Дотримання прав вразливих груп – важлива складова еко-системи громадського здоров’я

Дотримання прав вразливих груп – важлива складова еко-системи громадського здоров’я. Якщо говорити про наркозалежність, причини цієї хвороби пов’язані з психологічними травмами та специфічною ...

Додано:
experthrcenter

88

experthrcenter

Дотримання прав вразливих груп – важлива складова еко-системи громадського здоров’я. Якщо говорити про наркозалежність, причини цієї хвороби пов’язані з психологічними травмами та специфічною емоційною поведінкою людини. Наркозалежні бояться говорити про свої проблеми, не звертаються по допомогу, не вміють захищати свої права, не довіряють поліції і представникам влади. Частіше вони самоізолюються та спілкуються зі «своїми» (рідні або так само – люди із залежністю), не мають економічної стабільності та здатні на ризиковані поступки. А якщо людина, що перебуває на замісній підтримувальній терапії, потрапляє в «неприємні» ситуації, залежність робить її заручником хвороби. І чим більше поліція карає – тим більше заганяє в глухий кут та сприяє самостигматизації.

Що необхідно для налагодження сталої системи реагування на порушення прав вразливих груп з боку правоохоронців?

б

Юрій Бєлоусов, начальник Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах, Офіс Генерального прокурора: 

“Дуже важливо, щоби представники прокуратури бачили в особах із наркозалежністю, у першу чергу, людину, права якої не можна порушувати”.

dsc_9331

Руслан Горяченко, начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України: 

“В Управлінні дотримання прав людини створено новий відділ, який займається системою Сustody records та її впровадженням у підрозділи поліції. Внутрі програми, з якою працює custody-офіцер, відтепер є спеціальний опитувальник для людей із залежностями. Без відповідей на всі запитання, без належної фіксації таких даних людину неможливо помістити в ІТТ”.

 FF

Артем Осіпян, національний консультант з питань психічного здоров’я та наркополітики:

“Має змінитися формат діалогу між державними органами і громадськістю. Нам треба відмовитися від формалізованих зустрічей і почати міркувати пілотними проєктами”.

Розгорнуті коментарі експертів дивіться у соціальному ролику, який Експертний центр з прав людини підготував в рамках інформаційної кампанії проєкту “Налагодження сталої системи реагування на порушення прав вразливих груп з боку правоохоронців”: 

Більше інформації по темі:

Дотримання прав вразливих груп населення у діяльності правоохоронних органів

Аналіз діяльності приватних та благодійних реабілітаційних центрів

 

Проєкт “Налагодження сталої системи реагування на порушення прав вразливих груп з боку правоохоронців” впроваджує Експертний центр з прав людини за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародний фонд “Відродження”

#вразливігрупи #custodyrecords #громадське_здоров’я #місцянесвободи #громадськідетективи


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Курс обміну валют за грантами від Європейської Комісії: як звітувати донору?

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)