Дослідження благодійності 2021 року в Україні

Zagoriy Foundation презентує дослідження «Благодійність очима українців у 2021», яке аналізує теперішній стан некомерційного сектору, актуальні питання та зони подальшого розвитку. З 2019 року ...

Дослідження «Благодійність очима українців у 2021»

Zagoriy Foundation 2020

Zagoriy Foundation презентує дослідження «Благодійність очима українців у 2021», яке аналізує теперішній стан некомерційного сектору, актуальні питання та зони подальшого розвитку.

 З 2019 року Zagoriy Foundation досліджує стан благодійності в Україні. Фонд Zagoriy Foundation — єдині, хто проводить ґрунтовні дослідження третього сектору та дає змістовну базу для розуміння ситуації та подальшої роботи.

Дослідження «Благодійність очима українців у 2021» порівнює дані з аналогічним дослідженням 2019 року для відслідковування розвитку та формування типового портрету благодійника. Так, у 2021 році вже 67% українців долучаються до благодійності, коли у 2019 році було 60%.

Також значно зросла середня пожертва українця на квартал: у 2021 році ця сума становить вже 398 грн, що майже удвічі більше, ніж у 2019 році (208 грн/квартал). 

З чим це пов’язано? З кожним роком культура благодійності та інформаційна підтримка некомерційного сектору росте, громадськість дізнається більше про фонди, організації та їхню діяльність, але попереду ще багато роботи. Як і минулого року, респонденти зазначають, що саме брак інформації зупиняє їх долучитися до благодійності. Тож перед сектором стоїть важливе завдання: надавати вичерпну інформацію про свою діяльність, впроваджувати прозору звітність та вести відкриту комунікацію з благодійниками. Але чи залежить це тільки від сектору?

Zagoriy Foundation вже не перший рік говорить, що про добрі справи варто розповідати, і це стосується не тільки фондів та організацій, а й благодійників. Найпопулярніші канали, звідки люди дізнаються про проблеми — саме друзі та близькі і соціальні мережі. Це ще раз доводить важливість розповсюдження інформації про актуальні проблеми. За даними дослідження, 30% респондентів стверджують, що про добрі справи потрібно розповідати. 

Минулі два роки стали безпрецедентними у всесвітній історії: пандемія, криза, часи невизначеності. Усі ці фактори вплинули на кожну сфери життя, і благодійний сектор — не виключення. Фокус суспільства змістився, а бажання об’єднуватися проти проблеми — зросло як ніколи раніше. Зросла підтримка саме медицини серед українців, що логічно пояснюється пандемією COVID-19.

Дослідження «Благодійність очима українців» зображує портрет типового благодійника у 2021 році та відслідковує зміни, порівняно з 2019. Це дає нам всім можливість подивитися зі сторони неокмерційний сектор та зрозуміти, які напрямки роботи важливі та на що треба звернути увагу. 

З повним дослідженням можна ознайомитися за посиланням


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Курс обміну валют за грантами від Європейської Комісії: як звітувати донору?

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)