Консультант/ка регіональний/а координатор/ка (Вінниця, Київ, Суми, Харків, Чернігів)
Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» оголошує конкурс для надання консультаційних послуг регіональних координаторів (Вінниця, Київ, Суми, Харків, Чернігів) в рамках впровадження проєкту «Запровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct»
МБФ «Альянс громадського здоров’я» (далі Альянс) – провідна професійна організація, що у співпраці з ключовими громадськими організаціями, Міністерством охорони здоров‘я та іншими урядовими органами веде боротьбу з низкою епідемій, у т.ч. ВІЛ/СНІД і ТБ в Україні, керує профілактичними програмами та надає якісну технічну підтримку та фінансові ресурси організаціям на місцях.
Закупівля консультаційних послуг виконується у рамках програми «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції шляхом надання універсального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу, розширення доказово обґрунтованої профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, створення життєздатних та стабільних систем охорони здоров’я», що фінансується Глобальним фондом для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією.
Інформація про проєкт, в рамках якого оголошується конкурс:
REAct (Rights – Evidence – Action/Права – Докази – Дії) – це система для моніторингу та реагування на порушення прав людини на рівні спільнот. В Україні система впроваджується з 2019 року МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки Глобального фонду. Платформа REAct дає змогу громадським організаціям вчасно реагувати на наявні порушення та попереджувати подібні випадки в майбутньому.
Цільовими групами проєкту є представники ключових спільнот, уразливих до ВІЛ/ТБ, а саме: люди, які вживають наркотики ін’єкційно (ЛВНІ); пацієнти програми ЗПТ; люди, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ); чоловіки, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ); транс*люди; секс-працівники/секс-працівниці (СП); люди з ТБ; ув’язнені (і колишні ув’язнені); статеві партнери клієнтів груп ризику (ЛЖВ, ЛВНІ).
REAct – це система, здатна документувати широкий спектр проблем, пов’язаних із правами людини, бар’єрами доступу до ВІЛ-профілактичних або медичних послуг. Така інформація є стратегічно важливою для запровадження та забезпечення адекватного реагування на порушення прав на індивідуальному рівні (насамперед, перенаправлення до отримання юридичних, медичних, психосоціальних та інших послуг) та для якісної програмної відповіді та покращення політики й адвокації на регіональному та національному рівнях.
Більше про REAct – https://react-aph.org/uk/countries/ukraine/
Основні завдання проєкту:
- Побудова ефективної системи виявлення бар’єрів щодо реалізації прав ключових груп в Україні в контексті ВІЛ та ТБ.
- Документування бар’єрів на шляху реалізації прав ключових груп в Україні, наприклад, доступу до профілактичних та медичних послуг в контексті ВІЛ та ТБ, випадків насильства або дискримінаційного ставлення, тощо;
- Налагодження та координація процесу реагування на виявленні бар’єри, відстеження ефективності наданої допомоги щодо кожного виявленого випадку.
В рамках цього конкурсу Альянс шукає:
консультанта – регіонального координатора для реалізації проєкту REAct в м. Вінниця та Вінницькій області.
консультанта – регіонального координатора для реалізації проєкту REAct в м. Києві та Київській області.
консультанта – регіонального координатора для реалізації проєкту REAct в м. Суми та Сумській області.
консультанта – регіонального координатора для реалізації проєкту REAct в м. Харків та Харківській області.
консультанта – регіонального координатора для реалізації проєкту REAct в м. Чернігів та Чернігівській області.
Основні обов’язки регіонального координатора проєкту:
- Здійснює загальний менеджмент проєкту REAct в регіоні, здійснює координацію роботи документаторів проєкту в регіоні, відповідає за ефективне впровадження проєкту REAct в регіоні.
- Виступає контактною особою проєкту REAct в регіоні у взаємодії з іншими організаціями, представляє інтереси проєкту REAct в регіоні.
- Налагоджує співпрацю із профілактичними проєктами, що надають послуги ключовим групам, та потенційно можуть стати точками входу для виявлення бар’єрів щодо реалізації прав ключових груп.
- Налагоджує співпрацю з надавачами юридичної та параюридичної допомоги для реагування на випадки клієнтів, які повідомили про випадки порушення своїх прав.
- Проводить первинний відбір кандидатів у документатори проєкту REAct в регіоні, надає кандидатури на погодження до Альянсу.
- Надає консультації та технічну підтримку документаторам щодо релевантності випадків, реєстрації випадків, ефективних алгоритмів реагування на випадки порушень прав клієнтів.
- Здійснює постійний моніторинг та оцінку внесеної документаторами інформації до бази даних.
- Здійснює верифікацію задокументованих випадків, перевірка на предмет відповідності, повноти та змісту введеної інформації; проведення аналізу випадків, щодо яких не відбулось успішного вирішення ситуації з порушенням прав, або не було вжито жодних заходів.
- Ініціює та бере участь в координаційних зустрічах із зацікавленими сторонами для представлення агрегованої інформації щодо виявлених випадків, вироблення стратегії щодо попередження виникнення даних випадків в майбутньому, проведення адвокаційних заходів.
- Виконує інші обов’язки згідно технічного завдання регіонального координатора проєкту REAct.
Запланована зайнятість: неповна зайнятість у період січень – грудень 2025, з можливим продовженням виконання обов’язків у 2026 рр.
Загальні вимоги до координатора проєкту:
- Досвід менеджменту регіональних проєктів в сфері ВІЛ або ТБ буде значно перевагою;
- Досвід роботи в галузі ВІЛ/СНІД;
- Досвід роботи з представниками ключових груп;
- Обізнаність із нормативно-правовою базою в сфері ВІЛ/СНІД, особливостей нормативно-правової бази, що стосується ключових груп, дискримінаційного ставлення та проявів насильства (юридична освіта буде перевагою);
- Досвід роботи із неурядовими організаціями, державними установами, закладами охорони здоров‘я;
- Відповідна вища освіта (громадське здоров’я, право, соціальні науки, управління, медична освіта тощо);
- ФОП або готовність його відкрити у стислі терміни – обов’язково;
- Високий рівень комп’ютерної грамотності.
- Перебування в Україні (не за кордоном), і зокрема в одному з регіонів, на який консультант подає свою заявку.
Процедура участі в конкурсі:
Усі учасники конкурсу повинні подати:
1. Резюме
2. Мотиваційний лист
3. Заповнену анкету
Документи (резюме та мотиваційний лист) необхідно надіслати на електронну адресу менеджера проєкту, Надії Семчук ([email protected]) до 18:00 15 січня 2025 р. У темі повідомлення зазначте: «Регіональний координатор проєкту REAct_регіон, на який Ви подаєте заявку».
Анкету потрібно заповнити до 18:00 15 січня 2025 р. за посиланням
На он-лайн співбесіду буде запрошено тільки тих кандидатів, яких буде відібрано за результатами попереднього розгляду резюме та мотиваційного листа.
Альянс громадського здоров’я працює відповідно до політики рівних можливостей, тому наймає на роботу кваліфікованих фахівців з різних секторів суспільства, незалежно від їх віку, гендерної приналежності, сексуальної орієнтації, ВІЛ-статусу та індивідуальних характеристик.