Ефективні молодіжні ради – не міф. Досліджуємо, що на це впливає
Чи можуть молодіжні ради бути реальним інструментом впливу, а не просто формальністю при органах влади? ГО “Молодіжна платформа” вирішила не просто поставити це питання, а дати на нього аргументовану ...
Додано:
Софія Вербицька

Чи можуть молодіжні ради бути реальним інструментом впливу, а не просто формальністю при органах влади? ГО “Молодіжна платформа” вирішила не просто поставити це питання, а дати на нього аргументовану відповідь. У квітні було презентовано аналітику, створену у межах проєкту PlatForum, що відкриває широку картину: як працюють молодіжні ради в Україні, з якими труднощами стикаються, що вже вдалося, а де потрібні нові підходи.
Це дослідження є результатом фасилітованих зустрічей з експертами, представниками молодіжних рад та партнерами з громадського і державного секторів у рамках проєкту PlatForum, що реалізовано ГО «Молодіжна платформа» за сприяння Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні та за фінансової підтримки Норвезької агенції з розвитку співробітництва (NORAD). Воно створене з метою посилення ролі молодіжних рад у прийнятті рішень та розвитку молодіжної політики в Україні. Учасниками та учасницями першої зустрічі були молодіжні ради кількох рівнів: молодіжні ради сільського рівня, молодіжні ради з міських громад, молодіжні ради з обласних центрів, молодіжні ради обласного рівня та представники молодіжних рад при Міністерствах (зокрема, Міністерства економіки України та Міністерства охорони здоров’я України).
Документ включає аналіз чинних проблем, пропонуються ефективні підходи до розбудови дієвих молодіжних рад різного рівня, зібрано рішення створені на основі напрацювань другої зустрічі з фокус групою, що складалась з представників громадського, державного секторів та міжнародних донорських організацій. Як зазначають у ГО “Молодіжна платформа”: аналітика стане корисною для представників молодіжних рад, всіх рівнів, громадських активістів, державних органів та міжнародних організацій, зацікавлених у розвитку молодіжної політики в Україні.
Ознайомитися з повною версією аналітики можна за посиланням.
“ — Результативність молодіжних рад залежить не лише від їхньої внутрішньої організації, а й від залученості всіх стейкхолдерів – місцевої та державної влади, громадських організацій, можливо, бізнесу та самої молоді. Комплексне вирішення викликів потребує розподілу відповідальності. Лише у такій взаємодії молодіжні ради зможуть перетворитися на реальний інструмент впливу, а не просто формальну структуру. Подолання викликів молодіжних рад неможливе без спільної відповідальності всіх залучених сторін. Влада має створювати прозорі механізми участі, громадські організації – сприяти розвитку спроможності, а самі молодіжні ради – бути ініціаторами змін. Лише за умови рівноправної взаємодії молодіжні ради стануть не символічним органом, а реальною силою, що формує молодіжну політику та впливає на рішення на всіх рівнях.” — Віра Усик, членкиня Правління ГО “Молодіжна платформа”, декан факультету соціальних наук Київської школи економіки.
Важливо, що це дослідження не лише фіксує проблеми, а й надає практичні рекомендації для різних стейкхолдерів по їх вирішенні.
У час війни та трансформації країни, активна молодь є стратегічним ресурсом. Її включення до процесів прийняття рішень — не лише вимога часу, а й передумова для сталого розвитку. Представлена аналітика — це не просто документ, а інструмент дій для всіх гравців молодіжної політики.