Дайджест Центрів громадського контролю Дій

Жовтень для Центрів громадського контролю Дій видався напруженим, але плідним. Ключовою темою для роботи - став аналіз програм політичних партій, які балотувалися до міських рад.Дій-МаріупольУ жовтні ...

Додано:
Marichka

006

Marichka

Жовтень для Центрів громадського контролю Дій видався напруженим, але плідним. Ключовою темою для роботи – став аналіз програм політичних партій, які балотувалися до міських рад.

Дій-Маріуполь

У жовтні команда Дій- Маріуполь разом із колегами з усієї мережій центрів Дій аналізувала передвиборчі програми партій, що балотувалися у міську раду.  Програми перевіряли на відповідність повноваженням депутатів місцевих рад, і виявили, що далеко не всі партії обізнані у цьому питанні, як і у актуальних для Маріуполя проблемах.Детальніше тут.

Також слідкували за перебігом останньої передвиборчої сесії, а статтю про це можна прочитати тут.

І разом із колегами Агенція демократичного розвитку Донбасу організовували тренінг “Удосконалення комунікаційних навичок у роботі із вразливими категоріями населення”. Тренінг розроблений спеціально для працівників судової та правозахисної системи. 

Дій-Тернопіль

 У жовтні Центр громадського контролю Дій у Тернополі працював над аналізом програм політичних партій. Команда Дій дослідила програми партій “Європейська солідарність”,Сила Людей” , “Слуга народу”, “За майбутнє”, “Голос” “Українська галицька партія”, а також всеукраїнського об’єднання “Свобода” та “Батьківщина”.

Із презентацією результатів дослідження можна ознайомитися тут.

Також активісти Центру взяли участь у засіданні Номінаційного Комітету Громадського бюджету. Про перебіг засідань комітету  можна прочитати тут, тут і тут. Про особливості голосування за Громадський бюджет можна дізнатися із розмови, на яку була запрошена Марія Іщенко на Українському радіо.

Продовжуючи досліджувати стан пожежних сигналізацій у школах та садочках містах команда Дій у Тернополі підготувала аналітику із детальним описам, що виконується, а що не виконується із приписів ДСНС. Ситуацію прокоментували в Управлінні освіти та ДСНС.Детальніше: https://cutt.ly/jgF3Dr2 

ДІЙ-Вінниця

Завдяки запиту Центру щодо доступу до публічної інформації повернули умовні позначення (легенду карти) на плані зонування онлайн ресурсу  Вінницької міської ради геопортал Вінниці.

Довгий час  на ньому не працювали умовні позначення на плані зонування. Через це не завжди можна було зрозуміти, що означають нанесені на план зони. Ми надіслали запит до Вінницької міської ради, щоб дізнатися, чи інформацію приховали навмисно чи стався звичайний технічний збій. Детальніше тут.

 Проаналізували програми політичних партій, які за результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг»  протягом 1-13 вересня серед мешканців Вінниці, долали 4 відсотковий бар’єр  – «Українська стратегія», «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Партія Вінничан».

За методологією, розробленою Мережею Центрів громадського контролю «Дій!», ми перевірили чи є в передвиборних  програмах партій пункти , які не є в повноваженнях депутата міської ради, чи немає  потенційного посягання на права людини чи інших  дискримінаційних пунктів, зробили загальний огляд пропозицій по різних  сферах: економіка, екологія, безпека, соціальна сфера, місцеве самоврядування, інфраструктура, культура, молодь і спорт.

За результатами аналізу опублікували на сайтах vajr.info, https://www.prostir.ua/ та поширили у соцмережі ФБ  шість аналітичних матеріалів та інфографік. Також провели публічну презентацію для журналістів та представників громадськості у Вінницькому прес-клубі. Посилання тут: https://bit.ly/3kRD58r

Дій-Краматорськ

 Представники Центру прийняли участь в обговоренні створення відразу двох нових комунальних підприємств. Перше має опікуватися новими об’єктами спортивної інфраструктури, які створюються у місті. Створення такого підприємства ми підтримали, але з низкою застережень. Щодо створення муніципального хокейного клубу, то таке рішення, на нашу думку не на часі.  Детальніше тут 

Ми намагалися зробити діяльність краматорської міської виборчої комісії більш прозорою. Навіть виграли 2 суди за право доступу до інформації про кандидатів. Втім, комісія продовжила ставити інтереси політиків вище за інтереси виборців й не виконує рішення суду. Більше можна прочитати тут 

 Ми продовжуємо слідкувати за великими будівництвами, які тривають у місті. Цього разу мі дізналися, що перша черга будівництва обласної лікарні буде коштувати 2,5 мільярда гривень. Такий тендер у Донецькій області проходить вперше.  https://is.gd/691NsE

Дій-Запоріжжя

Діяльність “Центру ДІЙ-Запоріжжя” у жовтні була зосереджена довкола виборів. Центр аналізував  передвиборчі програми ключових партій до Запорізької міської ради.

Наш приз глядацьких симпатій – це обіцянка від “Європейської солідарності” віддавати підряди місцевим підрядникам. Хоча це дискримінація і пряме порушення норм профільного закону. Із аналізом партій можна ознайомитися Слуга Народа- тут, Батьківщина- тут, Єднання- тут, Європейська солідарність- тут, ОПЗЖ-тут.

Паралельно з цим, Центр завершив аналіз програм партій від 2015 року про те, що  обіцяли тоді і як справилися із виконанням.

І на доповнення, активісти центру долучилися до Виборчої Ради Запоріжжя, де обговорювалися ключові проблеми міста та опитувальник до кандидатів. І виборча рада онлайн намагалася створити платформу для дискусії кандидатів.

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі

Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Курс обміну валют за грантами від Європейської Комісії: як звітувати донору?

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)