Консультант(-ка)/ дослідник (-ця) з питань захисту прав людей з інвалідністю
ЗАВЕРШЕНО
Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) є неприбутковою та позапартійною міжнародною організацією. Як глобальний лідер у просуванні демократії, IFES сприяє належному врядуванню та демократичним правам, надаючи технічну допомогу органам адміністрування виборів, розширюючи можливості малопредставлених груп населення брати участь у політичному процесі, а також проводячи дослідження на місцях з метою вдосконалення виборчого циклу. З 1987 року IFES працює у більш ніж 145 країнах світу, від країн, що розвиваються, до зрілих демократій.
З 1994 року IFES відіграє значну роль у просуванні виборчої, адміністративної та правової реформ в Україні. У співпраці з партнерами з українського громадянського суспільства та Центральною виборчою комісією (ЦВК), IFES працює над налагодження діалогу щодо виборчої реформи, розбудови спроможності місцевих ГО, інституціоналізації найкращих практик у підготовці представників органів адміністрування виборів та забезпечення рівного представництва у виборчому процесі вразливих верств населення, особливо жінок, представників (-ць) національних меншин та людей з інвалідністю.
IFES потребує послуг досвідченого/-ої консультанта(-ки)/дослідника (-ці) з питань прав людей з інвалідністю, який (-а) долучиться до команди експертів (-ок) задля роботи над дослідженням щодо забезпечення прав людей з інвалідністю на шляху до ЄС, і, зокрема, зробить свій внесок у частині, що стосуватиметься інформаційної доступності.
Дослідження буде проведено IFES у партнерстві з ГО “Боротьба за права” і на даному етапі охопить лише деякі аспекти, зокрема доступність інформації. Метою дослідження є наближення українського законодавства до законодавства ЄС у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю в контексті вступу до ЄС. Це дослідження включатиме оцінку поточної ситуації в українському правовому полі щодо прав людей з інвалідністю та практики застосування правових норм. Очікується, що в документі будуть запропоновані кроки, які необхідно здійснити для сприяння процесу наближення до стандартів ЄС, а також інструменти та механізми участі ГО та організацій людей з інвалідністю у цьому процесі.
Основні обов’язки:
- Аналіз того, як питання забезпечення прав людей з інвалідністю враховані в Директиві про аудіовізуальні медіапослуги 2010/13/ЄС; аналіз сфер дії Директиви та процесу моніторингу ЄС щодо її імплементації.
- Дослідження практики країн-членів ЄС щодо приведення національного законодавства у відповідність до цієї Директиви (Румунія, Польща та ін. (список буде погоджено з командою).
- Аналіз сумісності нового закону з Директивою щодо прав людей з інвалідністю.
- Визначення сфер, в яких Україна потребує подальшого наближення до стандартів ЄС, та напрацювання рекомендації для органів влади/залучених сторін щодо цього.
- Підготовка структури/змісту дослідження; координація з іншими членами команди щодо фіналізації дослідження.
- Підготовка фінального проєкту дослідження (а також проектів розділів на щотижневій основі) керівнику групи експертів.
- Участь у координаційних зустрічах, коли це необхідно.
Результати наданих послуг:
- Аналіз Директиви про аудіовізуальні медіапослуги 2010/13/ЄС в контексті забезпечення прав людей з інвалідністю, сфер дії Директиви, процесу моніторингу ЄС щодо її імплементації.
- Аналіз практик країн-членів ЄС щодо приведення національного законодавства у відповідність до даної Директиви у табличному або графічному форматі.
- Аналіз сумісності нового закону з Директивою щодо прав людей з інвалідністю.
- Перелік сфер, в яких Україна потребує подальшого наближення; перелік рекомендацій для органів влади/залучених сторін з цього приводу.
- Фінальна структура/зміст дослідження.
- Фінальний проект повного тексту дослідження (після опрацювання правок/рекомендацій від інших членів команди).
Професійні навички та вміння:
- Відмінні аналітичні здібності та вміння керувати кількома завданнями у встановлені терміни.
- Вміння ефективно співпрацювати, бути частиною команди.
- Відмінні навички комунікації, презентації та проведення брифінгів.
- Ініціативність, розсудливість та винахідливість.
- Чесність та етичність в роботі.
- Готовність дотримуватися всіх принципів конфіденційності.
- Прихильність до просування демократії та сприяння інклюзивним виборчим процесам.
Професійні вимоги до кандидатів (-ок):
- Ступінь бакалавра з прав людини, права, соціології або іншої відповідної галузі.
- Мінімум 1 рік відповідного досвіду роботи.
- Попередній досвід проведення досліджень у сфері європейської інтеграції/прав людини/прав людей з інвалідністю.
- Знання права ЄС та досвід підготовки досліджень у цій сфері.
- Розуміння прав людей з інвалідністю в національному та/або міжнародному контексті.
Мовні навички: відмінне володіння усною та письмовою українською та англійською мовами.
Кількість робочих днів за контрактом: 40 днів.
Період надання послуг: із 25 березня по 15 липня 2024 року
Для участі в конкурсі необхідно надіслати резюме й мотиваційний лист англійською мовою на електронну адресу [email protected] до 18:00 21 березня 2024 року. Тема електронного листа повинна містити «Консультант(-ка)/ дослідник (-ця) з питань захисту прав людей з інвалідністю».
IFES розглядає кандидатури усіх кваліфікованих учасників (-ць) для участі у відборі та не дискримінує за ознаками інвалідності, статі, сексуальної орієнтації, статевої ідентичності, віку, раси, кольору шкіри, релігії, національного походження, статусу ветерана(-ки) або будь-якої іншої законодавчо захищеної ознаки. IFES заохочує людей з інвалідністю та людей різними життєвими досвідами подавати заявки на участь у відборі.