100 днів роботи Міністерства культури України

“Реалії, в яких нині перебуває Україна, потребують негайних дій, тому  окрім формування команди Міністерство культури України зосередилось на реальних справах”, -  про це повідомив Міністр культури ...

image002
100 днів роботи Міністерства культури України

“Реалії, в яких нині перебуває Україна, потребують негайних дій, тому  окрім формування команди Міністерство культури України зосередилось на реальних справах”, –  про це повідомив Міністр культури України Євген Нищук щодо звіту про роботу Мінкульту за 100 днів роботи Уряду.

“За американськими традиціями президенти в 100 днів повідомляють суспільство про те, яку вони сформували команду і які намітили робочі плани. Реалії, в яких нині перебуває Україна, потребують негайних дій, час стиснутіший, тому окрім формування команди Міністерство культури України зосередилось на реальних справах – окрім тих пріоритетів, які були затверджені Урядом, ми зосередились також на налагодженні контакту з експертним мистецьким та громадським середовищем, а також почали впроваджувати принципи культурної дипломатії. Обмежуватися 100 днями ми не плануємо і обов’язково продовжимо плідну роботу”.

Для налагодження діалогу між представниками культурно-мистецького середовища та державними органами Міністерством культури України здійснюється перехід від управління до врядування у культурній сфері:

– розпочато реорганізацію Мінкультури і підпорядкованих установ для надання сучасних функцій і повноважень: стратегічного планування, розвитку креативних індустрій, літератури і читання, організації державних подій;

– створено  «Український інститут книги», як приклад делегування Міністерством культури України функцій з реалізації політики у сфері літератури і читання;

– створено Координаційну раду з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України.

– реалізовано проект «Віртуальна реальність Поштової площі», що дає можливість сучасного переосмислення знайдених артефактів і дозволяє по-новому поглянути на їх консервацію та музеєфікацію;

підготовлено проект Закону України «Про Український культурний фонд», який було узгоджено Кабінетом Міністрів України та винесено на  засідання Національної ради реформ. Це дасть можливість започаткувати абсолютно новий і безпрецедентний алгоритм розподілу бюджетних коштів на мистецькі проекти, як для державного, так і для незалежного сектору.

– триває моніторинг, інвентаризація і оцінка стану наявних культурних закладів на місцях за особистою участю Міністра культури України. Вже відвідані 10 областей.

– підготовлено концепцію Реєстру предметів культурної спадщини, в який інтегрується інформація про всі предмети культурної спадщини – культурні цінності.

Оновлено процедуру розподілу конфіскованих культурних цінностей за участю музейних, архівних та бібліотечних установ. Зазначений крок дозволяє створити умови для якісного наповнення фондів музейних, бібліотечних та архівних установ за принципом прозорості і доцільності.

Важливою складовою  діяльності Міністерства культури є впровадження принципів культурної дипломатії при реалізації проектів:

– вперше Міністерство курує підготовку до участі України у 68-му Франкфуртському книжковому ярмарку (19-23 жовтня 2016 року).

– вперше унормовано проведення відбору Куратора національного культурного проекту для представлення на 57-ій Венеціанській бієнале сучасного мистецтва.

– утворено повноцінне дієве Бюро програми ЄС «Креативна Європа». Проведено перші консультації з Європейською Комісією щодо подовження пільгових умов участі України у програмі ЄС «Креативна Європа» на 2017 рік за 1 євро.

ДОКУМЕНТИ:

Презентація

100 днів роботи Міністерства культури України

Джерело: mincult.kmu.gov.ua


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку