Національний спеціаліст з MEAL
ЗАВЕРШЕНО
Контекст
У відповідь на стрімке погіршення ситуації з продовольчою безпекою, спричинене початком війни в Україні 24 лютого 2022 року, ФАО розробила План швидкого реагування (RRP), щоб забезпечити вжиття заходів, необхідних для збереження життя та засобів до існування для найбільш уразливих малих і середніх фермерських господарств. RRP був розроблений для дотримання критичних, чутливих до часу сільськогосподарських часових рамок для виробництва та збирання врожаю, і націлений на вирішення питань функціональності ринку та доступу для вразливих груп населення. Для впровадження RRP ФАО використовує програмний підхід, згідно з яким індивідуальні внески партнерів з надання ресурсів сприяють загальному досягненню цілей програми. ФАО інвестує у продуктивність регіонів, які станом на сьогодні найменше постраждали від конфлікту, розглядаючи можливість інвестицій в райони, які стануть потенційно доступними в міру розвитку ситуації.
RRP був розроблений для дотримання критичних, чутливих до часу сільськогосподарських часових рамок для виробництва та збирання врожаю, і націлений на вирішення питань функціональності ринку та доступу для вразливих верств населення в Україні. RRP зосереджено на досягненні трьох (3) стратегічних цілей: СЦ 1: Підтримка критично важливих систем виробництва харчових продуктів; СЦ 2: Підтримка ланцюгів постачання агропродовольчої продукції, ланцюгів створення вартості та ринків; та СЦ 3: Забезпечення точного і постійного аналізу змін стану продовольчої безпеки та потреб. ФАО потребує 115,4 мільйонів доларів США на реалізацію Плану швидкого реагування (RRP) для підтримки 981 627 осіб (327 209 домогосподарств) для заходів, які будуть проведені до грудня 2022 року; залежно від розвитку поточної кризи в Україні буде визначено потребу продовження RRP до 2023 року. Наразі ФАО реалізує 14 проектів у рамках RRP за підтримки свого операційного офісу у Львові та Поляні, тимчасово недіючого офісу в Києві та планує відкрити операційний офіс у Дніпрі.
Звітування
Національний Спеціаліст з моніторингу, оцінки, підзвітності та навчання (MEAL) працюватиме під загальним наглядом DRO/Голови офісу ФАО в Україні; під безпосереднім керівництвом Керівника відділу розробки програми; та під технічним керівництвом Міжнародного спеціаліста з МіО.
Технічний фокус:
Національний спеціаліст з MEAL відповідатиме за управління даними, а також розробку, координацію та впровадження системи моніторингу та оцінки (MEAL) для проектів, виконуючи, зокрема, такі завдання:
Завдання та обов’язки
MEAL:
• У координації з міжнародним спеціалістом MEAL, підтримка у виборі бенефіціарів, верифікації та валідації впровадження у різних областях України проектних робіт з надання допомоги як у грошовому, так і натуральному вимірі.
• Підтримка в розробці інструментів моніторингу та проведення моніторингових візитів для нагляду за розподілом допомоги, моніторингу дій після розподілу допомоги (PDM) і відповідної оцінки.
• Підтримка інших членів команди у проведенні тематичних досліджень, відвідуванні громад в рамках програми, виконавчих партнерів щодо потреб MEAL та інших партнерських центрів для проведення обговорень у фокус-групах та інтерв’ю з бенефіціарами та іншими зацікавленими сторонами (за потреби)
• Підтримка вивчення програми та прийняття рішень, ставлячи продумані запитання, залучаючи дані про проект, розмірковуючи та ділячись з керівництвом проекту інформацією, зібраною від членів громади та партнерів
• Реалізація внутрішніх заходів MEAL і реагування на всі коментарі та відгуки.
• Підтримка впровадження системи MEAL ФАО на рівні програм і проектів, сприяючи підвищенню якості програм через підзвітність і практику навчання.
• Підтримка включення всеохоплюючих питань (особливо відповідальності перед постраждалим населенням (AAP), гендерних питань і запобігання сексуальній експлуатації та насильству (PSEA)) у програмування.
• Відстеження та повідомлення про будь-які виявлені проблеми та прогалини, пов’язані з MEAL, з метою коригування планів і графіків впровадження. Допомога виконавчим партнерам у покращенні досвіду проекту.
• Сприяння спільному плануванню та моніторингу шляхом навчання та залучення основних зацікавлених сторін до діяльності з МіО.
Управління даними:
• Контроль за збором командою програми високоякісних даних з моніторингу, своєчасним зіставленням/упорядкованням даних для звітності.
• Підтримка розробки інноваційних інструментів збору даних та моніторингу.
• Підтримка заходів з МіО на польовому рівні (включаючи збір цифрових даних) і допомога партнерам у їхніх зусиллях зібрати та забезпечити своєчасний аналіз даних проекту на основі доказів за допомогою визначених механізмів та інструментів. Співпрацювати з місцевими партнерами для підготовки аспектів звітів, пов’язаних із MEAL, відповідно до встановленого графіку звітності.
• За потреби навчання обліковців та партнерів-виконавців управлінню різними анкетами та інструментами збору даних, пов’язаних із моніторингом проекту, зіставленням даних та оцінкою.
• Збір даних від операторів гарячої лінії щотижня, проведення аналізу (за потреби) та складання звіту.
• Управління та підтримка точної бази даних, розробка інструментів за допомогою KOBO Collect і підтримка актальності трекера індикаторів.
• За потреби виконання будь-яких інших завдань.
https://jobs.fao.org/careersection/fao_external/jobdetail.ftl?job=2202038