Вісник Інституту громадянського суспільства (липень 2021)

Децентралізація, про яку так довго говорили в Україні впродовж багатьох років, яка стала чи не найбільшою та системною реформою в Україні починаючи з 1991 року, в основному завершена. Передані ...

Додано:
powerreform

2021-07-28 15_58_29-visnyk_44.pdf

powerreform

Децентралізація, про яку так довго говорили в Україні впродовж багатьох років, яка стала чи не найбільшою та системною реформою в Україні починаючи з 1991 року, в основному завершена. Передані повноваження у територіальні громади, змінена система бюджетного забезпечення їх виконання, створені умови для зацікавленості територіальних громад у місцевому розвитку через систему бюджетного вирівнювання. Україна стала однією з найбільш децентралізованих держав Європи. Проте кількість ресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування в Україні, у порівнянні з європейськими державами, є досить незначною. Причиною тут є не погане бюджетне законодавство, а низький рівень валового національного продукту, який виробляється в Україні у порівнянні з країнами ЄС. Саме тому наше головне завдання на найближчий період забезпечити прискорене економічне зростання, причому таким чином, аби не допускати надмірного зростання диспропорцій між більш розвиненими та менш розвиненими територіями.

Опікується питаннями збалансованого регіонального розвитку якраз державна регіональна політика, яка в Україні по суті лише формується і набуває обрисів, подібних до європейських політик згуртованості та регіонального розвитку. Інститут громадянського суспільства уже тривалий час опікується питаннями регіонального та місцевого розвитку і має значний досвід у аналітичній та законопроектій роботі у цій сфері.

Сьогодні Ви маєте змогу ознайомитись у Віснику ІГС з нашими матеріалами, які підготовлені у контексті новел державної регіональної політики та аналізу можливого впливу на ситуацію в територіях від ухвалення деяких проектів нормативних актів.

Ми не стверджуємо, що наші записки є істиною в останній інстанції, але ми переконані, що погляд на один об’єкт з різних сторін є дуже важливим для розуміння самого об’єкта. Адже кожна правова норма може бути використана, як на благо, так і на шкоду, якщо вона має внутрішні суперечності чи не враховує ризики від неправильного її застосування.

Зміст Вісника:

  1. Слово до читача.
  2. Про законодавчі ініціативи у сфері державної державної регіональної політики 2021.
  3. Державна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Коротко про головне.
  4. Аналіз проекту Закону України «Про особливості стимулювання регіонального розвитку».
  5. Аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення та функціонування фонду розвитку сільських територій».
  6. Аналіз проекту Закону України «Про внесеня змін до Законів України щодо відновлення прямої виборності старост».
  7. Нові видання Інституту громадянського суспільства.

Про все це читайте в електронній версії Вісника.

«Вісник» підготовлений у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Інститут громадянського суспільства» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Курс обміну валют за грантами від Європейської Комісії: як звітувати донору?

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)