«Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за грудень 2018 року

Шановні друзі! Ресурсно-аналітичний центр "Суспільство і довкілля" пропонує вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за ...

Додано:
Olga Khomyakova

all_logo

Olga Khomyakova

Шановні друзі! Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля” пропонує вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за грудень 2018 року.

Наприкінці року Європейський Союз продовжував активно розвивати законодавство у сфері захисту довкілля загалом та морського середовища зокрема від забруднення пластиком. Європейський Парламент та Рада ЄС досягнули політичних домовленостей щодо законодавчих пропозицій Європейської Комісії із заборони використання певних видів одноразових пластикових виробів та обмеження використання інших пластикових виробів, реформування процедур приймання відходів з кораблів у портах та вимог до портового приймального обладнання. Європейська Комісія запустила роботу асоціації ключових суб’єктів для удосконалення механізму повторної переробки пластикових виробів в Європі.

Проводилася законодавча робота стосовно удосконалення функціонування програми LIFE після 2020 року, процедури погодження використання в ЄС пестицидів, механізмів колективного відшкодування шкоди, заподіяної споживачам, зокрема і з питань здоров’я та довкілля. Європейська Комісія оприлюднила звіт про імплементацію Лісової стратегії ЄС, який загалом позитивно оцінив впровадження дій на досягнення її цілей та ключових пріоритетів.

У грудні відбулись важливі кліматичні міжнародні переговори – 24-а Конференція сторін Рамкової конвенції зі зміни клімату, активну участь в яких взяв й Європейський Союз. Вони завершились прийняттям Книги правил Паризької угоди. Під час СОР-24 ЄС провів низку заходів, оголосив про власний внесок до Адаптаційного фонду, підтримав декларації, разом з країнами з Коаліції високих амбіцій звернувся із заявою про негайне підвищення рівня як глобальних, так і національних кліматичних амбіцій. Європарламент та Рада ЄС досягнули політичної домовленості щодо правил декарбонізації та модернізації транспортного сектору. Оприлюднено звіти про функціонування вуглецевого ринку ЄС, фторовані парникові гази, джерела відновлюваної енергії та інформаційні довідки стосовно озеленення сектору електроенергії, адаптації до зміни клімату в транснаціональних регіонах Європи.

У рубриці «Кращі екологічні практики» знайомимо читачів з проектом, що реалізовувався у Польщі для залучення місцевих органів влади, бізнесу, населення та громадськості до практичного впровадження заходів із пом’якшення негативних наслідків та адаптації до зміни клімату на рівні повітів, включення кліматичних питань у стратегічні документи розвитку регіонів.

Завантажити огляд в форматі pdf можна за посиланням.

Огляд підготовлено в рамках проекту “Від Угоди про асоціацію до успішних практик: охорона довкілля в дії” за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄСЗміст цієї публікації є виключною відповідальністю Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Культурні фестивалі для ОГС: ігнорувати не можна долучатися

Розширення 2004: політика згуртованості через 20 років

Пільги на житлово-комунальні послуги для військовослужбовців та членів їхніх сімей

БУР: створюючи простори відбудови, руйнуючи межі

Порятунок «хранителів» коду нації або як під обстрілами вивозили музей Шаповала

Алгоритм отримання компенсації за працевлаштування переселенців: інформація для роботодавців