Програма СЕТА допомагає ветеранам: міжнародна публікація результатів дослідження ефективності програми

Міністерство у справах ветеранів України співпрацює із програмою СЕТА — науково обґрунтованим методом психологічної допомоги ветеранам і членам їхніх сімей.В Україні програма CETA впроваджується із ...

Pinned post

Катерина Ільчук

Міністерство у справах ветеранів України співпрацює із програмою СЕТА — науково обґрунтованим методом психологічної допомоги ветеранам і членам їхніх сімей.

В Україні програма CETA впроваджується із 2015 року Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці із Університетом Джонса Гопкінса (JHU), Центром психічного здоров’я НаУКМА і ГО «Слова допомагають». У програмі є 2 кроки: безкоштовний онлайн-семінар «Стрес: як розпізнати і що робити» (-2,5 год) та безкоштовне індивідуальне консультування (від 5 до 12 індивідуальних сесій).

У 20162019 рр. було проведено дослідження індивідуальної психологічної допомоги CETA і отримані результати вказують на ефективність програми. З міжнародною публікацією результатів дослідження ознайомитися можна ось тут. 

Програму CETA розробили дослідники психічного здоров’я університету Джонса Гопкінса на основі принципів когнітивно-поведінкової психотерапії. Зараз її ефективно використовують для роботи з наслідками травми, депресією, зловживанням психоактивних речовин та тривогою спеціалісти у всьому світі: США, Ірак, Бірма, Таїланд, Замбія, Ефіопія. Для України програму адаптували, щоб вона відповідала потребам українських ветеранів, переміщених осіб та волонтерів. Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямований на адаптацію, дослідження ефективності і впровадження програми СЕТА. В Україні CETA започаткована у 2015 році. Реалізується університетом Джонса Гопкінса у співпраці з Центром психічного здоров’я НаУКМА і ГО «Слова допомагають».

CETA — єдине дослідження ефективності психотерапії в Україні. Міністерство у справах ветеранів підтримує науково обґрунтовані програми і зацікавлено у подальшій плідній співпраці.

Більше інформації про програму є на фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/cetaukraine

Зареєструватися можна також за номерами:
+38 068 2832098,
+38 066 147 43 17 (Ольга)


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Алгоритм отримання компенсації за працевлаштування переселенців: інформація для роботодавців

Поради психолога щодо роботи сімейних лікарів з ветеранами

Гайд для ВПО “Юридичний супровід вирішення житлових питань ВПО”

Теоретичний гайд: як заповнити грантову заявку

Політика згуртованості: ЄС та Україна. Аналітична записка

OSINT-розвідка у роботі журналістів/ок