Кризовий/а психолог/иня мобільної групи в локації високого ризику
ЗАВЕРШЕНО
БФ «Право на захист» (далі — Фонд) — благодійна організація, що зосереджує свою діяльність на наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), особам, які постраждали від війни, особам, які потребують міжнародного захисту, особам без громадянства, особам з підвищеним ризиком без громадянства та особам без документів. З початку військового вторгнення на Сході України Фонд проводив моніторинг ситуації захисту прав ВПО, надаючи правову допомогу та посилюючи гуманітарну відповідь у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях. Сьогодні Фонд працює майже у всіх обласних центрах та громадах у межах відповідних областей.
Для допомоги постраждалим особам, що знаходяться у зоні високого ризику, Благодійний Фонд «Право на Захист» створює групи кризового реагування, що будуть здійснювати свою діяльність в рамках окремих проектів у локаціях з високим ризиком, що знаходяться на відстані від 0 до 40 км. від лінії фронту або кордону. В окремих випадках можливі випадки виїзду у зону найвищого ризику, що становить від 0 до 15 км. в яких присутні невибіркові обстріли з артилерії, що має додатковий ризик для життя та здоров’я команди Фонду.
Група кризового реагування — це відібрані спеціалісти, що входять до команди Фонду та за власним бажанням зголосились на виїзди до локацій з високим та найвищим ризиком для надання допомоги постраждалим особам, та цілком усвідомлюють ризики для свого життя та здоров’я під час виконання запланованих виїздів та виконання своїх посадових обов’язків.
Успішний кандидат на дану посаду обов’язково буде залучений до проходження 4-денного тренінгу HEAT, під час якого будуть викладені навички першої домедичної та тактичної допомоги, евакуації, мінної небезпеки, та реагування на ризики у небезпечному середовищі. Один із днів буде проходити на полігоні де відбудуться практичні відпрацювання отриманих знань з вибухами учбових гранат та пострілів, що має певний стресовий характер.
Всі члени групи кризового реагування будуть забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), в які входять: бронежилет, шолом та тактична аптечка, носіння яких буде обов’язковим під час усього робочого часу, а також буде рекомендовано носити з собою тактичну аптечку на постійній основі. Знімати ЗІЗ можливо лише у підвалах, або укриттях, що не мають вікон та після погодження від офіцера з безпеки.
ОПИС ПРОЄКТУ
Посада діятиме в рамках проєкту “Комплексні послуги захисту для постраждалого цивільного населення, та зміцнення стійкості для тих, хто працює на першій лінії реагування”, що реалізується за підтримки Бюро гуманітарної допомоги (BHA) USAID. В рамках проєкту надаються комплексні послуги захисту для постраждалих, вразливих груп населення у містах та областях Чернігова, Сум, Харкова та Запоріжжя. Серед активностей проєкту зокрема юридична, психологічна підтримка, соціальні послуги, робота з громадами та підвищення стійкості для служб першої лінії реагування. Особливий акцент у проєкті ставитиметься на допомозі таким вразливим групам населення як ВПО, особи літнього віку та люди з інвалідністю, особи, чиє житло було пошкоджене або зруйноване, та які постраждали внаслідок бойових дій.
ОБОВ’ЯЗКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
- Проводити очні індивідуальні консультації для населення в громадах.
- Виїжджати на локації та вести там діалог з місцевими жителями задля налагодження співпраці.
- Вести групові заняття щодо обізнаності про стрес, вигорання та втрати для населення в громадах.
- Брати участь у поширенні просвітницьких матеріалів.
- Координуватися у виконанні роботи з усіма учасниками мобільної групи: моніторами, юристами, соцпрацівниками.
- Відвідувати супервізію та методичні навчальні модулі.
- Перенаправляти бенефіціарів (в разі потреби) на інші напрямки допомоги.
- Проводити дитячі групові сесії задля: зняття стресу, подолання негативних впливів через війну, розвитку, налагодження соціального життя.
- Звітність.
- Безапеляційно дотримуватись правил та політик безпеки Фонду.
ПРОФЕСІЙНІ ВИМОГИ
- Вища освіта в галузі психологічних, соціальних чи гуманітарних наук.
- Курси спеціалізації по роботі зі стресом, травмою чи наслідками війни.
- Курси спеціалізації дитячого чи сімейного консультування — обов’язково.
- Завершене сертифіковане психотерапевтичне навчання в одному або більше методах (або передсертифікаційний етап) — буде суттєвою перевагою.
- Завершений курс пропедевтики психіатрії — буде суттєвою перевагою.
- Стаж роботи: від 3-х років.
- Особиста терапія: від 50 годин.
- Вміння налагоджувати контакт з іншими колегами та узгоджувати спільні завдання.
- Бути в гарній фізичній формі та мати визначну стресостійкість.
Компетенції психолога мобільної бригади, які ми очікуємо від успішного кандидата (навіть якщо професійні вимоги не відповідають переліку вище):
- Готовність і бажання спілкуватися з різними людьми в «польових умовах».
- Висока адаптивність до зміни умов роботи (графік, час в дорозі, час безпосередньої роботи, температурний режим, наявність/відсутність кабінету, тощо).
- Орієнтація на командну роботу.
- Готовність сприймати та контейнувати афективні реакції і прояви емоцій: люті, агресії, розпачу, безсилля, тощо.
- Особистий рівень стійкості при зустрічі з потенційно травмуючими обставинами.
- Проактивність та вміння починати контакт першим/першою.
- Розвинута навичка активного слухання.
- Розвинута навичка швидко створювати і підтримувати рівень довіри в спілкуванні.
- Вміння застосовувати прийоми першої психологічної допомоги і техніки саморегуляції в стресі, вміння донести цю інформацію в доступній формі.
- Знання базових технік кризової допомоги та основ роботи з горем і втратою.
- Розвинута навичка рефлексії власного стану, відокремлення власних емоцій від емоцій співрозмовника.
МИ ПРОПОНУЄМО
Успішному кандидату ми пропонуємо:
- Контракт до вересня 2024 року з можливістю продовження, що залежить від подальшого фінансування і особистих результатів роботи.
- Можливість працювати з однією з найсильніших українських правозахисних та гуманітарних НУО.
- Своєчасна оплата заробітної плати.
- Повага до балансу між роботою та життям.
ПРОЦЕС ПОДАЧІ ЗАЯВКИ
Відправити резюме та мотиваційний лист на адресу [email protected], зазначивши у темі листа «Психолог/-иня мобільної групи в локаціях високого ризику_Суми». Відповіді будуть направлятися тільки особам, які будуть відібрані для інтерв’ю. Будь ласка, не телефонуйте додатково.
Заявки приймаються до 15 липня 2024 року. Якщо відповідні кандидати будуть визначені достроково, Фонд залишає за собою право завершити процес до цього терміну.