Консультант/ка для проведення вебінарів з питань кредитування ФОП та малого бізнесу
ЗАВЕРШЕНО
Проєкт «Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)» в Україні, що реалізується Всесвітньою радою кредитних спілок (WOCCU) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), прагне посилити спроможності сектору кредитних спілок в Україні шляхом створення прозорішої нормативно-правової бази для діяльності кредитних спілок в Україні, що сприятиме їхньому зростанню, а також зниженню ризиків, одночасно покращуючи доступ для сільськогосподарського та сільського мікро, малого та середнього бізнесу (ММСП) до фінансування з боку кредитних спілок.
Проєкт КЕП в рамках Мети 4 працює з вибраною кількістю зацікавлених і мотивованих кредитних спілок для надання їм технічної допомоги щодо підтримки фінансування агробізнесу та ММСП в сільській місцевості. З метою розширення можливостей кредитних спілок для фінансування сільських ММСП Проєкт КЕП підвищить кваліфікацію персоналу кредитних спілок щодо впровадження/удосконалення методик кредитування приватних підприємців/підприємиць, у т.ч. вразливих груп (наприклад, жінки в бізнесі, бізнес переміщених осіб або осіб, що відновили свій бізнес тощо). Це сприятиме покращенню якості фінансових послуг для задоволення потреб дрібного бізнесу на селі та стимулюватиме розвиток місцевих громад.
Обов’язки:
1. Підготовка та проведення серії з 3-х вебінарів (за потреби кількість може бути збільшено) для кредитних спілок з метою запровадження та/або вдосконалення методик кредитування малого бізнесу в сільській місцевості. Під час вебінарів мають бути висвітлені, зокрема, наступні теми:
- Оцінка потреб малого підприємництва в сільській місцевості в умовах невизначеності та додаткових ризиків;
- Аналіз кредитоспроможності та фінансової стійкості клієнта;
- Кредитний ризик (включаючи фінансові та нефінансові складові);
- Оцінка бізнес-планів позичальників, якісна та кількісна діагностика бізнес-проєктів;
- Діючі державні та міжнародні програми підтримки малого підприємництва в сільській місцевості;
- Кредитні продукти банків та інших небанківських установ для малого підприємництва з урахуванням поточних потреб;
- Особливості кредитування вразливих груп клієнтів (наприклад, жінки в бізнесі, бізнес переміщених осіб або осіб, що відновили свій бізнес тощо).
2. Підготовка рекомендацій/практичних матеріалів для використання кредитними спілками в рамках кредитування ММСП в сільській місцевості.
Вимоги:
1) Консультант (експерт чи компанія/організація) має перебувати на загальній системі оподаткування або на єдиному податку ІІІ групи
2) Консультант (експерт чи компанія/організація) повинен мати відповідний КВЕД, що дозволяє надавати зазначені вище послуги, а кваліфікація повинна відповідати наступним вимогам:
для експертів
- Вища освіта в галузі управління та адміністрування (фінанси, маркетинг, підприємництво) або іншої суміжної галузі;
- Досвід кредитного менеджменту, перевага – досвід у кредитуванні ММСП та ФОП;
- Знання поточних потреб ММСП та ФОП у сільській місцевості;
- Досвід співпраці з проєктами міжнародної технічної допомоги – бажано;
- Досвід проведення тренінгів/вебінарів (мова викладання – українська).
для компаній/організацій
- Члени команди, які будуть долучені до виконання завдання, повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, зазначеним вище.
Період роботи:
Очікується, що завдання буде виконано до 15 серпня 2023 року.
Вимоги до подачі заявки:
Щоб подати заявку, надішліть, будь ласка, до 10 травня 2023 року наступні документи на електронну адресу [email protected] та зазначте у темі листа «Кредитування ММСП»:
- Копія резюме (для компаній/організацій – резюме експертів, які будуть залучені до виконання завдання);
- Пропозиція, що включає:
- супровідний лист із детальним описом того, чому ви зможете виконати роботу;
- прогнозна програма вебінарів;
- ваша цінова пропозиція для виконання завдань.
Це обов’язкова інформація, у разі її відсутності – заявка не розглядається.
Контактна інформація 2-3 осіб, які зможуть надати рекомендації.
Цей запит на тендерну пропозицію жодним чином не зобов’язує Всесвітню раду кредитних спілок укладати контракт, а також не зобов’язує Всесвітню раду кредитних спілок відшкодовувати будь-які витрати, понесені під час підготовки та подання заявки. Всесвітня рада кредитних спілок залишає за собою право змінювати будь-яку частину запиту на участь у тендері під час укладання договору, якщо це буде необхідно.