Річний звіт Чугуївської правозахисної групи за 2016 рік
Чугуївська правозахисна група (ЧПГ) була зареєстрована як окрема юридична особа у квітні 2011 р., хоча вона була відома як правозахисна група у м. Чугуїв ще з 2006 р. Мета діяльності Групи: ...
Додано:
kobzar
Чугуївська правозахисна група (ЧПГ) була зареєстрована як окрема юридична особа у квітні 2011 р., хоча вона була відома як правозахисна група у м. Чугуїв ще з 2006 р.
Мета діяльності Групи: дотримання в України прав людини і громадянина, які проголошені міжнародними угодами і закріплені в Конституції України. Організація створена, щоб надавати допомогу особам, чиї права та основні свободи порушені, незалежно від громадянства, статі, національності, віросповідання, політичних та інших переконань, місця проживання.
Основні завдання Чугуївської правозахисної групи:
- збір та оприлюднення інформації щодо порушень прав людини та основоположних свобод і правову ситуацію з дотримання людини та основних свобод людини;
- надання інформації щодо порушення прав людини зацікавленим фізичним та юридичним особам, засобам масової інформації;
- проведення громадських розслідувань фактів порушень прав людини та основоположних свобод;
- правове просвітництво, пропаганда правозахисних ідей, міжнародних стандартів прав людини та основоположних свобод;
- експертиза чинного законодавства та законопроектів згідно загальновизнаним міжнародним правовим нормам;
- організація громадських приймалень, консультаційних центрів, зокрема юридичних клінік;
- звернення, з урахуванням чинного законодавства, в законодавчі, виконавчі та судові органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації з питань, що стосуються прав та основних свобод людини;
- організація проведення та участь у заходах, конференціях, зборах тощо з прав та основоположних свобод людини;
- підтримка процесу становлення та розвитку українського правозахисного руху;
- розробка, фінансування, реалізація та координація з органами влади, управління, державними установами, а також з іншими громадськими об’єднаннями проектів та програм, які відповідають, інтересам групи;
- видання та розповсюдження безкоштовної періодичної та іншої поліграфічної продукції для виконання статутних завдань;
- створення та видавництво безкоштовних навчально-методичних матеріалів та посібників;
- надання безкоштовної методичної, методологічної та юридичної допомоги;
- розробка проектів нормативних та інших документів для органів місцевого самоврядування;
- моніторинг дотримання законодавства при проведення виборів і референдумів;
- громадський моніторинг проявів корупції.
З 2011р. ЧПГ почала моніторинг ключових прав людини. Провадиться відстеження порушень свободи слова та доступу до інформації, проведення громадських розслідувань цих порушень (ряд з них був цілком успішним), вивчення відповідного законодавства.
Члени ЧПГ беруть участь як лектори та тренери в численних семінарах та інших правоосвітніх заходах щодо дотримання прав людини та запобігання корупції.
Сьогодні до складу ЧПГ входять понад 30 чоловік – юристи, журналісти, історики, філологи, вчителі, студенти. Організація має свої офіси у Харкові, Чугуєві, Балаклеї, Ізюмі, Куп’янську, Печенігах та Шевченковому Харківської області.
З моменту створення організації беззмінним головою ЧПГ був Роман Лихачов – адвокат, член Харківської правозахисної групи, Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», Асоціації правників України, співавтор підручника з правознавства для школярів. З огляду на те, що Р. Лихачова було обрано очільником Мережі антикорупційних центрів, за його ініціативою у листопаді 2016 року відбулася ротація керівних органів Чугуївської правозахисної групи, і головою ЧПГ обрали Орисю Пекареніну – юриста, досвідченого правового експерта.
Організація оприлюднила свій аналітичний звіт за 2016 рік: див. у доданому файлі.