Ветеринари без Кордонів (Канада) шукають консультанта/ку
ЗАВЕРШЕНО
Контекст
Більше половини з 14,7 мільйонів домогосподарств в Україні залучені до дрібного сільськогосподарського виробництва та забезпечують продовольчі потреби своїх сімей і громад. Більшість домогосподарств працюють на відносно невеликих земельних ділянках і зосереджуються на вирощуванні нетоварних культур, виробленні молочних продуктів і птахівництві. Ця система не характеризується швидкими змінами та прогресивними методами управління, але довгий час вона працювала як «мережа безпеки», і допомагала забезпечити сім’ї стабільною їжею та/або доходом під час надзвичайних подій, таких як значні економічні кризи, тимчасове безробіття, епідемії чи війни.
За різними оцінками, більше 15% фермерських тварин в Україні втрачено через війну, подібні оцінки спостерігаються і у птахівництві.
У цьому контексті Ветеринари без Кордонів (Канада) шукають консультанта/ку для розробки стратегії нових програм, спрямованих на підтримку практики дрібного тваринництва на рівні домашніх господарств під час війни, а також на пропонування шляхів реформування цієї практики у довгостроковий перспективі.
Ключові завдання:
- Проаналізувати систему дрібного домашнього тваринництва в Україні, включно з впливом війни, галузевими прогалинами, потенційними можливостями довгострокового розвитку та обмеженнями для зростання.
- На основі SWOT-аналізу та інших методів визначити програмні вихідні точки для (i) підтримки виробництва тваринницької продукції в домашніх господарствах під час війни (гуманітарна відповідь) та (ii) підтримки довгострокового розвитку дрібного тваринництва (фаза реконструкції/відновлення). Запропоновані програмні підходи повинні включати потенційну географію роботи, можливі програмні цілі, результати та показники. Цей аналіз також має визначити та відобразити ключових стейкхолдерів, включно з міжнародними та національними гравцями.
- Визначити роль українського приватного та державного секторів, визначити вузькі місця для більш активної ролі приватного сектору та запропонувати заходи щодо їх подолання.
- Визначити потенційних українських партнерів, які могли б підтримати Ветеринарів без Кордонів (Канада) у реалізації програми.
- Визначити будь-які потенційні можливості фінансування цієї програми
Очікувані результати/продукти роботи
- Структура програмно-стратегічного документа (назва та опис кожного розділу) та опис методології роботи. Термін: не більше 10 робочих днів після підписання контракту з VWB. Мова – англійська.
- Програмна стратегія підтримки розвитку галузі тваринництва. Термін: не більше 25 робочих днів після затвердження структури стратегії з боку VWB. Мова – англійська.
Тривалість консультування
Очікувана тривалість цього завдання – 35 днів.
Кваліфікація та вимоги
- Освіта у галузі тваринництва, економіки сільського господарства чи ветеринарії або еквівалентний досвід роботи у виконанні подібних завдань.
- Продемонстрований досвід аналізу галузі тваринництва. Знання галузі тваринництва в Україні буде перевагою.
- Продемонстрований досвід у розробці стратегій підтримки дрібного тваринництва в гуманітарному та/або постконфліктному контексті.
Зацікавлені кандидати запрошуються надсилати своє резюме, супровідний лист та фінансову пропозицію на електронну пошту [email protected]
Дедлайн подачі – 15 листопада 2022
Опис вакансії англійською мовою за посиланням