Посібник з соціальної підзвітності
Формування політики соціальної підзвітності місцевих бюджетів разом із залученням представників громадського сектору до розробки стратегій подолання суспільно важливих проблем має стати пріоритетним ...
Додано:
iaa.ukraine
Формування політики соціальної підзвітності місцевих бюджетів разом із залученням представників громадського сектору до розробки стратегій подолання суспільно важливих проблем має стати пріоритетним завданням для держави найближчим часом. До цього процесу варто долучатися якомога більшій кількості неурядових організацій, які мають інноваційне бачення ефективності використання ресурсів місцевих громад.
Цей посібник було розроблено як методичний матеріал (дорожня мапа) для неурядових організацій у рамках проекту, спрямованого на підвищення потенціалу неурядових організацій у формуванні регіональних політик соціальної підзвітності. Переконані, що зазначена інформація допоможе представникам громадського сектору забезпечити сталу роботу своїх програм, впливаючи на прозоре та раціональне планування бюджетів місцевими органами самоврядування.
У посібнику розглянуті методи аналізу бюджетів та економічного підґрунтя регіональних програм соціальної сфери, прописані кроки по формуванню практики підзвітності органів влади перед суспільством за результатами реалізації цільових програм та політик, розглянуто структуру органів виконавчої влади, що беруть участь у вирішенні проблем суспільної сфери із зазначенням їх повноважень.
Особливої уваги надано питанням можливостей, які неурядові організації втрачають на етапі визначення потреб у соціальних послугах; особливостей бюджетного процесу на місцевому рівні; моніторингу бюджетного процесу соціальної сфери та галузі охорони здоров’я на регіональному рівні; методів та засобів громадського контролю за розподілом та використанням фінансових ресурсів; контролю якості наданих послуг державними установами.
Важливою складовою посібника є практичні коментарі та рекомендації експертів-практиків щодо різних адвокаційних та моніторингових підходів, які слід використовувати неурядовим організаціям у своїй повсякденній роботі.
Посібник містить опис необхідних дій неурядового сектору, які мають бути реалізовані для формування практики соціальної підзвітності влади. Зазначена інформація першочергово стане у нагоді тим організаціям громадського сектору, які займаються адвокаційною практикою з метою забезпечення сталості здійснюваних ними програм та сервісів на регіональному рівні.