Залучення волонтерів в громадську організацію
Громадські організації часто потребують волонтерів для реалізації своїх цілей та проєктів. Але як знайти та залучити відданих і мотивованих волонтерів? У цій статті експерти навчального проєкту ...
Додано:
ГО «Міжнародна агенція змін»
Громадські організації часто потребують волонтерів для реалізації своїх цілей та проєктів. Але як знайти та залучити відданих і мотивованих волонтерів? У цій статті експерти навчального проєкту FUNdraiser поділяться своїми думками та досвідом.
Хто такі волонтери та чим вони можуть допомогти вашій організації
Волонтери — це люди, які добровільно вирішують приєднатися до вашої організації і віддати свій час, знання та навички на благо спільного справи. Вони мають різні мотивації для волонтерства, такі як бажання допомогти іншим, навчитися нового, зробити вплив на суспільство чи знайти спільноту людей з подібними цінностями.
Волонтери можуть допомогти вашій організації у багатьох напрямах, і перш ніж розпочинати їх рекрутинг, проаналізуйте, в яких областях вам потрібна допомога. Вони можуть брати участь у реалізації проєктів та програм, організовувати та проводити заходи, збирати фонди, писати статті та матеріали тощо. Виокремте завдання, які можуть бути виконані волонтерами та створіть чіткі описи посад для цих ролей.
Як написати опис волонтерської можливості
Після визначення потреб вашої організації, створіть чіткі та привабливі описи посад для волонтерів. Опишіть завдання, які вони будуть виконувати, а також навички та інтереси, які можуть бути корисними.
Пам’ятайте, що ваша пропозиція має бути структурованою та надавати усю інформацію, яка може знадобитися волонтеру. Наприклад, ось так виглядає оголошення фонду Starenki про пошук волонтерів у спільноту:
Джерело: Волонтерська Платформа
Зверніть увагу, що фонд чітко висвітлює свою діяльність, задачі волонтера та переваги участі у проєкті.
Як знайти волонтерів
Залучення волонтерів – це трудомісткий процес, однак він є важливим кроком для масштабування діяльності організації. Наші поради допоможуть вам охопити різні аудиторії та збільшити свої шанси на успішний рекрутинг.
Діліться інформацією у соціальних мережах та локальних спільнотах: Поділіться новиною про волонтерський набір на спеціальних сайтах та телеграм-каналах для молоді. Також ви можете домовитись про інформаційне партнерство з локальними організаціями.
Поширюйте інформацію серед свого оточення: Не забувайте про особистий контакт та сарафанне радіо. Запросіть своїх друзів, родичів та знайомих стати волонтерами або запитайте, чи не знають вони когось, хто міг би бути зацікавлений. Також ви можете запитати поради у ваших активних волонтерів.
Як зробити так, щоб волонтери хотіли повертатися
Для того, щоб зробити так, щоб волонтери хотіли повертатися до вашої організації, важливо створити атмосферу, в якій вони будуть відчувати свою цінність та мотивацію для подальшої участі. Ось декілька порад, як цього досягнути:
Визнавайте внесок: Регулярно висловлюйте слова подяки волонтерам за їхню роботу та вклад в розвиток організації. Також наприкінці проєкту ви можете нагородити волонтерів сертифікатами та спеціальними подарунками.
Забезпечуйте розвиток та навчання: Молодь цінує можливості для особистого та професійного зростання. Організовуйте тренінги, семінари та воркшопи, які допоможуть їм розвивати навички та здібності. Також, не забувайте, що інвестиція у знання – це win-win, адже ви своєю чергою також виграєте від розвитку волонтера.
Підтримуйте зв’язок та спілкування: Забезпечуйте постійний зв’язок із волонтерами та створюйте сприятливу атмосферу. Регулярно спілкуйтеся з ними, дізнавайтесь про їхні потреби та ідеї. Відкритість та готовність до діалогу допоможуть зберегти інтерес волонтерів та забезпечити активну участь у вашій організації.
Ваша уважність до деталей залишить у волонтера приємні спогади. Це збільшите ймовірність, що люди, які допомагали вам раніше повертатимуться у майбутньому.
Для довідки
Платформу «FUNdraiser» створено ГО «Міжнародна агенція змін» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Зараз її діяльність підтримує Програма розвитку ООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.