Оплата зв’язку та інтернету в умовах переходу на онлайн: поради фінменеджерам
Про те, як проводити через бухгалтерію нові витрати - поповнення мобільних та домашнього інтернету волонтерам та команді (якщо їхні телефони не на балансі фонду), а також цільовим групам, з якими ...
Додано:
Громадський Простір
Про те, як проводити через бухгалтерію нові витрати – поповнення мобільних та домашнього інтернету волонтерам та команді (якщо їхні телефони не на балансі фонду), а також цільовим групам, з якими перейшли на онлайн роботу (тренінги, вебінари, психологічна підтримка) для “Бази знань” на Громадському Просторі розповідає Юлія Дьомочкіна, фінансова менеджерка Українського Форуму Благодійників. Це також згодиться у випадках, якщо у інших організацій також виникли нові види витрат, які бухгалтери за звичкою забороняють – наприклад, поповнення рахунку мобільного цільовій аудиторії і волонтерам.
-
Оплата приватного мобільного зв’язку та інтернету працівникам, які працюють з дому:
-
У випадку перерахування коштів на рахунки мобільних операторів, інтернет-провайдерів організаціями за особистими рахунками користувачів-співробітників, виникає додаткове благо згідно пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ, яке тягне за собою оподаткування ПДФО 18 %, та ВЗ 18 % (з урахуванням натурального коєфіцієнта 1,219512), та з відображенням у формі 1-ДФ за кодом 126.
-
У випадку компенсації працівникам коштів на мобільні, інтернет витрати, згідно Інструкції зі статистики заробітної плати № 5 (п.2.2.9), це ще об’єктом нарахування та сплати ЄСВ, оскільки відноситься до компенсаційних та заохочувальних виплат, що є складовою заробітної плати. У формі 1-ДФ такі виплати будуть з кодом 101.
-
Є варіант впровадження корпоративного інтернет зв’язку в організації (без придбання телефонів, або з придбанням телефонів). За умови правильного оформлення та контролю з боку бухгалтера, це можна віднести на цільові витрати організації без сплати податків. Що треба для цього:
-
- Знайти постачальника послуг (майже всі оператори пропонують дані послуги), укласти договір на обслуговування;
- Оформити дану операцію наказом по організації, аргументувати це виробничою необхідністю у зв’язку епідемією;
- Видати картки мобільного зв’язку під розпис кожного працівника, з зазначенням розписки, що буде використовувати тільки у робочих цілях; (порада від тих кто користується таким зв’язком-краще купити дешеві кнопочні телефони, бо картки губляться та пошкоджуються коли їх вставляють та вилучають часто);
- Рахунок на сплату приходить, щомісячно, (проведення Дт 631 Кт 311 сплата послуг, Дт 92 Кт 631 оприходування послуг); тобто списуємо на витрати;
- Контроль по роздруківці за розмовами, при використання зв’язку по особистим номерам, працівник відшкодовує організації витрати, якщо ні це – знову додаткове благо, п. 1.1 цього листа.
Профільна стаття з цього приводу: https://buh-ua.com.ua/uk/doc/52069/rashody-na-mobilnuju-svjaz
-
Оплата мобільного зв’язку та інтернет витрат волонтерам
відбувається так само, як описано у пункті 1.1 цього листа. Варто відзначити, що з волонтерами варто укласти договори, якщо є будь-яке відшкодування матеріальних витрат, та вказати просто види цих витрат у договорах про волонтерську діяльність.
-
Оплата подібних витрат цільовим аудиторіям, різним експертам:
- Витрати на інтернет та мобільний зв’язок можна включати до договорів з експертами, як і інші необхідні витрати;
- Можна укладати договори на організацію заходів з ФОП, технічне забезпечення, включати туди ті витрати, що важко провести через бухгалтерію;
- Використовувати інтернет платформи для спілкування (відповідно придбати та поставити на баланс, як нематеріальний актив).