Дослідження «Потреби та виклики українських НУО в умовах війни»

ГО «Philanthropy in Ukraine» презентує якісне дослідження про виклики, потреби та досягнення неприбуткового сектору за останні 2 з половиною роки. Дослідження провела дослідницька ...

2024-09-11 231256

PhilanthropyInUkraine

ГО «Philanthropy in Ukraine» презентує якісне дослідження про виклики, потреби та досягнення неприбуткового сектору за останні 2 з половиною роки. Дослідження провела дослідницька агенція «Соціоінформ».

Розвиток українського неприбуткового сектору за останні роки вражає: організації масштабуються, виходять на новий рівень та будують успішні партнерства. Але зовні ситуація може не відображати дійсності. Які трансформації проходять організації? Що їх турбує так які актуальні виклики перед ними постають? Саме тому ми провели якісне дослідження та запитали організації, які їхні  актуальні стан та запити.  

Дослідження охоплює широке коло тем, зокрема організаційні потреби, фінансову стійкість, психологічний стан працівників, використання технологій, а також співпрацю з міжнародними партнерами.

  1. Виклики: неприбуткові організації стикаються з труднощами, серед них — нестача довгострокового та  фінансування, емоційне вигорання працівників, нестача з кадрами та забезпеченням безпеки. Війна також призвела до значного збільшення запиту на послуги, що створює додаткове навантаження на ресурси організацій.
  2. Досягнення та перемоги: попри численні виклики, ми також бачимо позитивні зміни та покращення у секторі. Неприбуткові організації активно адаптуються до нових умов, розширюються, впроваджують інноваційні методи роботи та залучення ресурсів. Помітний вищий рівень згуртованості та кооперації.
  3. Розвиток співпраці та партнерств: українські неприбуткові організації значно розширили свої зв’язки з міжнародними донорами та партнерами, але водночас ми ще маємо багато роботи попереду задля рівноправної реалізації проєктів та власного голосу на міжнародній арені. 

В дослідженні можна зустріти суперечливі думки, але водночас ми чітко бачимо головні тенденції розвитку неприбуткового сектору. 

«Ми розуміємо, що це не перше дослідження про потреби неприбуткового сектору. Проте такі аналітичні матеріали потрібно робити регулярно для розуміння змін, що відбуваються, їхній вплив на потреби організацій, та пошук способів підтримки. Дослідження містить підтвердження наших гіпотез, але при цьому, деякі дані були для нас відкриттям, зокрема скептицизм стосовно онлайн освіти, яка в інших нішах активно розвивається. Чи з більш позитивного: часте згадування локалізації як необхідного елементу розвитку неприбуткового сектору», додає Любов Раїнчук, співзасновниця ГО «Philanthropy in Ukraine».

Повна версія дослідження доступна за посиланням.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)

Самодостатність: як залишатися стійким і незалежним в умовах змін