізації завдання з проведення 5-денних дитячих пожежних таборів у відібраних громадах кожна громада-учасниця в рамках підготовки домашніх завдань підготує орієнтовний план впровадження заходів за Проєктом та ідеї вправ та занять для дитячих пожежних таборів у своїй громаді, однак очікується, що їхніх напрацювань буде недостатньо для створення повноцінної програми. Завданням консультанта(ки) буде фіналізувати на основі пропозицій громади та результатів власних методологічних напрацювань 8 програм дитячих пожежних таборів з додатковими матеріалами.

Дитячі пожежні табори в громадах мають бути розраховані на 12 дітей у віці початкової школи чи передпідлітковому віці та 5 днів без ночівлі. Орієнтовні витрати часу на табір на день – 6-8 годин. Організація забезпечить купівлю чи друк роздаткових матеріалів відповідно до створеної програми та 3-разове харчування (обід та 2 перерви на снеки). Вбачається, що табори проводитимуться на території громад, за участю членів добровільних пожежних команд, фахівців органів місцевого самоврядування чи навчальних закладів, ДСНС та включатимуть серед іншого уроки безпеки, розважальні ігри, водяні шоу зі застосуванням пожежної техніки.

Програми мають бути побудовані з урахуванням таких розрахунків та пропозицій громад-учасниць. Програми мають супроводжуватись описом вправ, завдань чи розважальних ігор, інструкціями для вихователів чи добровільних пожежників, які будуть їх організовувати, а також макетами матеріалів для друку та списком необхідних розхідних матеріалів. Матеріали для друку мають бути доступними для використання з точки зору авторських прав. 

Організація допускає, що деякі частини створених програм не будуть унікальними для кожної з громад, однак консультант(ка) має врахувати пропозиції громад, наскільки це можливо.

Консультант(ка) матиме можливість у своїй роботі взаємодіяти з командою Проєкту та залученою міжнародною консультанткою з питань розвитку добровільного пожежного руху, отримати спрямування щодо потенційних ресурсів для пошуку необхідних матеріалів, обмежену підтримку з перекладу іноземних ресурсів за потреби. 

Орієнтовні терміни виконання завдання: друга-третя декада липня 2023 року.

Очікуваний обсяг залученості за завданням: 8 експертних днів.

Вимоги до консультанта(ки): Попередній досвід роботи з дітьми, створення методологій чи навчальних матеріалів для роботи з дітьми, програм дитячих заходів, навчальних програм тощо. Попередній досвід створення матеріалів для дітей з питань безпеки буде значною перевагою. Володіння англійською мовою для проведення самостійного пошуку та адаптації матеріалів буде перевагою.

Просимо надіслати з темою листа “Методолог програм дитячих пожежних таборів” на пошту: [email protected], не пізніше ніж 23:59 23 червня 2023 року:

  • резюме, 
  • короткий супровідний лист: 1) з мотивацією залученості саме до цього завдання (обов’язково); 2) коротким описом виконаних раніше завдань, які є релевантними для цього контракту (обов’язково); 3) короткими пропозиціями чи описом підходу до завдання (бажано); 4) з інформацією про наявність чи відсутність реєстрації  кандидата(ки) як фізична особа-підприємець (обов’язково).
  • фінансову пропозицію за 1 експертний день або завдання цілком. 


Останні публікації цього розділу:

Вакансія: Inclusion Advisor

Вакансія: Facilities and Inventory Management Lead

DAI Global LLC шукає Technical Copy Editor

Press and Media Coordinator - Посольства США

Public Health Specialist (Strategic Information) - Посольство США

Administrative Assistant in the Community Liaison Office (Посольство США)