Радимо онлайн-помічники в громадській роботі – планування, командна робота, візуалізація
Їх сила-силенна, як Ви знаєте... На різний смак і різного рівня використання функціональних можливостей для робочих потреб, але ми даємо/рекомендуємо саме цей набір сервісів, якими користуємося самі ...
Додано:
Громадський Простір
Їх сила-силенна, як Ви знаєте… На різний смак і різного рівня використання функціональних можливостей для робочих потреб, але ми даємо/рекомендуємо саме цей набір сервісів, якими користуємося самі – для командної роботи в Громадському Просторі, або для персонального “бути в курсі” – для планування і управління проектними активностями, моніторингу, візуалізації даних.
GoogleDocs – робочий мережний архів
Оскільки ми працюємо з текстовими масивами, найчастіше звертаємося до Google документів (так само таблиці, форми, презентації). Причина популярності «Google Документів» в хмарному принципі роботи. З усіх інструментів «Google Диску» текстовий редактор найнеобхідніший для виконання повсякденних завдань. Документи і таблиці, що створюються користувачем, зберігаються онлайн, або можуть бути збережені у файли (різного формату). Є можливість спільної роботи над документом: прес-релізом, або якщо Ви готуєте публічний річний звіт організації – відповідальні за свої напрямки можуть додавати дані, цифри тощо – в один спільний документ. Це одна з ключових переваг програми, оскільки доступ до введених даних може здійснюватися з будь-якого комп’ютера. Крім того, можна там же коментувати, тегати особу, яка має звернути на це увагу…
Trello – дошка+колонка+картка
Зручний інструмент для управління невеликими проектами. Основна його суть полягає в зручній організації інформації у вигляді окремих карток, які утворюють на робочому столі колонки-категорії. Нагадує таку дошку з картками, але в електронному вигляді:
Працювати з trello можна з будь яких пристроїв – головне, щоб був встановлений браузер. Але якщо ви хочете отримувати сповіщення на телефон та працювати з інтерфейсом котрий більш пристосований для телефонів, ви можете встановити мобільні додатки. Trello не тільки для підприємців і менеджерів.
Slack – віртуальний робочий простір
Сервіс Slack чудово підходить для організації командної роботи, представляє собою мікс месенджера, планувальника і поштового клієнта. Slack інтегрує в один інформаційний канал безліч додатків і сервісів. Для кожної теми можна створити окремий чат. Посилання на ресурси і картинки самі завантажуються. Весь архів повідомлень доступний завжди і всюди. Пошук по всьому архіву повідомлень. І багато іншого. Є інтеграція з великою кількістю зовнішніх сервісів. Наприклад, можна за хвилину налаштувати сповіщення в Slack про те, що в Trello змінилися якісь картки або додалися нові. А якщо ви так як і ми активно використовуємо Trello, то переваги очевидні – для кожного напрямку роботи можна налаштувати Slack інтеграцію таким чином, щоб зміни в Trello з’являлися в потрібних чатах. Не потрібно перевіряти Trello, щоб дізнатися про зміни. Вони приходять прямо в робочий чат. І це зручно. Дякуємо нашим IT партнерам з Livarava за знайомство з сервісом.
Можете спробувати «ASANA» – онлайн менеджер завдань для колективної роботи
Wunderlist — менеджер персональних завдань
Сервіс дозволяє створювати списки справ, якими можна ділитися з іншими користувачами сервісу. Це буває зручно як у вирішенні особистих справ, так і супроводжувати активності за проектами. Для того щоб поділитися списком справ з іншим користувачем необхідно вказати його email. У списки додаються завдання, для яких можна визначати термін виконання, пріоритети, додаткову текстову замітку. У Wunderlist можна створити нагадування про важливі події, отримати повідомлення на певний час. Крім того, нагадуванням легко сповістити членів команди, наприклад, про зустріч. А ще контент легко перетворити на завдання – отримали лист з проханням зробити щось, наприклад, і перетворили його в таск (через браузерне розширення)
Суть Simplenote прихована вже у назві – сервіс націлено на простоту використання. Як в настільній, так і в мобільній версії інтерфейс програми складається зі списку заміток і поля з текстом. Тут все зроблено для того, щоб користувач не відволікався від роботи – мінімум функцій, інтерфейсних модулів, світла колірна гамма. У Simplenote є можливість спільної роботи над нотатками. Тут ця функція називається «Партнери», і додати нового партнера можна, додавши адресу його електронної пошти. Всі зміни зберігаються на серверах, тому будь-яку версію замітки можна відновити. Важливі замітки закріплюються у верхній частині списку.
Для візуалізації
Canva – красиві картинки і не тільки
Якщо Ви помітили, на Громадському Просторі з’являється багато красивих ілюстрацій, які допомагають “продавати контент”, привертаючи більше уваги – на сайті, в соціальних мережах. Допомагає нам зокрема і сервіс Canva, який дозволяє створювати красиві зображення для своїх дописів. Canva підходить не тільки для зображень блогу чи сайту, ви можете використовувати його для створення презентацій, інфографіки, зображень для соціальних мереж і так далі. Canva легкий у використанні, навіть якщо ви не дизайнер. Як тільки порозумієтесь з ним – процес піде швидко, ви зможете створювати чудові зображення.
А ще з’явився україномовна версія: www.canva.com/
Infogr.am – інструмент створення інфографіки
Безкоштовний онлайн-інструмент Infogr.am володіє досить простим інтерфейсом для створення простої інфографіки. Цей сервіс дозволяє створювати таблиці на основі реальних даних. В наявності біля 3о видів діаграм з гарним оформленням, включаючи точкові, бульбашкові діаграми. Є можливість самому добирати кольори сегментів, стовпчиків, регулювати розмір – вставляти кодом свої інфографіки на сайт.
Також можна спробувати visual.ly ; easel.ly; piktochart.com
Окремо радимо спробувати конструктор Таймлайн (хронологічні лінії)
Майндмеппінг (mindmapping)
Зручна техніка, що дозволяє ефективно відновлювати інформацію (минуле), генерувати і фіксувати нові ідеї (майбутнє), робити висновки та встановлювати зв’язки між ними. Є чимало програм для мозкового штурму онлайн
XMind – для проведення мозкового штурму та складання інтелект-мап. Програма надає можливість користувачу фіксувати свої думки, організовувати їх у різні діаграми, використовувати ці діаграми разом з іншими користувачами. XMind підтримує інтелект-мапи (діаграми зв’язків), деревоподібні діаграми, таблиці. Або програми realtimeboard.com FreeMind.
Моніторинг RSS
Оскільки ми щодня моніторимо десятки джерел, аби відбирати найцікавіше для Громадського Простору, то сервіси для читання RSS-стрічок цих джерел нам вкрай потрібні. Аби не серфити постійно по всім потрібним вам сайтам в пошуках нових публікацій, а зробити так, щоб статті-новинки з усіх відвідуваних інтернет-ресурсів самі автоматично надходили в одне місце для перегляду – для цього і створено RSS. Свого часу ми користувалися Google Reader, але після припинення його роботи в пригоді стають:
feedly
Feedly – популярний RSS-агрегатор, що збирає новини з цікавих вам джерел та з актуальних для вас тем. Якщо часто відвідувані вами сайти мають RSS-стрічку, то, не заходячи на сайт, ви з легкістю зможете читати оновлення прямо в мобільному додатку або у вікні браузера. У Feedly можна налаштувати параметри: відображення прочитаних новин, розмір шрифту, варіанти прокрутки. Вподобані новини можна зберегти.
Повноцінна читалка RSS, розташована прямо у вашому браузері, невелике віконце розширення. Додавання фідів можливо як в індивідуальному порядку, так і за допомогою імпорту файлу opml, і навіть експортувавши свої підписки з Google Reader. У налаштуваннях розширення можна вибрати тему відображення, інтервал оновлення і впорядкувати підписки по папках. При натисканні на назві стрічки відображається список постів, клік по яким відкриває їх в новій вкладці браузера. Є можливість відзначати елементи для подальшого читання, залишати в непрочитаних, переглядати тільки нове і так далі.
Також є ще інші сервіси inoreader.com Slick RSS ; Smart RSS (для Opera), NewsFox (для Mozilla Firefox) та інші
Не забудьте додати стрічку Громадського Простору у свої читалки RSS! Загальна або оновлення певного розділу Порталу http://www.prostir.ua/feed/ – Новини, Конкурси, База знань і так далі (заходите в певний розділ і шукаєте квадратик RSS). Наприклад:
Скріншоти
Скріншоти часто потрібні в роботі, наприклад, розробляючи нові сервіси, або щось фіксувати на певному сайті, ділитись цим з коментарями, позначками, коли вже замало PrtSc/Preent Screen та Paint – тоді постає вибір свого сервісу для скріншотів: Monosnap, ScreenSnag, DuckCapture, Greenshot та багато інших. Усі сервіси дозволяють швидко створювати скріншоти і навіть запис відео з екрану, що дає можливість швидко поділитися посиланням на зображення з колегою чи партнерами.
Презентації
Звісно, це буде PowerPoint, але ще дуже зручно також створювати презентацію та редагувати її разом з іншими. І навіть без Інтернету через Google Презентації. Створення і спільна робота над документами і презентаціями онлайн – Zoho
Ну і можна для особливих нагод спробувати зробити інтерактивну презентацію з зум-ефектом – за допомогою Prezi