9 волонтерських івентів на підтримку ЗСУ, які легко повторити

Ви не знаєте як пробитися крізь потік дописів-прохань про донати? Ви відчуваєте, що стало важче збирати пожертви для потреб ваших волонтерських центрів? Ви не знаєте де ще шукати фінансовий ресурс ...

обкладинка по релізу-02 (1)

Світлана Дубина-Литвиненко

Ви не знаєте як пробитися крізь потік дописів-прохань про донати? Ви відчуваєте, що стало важче збирати пожертви для потреб ваших волонтерських центрів? Ви не знаєте де ще шукати фінансовий ресурс для того, щоб із сьогодні на завтра закрити вкрай важливу потребу знайомих військових чи тих, хто постраждав від війни? Ви втомилися бути прохачами? Дізнайтеся як заходи у громадах можуть у цьому допомогти.

Кіровоградська обласна організація ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” втілює Програму підтримки волонтерів Кіровоградщини, у межах якої збирає і поширює дієві волонтерські практики. У цьому матеріалі – досвід без домішок, реальні волонтерські ініціативи та заходи, які допомагають закривати різні потреби нинішнього часу і які реально повторити навіть у невеликому населеному пункті. 

обкладинка по релізу-02 (1)

Ярмарок українського крафту

Анна Баранова - дівчина з Києва, яка через війну поїхала з донечкою із України та нині проживає у містечку Сідмут (Англія). Тепер Аня разом з іншими українками регулярно розповідає британцям про Україну. Поки що через вироби українських майстринь, що ті погодилися відправити на благодійний ярмарок “Mothers of Ukraine” закордон. Каже, благодійна ініціатива згуртувала понад 70 майстринь. Заробили понад 2,2 тис фунтів і вже придбали авто для 72 бригади. Продають усе, що українки самі передають для продажу: іграшки, одяг, свічки і т.п. Найкраще продаються дрібні товари. 

- Якось мені написала одна жінка, сказала, що робить мотанки і спитала чи може надіслати нам їх. Я цьому зраділа, бо мотанок нам дуже не вистачало. Через деякий час ми отримали валізу вагою 25 кг, яка була повністю забита мотанками. Як виявилося, жінка запропонувала долучитися до створення мотанок у закритій групі Viber, де жінки гуртувалися по інтересам. І вони підхопили цю ідею. Можна не лише залучати виробників, а шукати спільноти у невеликих громадах і залучати жінок, які готові щось створювати, аби емоційно розвантажитись і зробити щось корисне. Британці хочуть підтримувати Україну, але не знають яким чином. Бо просто давати кошти вони не готові, але донатити, купуючи вироби, для них був класним варіантом ще й енергообміну, –  розповідає Анна Баранова. 

Більше про ініціативу можна прочитати тут.
Відеоінтерв’ю з Анною 

Патріотичний мистецький проєкт

Фотопроєкт “СвоЯ” – ідея персональної стилістки Алесі Харченко із Кропивницького. Скооперувавшись із фотографинею Ярославою Павленко, візажистами та стилістами міста, їй вдалося створити яскравий патріотичний фотопроєкт із сильним інформаційним повідомленням. Презентували задумку у вигляді вуличної фотовиставки. Зйомки робили за участі знайомих дівчат в одній із фотостудій. А від продажу фотографій та одягу, що був створений спеціально для проєкту, вдалося зібрати близько 8 тис грн на потреби армії.

- Цей проєкт про те, що незважаючи на темні часи в нашій державі, ми, українці залишаємося  яскравою, сміливою, незламною та незалежною нацією. І це ми висвітлили на фотографіях. Попри те, що у моделей на фото може бути різна мова, різне віросповідання, вага та зріст, ми залишаємося єдиними. І ми переможемо!» – розповіла кропивничанка під час відкриття фотовиставки.

Відеоінтерв’ю з Алесею
мистецький проєкт2мистецький проєкт1

 

Вуличні концерти

У Кропивницькому акцію  #творчі_волонтери заснували ще на початку повномасштабного вторгнення. Вона згуртувала волонтерів, творчих виконавців, фотографів, які через повномасштабне вторгнення  лишилися без роботи чи заробітків, але були готові від початку включатися у волонтерство і бути корисними. За 7 місяців активної роботи волонтерам вдалося назбирати 800 тис грн на потреби армії. Команда волонтерів вже має постійні локації, де проводяться виступи. Отримують також запрошення на виступи у громадах та на відкриттях ресторанних закладів.

Компанією друзів ми зрозуміли, що навіть у війну творчі люди можуть реалізувати себе та допомогти Збройним Силам. Спочатку ми обирали центральні вулиці, де щодень проходить найбільше містян, і працювали як вуличні музиканти. Згодом на проведення заходів ми взяли дозволи від місцевої влади, детально розписали таймінги та місця проведення заходів. На початку нас було 10-15 людей, серед яких знайомі із святкової індустрії, у якій я працюю. Усі долучалися безкоштовно, на волонтерських засадах. Зараз наш чатик  налічує півтори сотні людей, – каже Євген Жердій, організатор акції. 

Відеоінтерв’ю з Євгеном 

IMG_20221028_140322 (1)

 
Фотосесії за донат

Ініціатива Kroph_ об’єднала 18 фотографів із Кропивницького, серед яких і переселенці з Херсону та Слов’янська. Команда щосуботи влаштовувала 10 благодійних фотосесій у різних локаціях, аби допомогти військовим. На кожній локації працювали по кілька фотографів, аби учасники акції за донат від 500 грн змогли отримати кілька фотосетів. Ініціатива назбирала вже 16 900 тис грн. Нині спільно з Мир 2.0 та Krophub команда фотографів організувала масштабний розіграш-аукціон благодійного індивідуального фотосету. Мета – назбирати 20 тис грн. на дрон для ЗСУ. Щасливчика, який отримає фотосесію, обиратимуть рандомно серед тих, хто донатив для участі в аукціоні.

- Просто просити гроші вже не діє. Людям важливо у відповідь отримувати якусь річ. А через фото це зробити найпростіше. Мені не доводилося дуже довго шукати фотографів,  охочих поволонтерити, бо для них це теж була віддушина або продовження їхньої благодійної діяльності, –  каже Олександр Лещенко, організатор акції. 

Відеоінтерв’ю з Олександром 

благодійні фотосесії

Збір макулатури

Акцію зі збору макулатури активісти волонтерської групи “ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ” із Червоноградської ТГ на Львівщині назвали “асенізаторською чисткою домашніх бібліотек”. Волонтери оголосили збір макулатури в громаді, аби закривати поточні потреби армії. Ініціативу підхопили іще в 9 громадах Львівщини. За весь час назбирали понад 2,5 тонни макулатури. Волонтери одразу вирішили – акція буде довгостроковою, а не разовою.

- Ми оголосили цю акцію, виставивши у Фейсбуці фотографію “Большой советской энциклопедии” в 30 томах і оголошуємо чистку наших бібліотек від “совєцької” літератури. І, ви знаєте, люди дуже швидко відреагували на наш заклик. У перші дні наша приймальна зала була завалена книжками. Акцію швидко підхопили й в інших громадах області, - розповідає Наталка Костишин, співкоординаторка волонтерської групи “ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ”.

збір макулатури

Благодійний аукціон

А ще команда “ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ” влаштовує благодійні аукціони наживо та онлайн Продають як товари хендмейду, цінні речі з деокупованих територій, так і зустрічі з цікавими людьми, консультації фахівців. Активісти виставляють лот і зазначають вартість одного квитка для участі в розіграші. Майбутнього власника лоту обирають рандомно серед донаторів. Акція відбувається на постійній основі.

Таким чином, розповідає Наталка Костишин, волонтери збирають кошти для ЗСУ та організовують якісне дозвілля для жителів ТГ в умовах війни.

Відеоінтерв’ю з Наталею

Благодійний онлайн-челендж

Команда Спілка учасників АТО та волонтерів Олександрівському р-ну “Нескорені” організувала в Олександрівській ТГ на Кіровоградщині волонтерський хаб і швейний цех. Власними силами відшивають військову амуніцію та одяг. Команда розробила авторські дизайни футболок, які тепер навіть продають у місцевих магазинах одягу. Задля збору коштів на закупівлю матеріалів команда запускала у своїй громаді акцію #двіфутболки та челендж “Купи футболку військовому”. Учасники акції могли купити футболку і передати виклик комусь зі своїх знайомих. Завдяки кожній такій покупці волонтери могли одягнути у футболку ще одного військового на передовій. 

З приходом осені волонтери запустили новий онлайн-челендж #Утепливійськового. У рамках челенджу кожен може зробити свій внесок у пошиття теплого одягу для захисників на фронті та передати виклик іншому, хто задонатить і продовжить челендж.

- Найпопулярнішими запитаннями під час акції були “Якою був найменший внесок?” чи “Якою була найбільша сума, що внесла?” Люди не хочуть донатити менше за інших. У нас є навіть історія із замовленням футболок нашими українцями, які нині живуть в Америці,  – згадує Ольга Черкас, авторка ідеї, про старти акцій.

Відеоінтерв’ю з Ольгою

нескорені челенджі

Благодійний кінопоказ

Історія благодійництва від Успішні зміни / Мультикультурна платформа громади із с. Цибулеве Дмитрівської громади на Кіровоградщині особлива, бо їхні активності допомагають зібрати фінансову підтримку для односельця Вадима Федорова. Він отримав тяжке поранення, захищаючи незалежність і свободу України від російських окупантів, і зараз бореться за своє життя. 

Команда активістів влаштовувала у своєму селі благодійні кінопокази і гастролокації, а кошти від проданих квитків та продукції передавала родині Вадима Федорова. 

- Згадую, на першому кіноперегляді було продано 70 квитків, але людей було менше. Бо відвідувачі готові були купувати по кілька квитків. Дехто передавав кошти від сусідів, які планували прийти, але не змогли. Люди уточнювали: “Це ж для нашого Вадима кошти збираються?” і купували зайвий квиток, – розповідає Тетяна Решетнікова, керівниця ГО “Успішні зміни”.

Відеоінтерв’ю з Тетяною 

кінопокази1

Барахолка

Вже традиційними для Кропивницького стали благодійні Reuse – Барахолки.Їх організовує місцева екоактивістка, засновниця руху Ти ж екоактивіст/ка, Євгенія Ткаченко. Дівчина закликає містян віддавати вживані речі (одяг, взуття, книги, посуд, прикраси і т.п.), кошти від продажу яких спрямують на благодійництво. За кілька барахолок вдалося виручити понад 10 грн на підтримку ЗСУ. Найближчий розпродаж відбуватиметься на підтримку кропивницького притулку для тварин.  

- Є речі, які важко відпустити на якийсь гуманітарний склад, де невідомо чи знайдеться їй місце і новий власник.  Тому я вирішила закликати людей обмінюватися речами, які їм більше не на часі. Такі барахолки важливі для нашої екології, але водночас не такі затратні для людей. Бо в умовах війни людям треба психологічне виправдання будь-якої покупки для себе. А на барахолці ми даємо аж два виправдання: кошти відправляємо на підтримку ЗСУ або тих, хто цього потребує, а ви своєю покупкою рятуєте планету від перенасичення речами, – розповіла Євгенія. 

Відеоінтерв’ю з Євгенією  

барахолки

Матеріал створено за результатами онлайн-заходу для волонтерських центрів “Як збирати донат через івенти: досвід без домішок”, що проводила Кіровоградська обласна організація ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” у межах Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини, яка втілюється у проєкті «Соціальне замовлення Кіровоградщини» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Програма спрямована на посилення волонтерських центрів шляхом: 1) фінансування волонтерських ініціатив через проведення конкурсу міні-грантів; 2) навчання та консультаційний супровід щодо фандрейзингу, стратегування, ефективних комунікацій, налагодження ефективної роботи тощо; 3) відновлення сил і повернення в ресурсний стан волонтерок і волонтерів; 4) промоції діяльності волонтерських центрів Кіровоградської області на всеукраїнському і міжнародному рівнях; 5) посилення інституційної стійкості волонтерських центрів

Світлана Дубина-Литвиненко
Фото зі сторінок організаторів подій


 

Останні публікації цього розділу:

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)

Самодостатність: як залишатися стійким і незалежним в умовах змін