45% домогосподарств ВПО мають достатньо коштів лише на продукти харчування – дослідження МОМ

Працевлаштування та забезпечення житлом залишаються ключовими викликами для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні, показує останній раунд Національної системи моніторингу ситуації з ...

МОМ
45% домогосподарств ВПО мають достатньо коштів лише на продукти харчування – дослідження МОМ

Працевлаштування та забезпечення житлом залишаються ключовими викликами для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні, показує останній раунд Національної системи моніторингу ситуації з внутрішньо-переміщеними особами, яку реалізує Міжнародна організація з міграції(МОМ) за фінансування Європейського Союзу.

За три роки з початку конфлікту та переселення ситуація з доходами залишається однією з найскладніших для багатьох ВПО. За даними дослідження МОМ, 45% домогосподарств ВПО мають достатньо коштів лише на продукти харчування. 21% переміщених родин мають загальний рівень доходів у 1 500 – 3 000 гривень на місяць, в той час як 47% мають доходи від 3 001 до 7 000 грн. Середній дохід однієї внутрішньо переміщеної особи наразі становить  1 991 грн. на місяць.

 Кількість працевлаштованих ВПО трохи збільшилася з 35% у березні 2016 року, коли було проведено перше подібне дослідження МОМ, до 42% зараз. Проте, цей показник достатньо низький у порівнянні з рівнем зайнятості до переселення – близько однієї третини ВПО, які мали роботу до початку конфлікту, досі не можуть працевлаштуватися.

Інше проблематичне питання – це умови проживання та сплата комунальних послуг. Більшість ВПО платять за проживання, 66% орендують житло. Значна кількість ВПО (22%) проживає у родичів або приймаючих родин. Лише один відсоток проживає у своєму власному житлі на контрольованій урядом території України.

Незважаючи на труднощі, 26% ВПО сказали, що вони не збираються повертатися до своїх домівок. 39% хотіли б повернутися після закінчення конфлікту. Ще 17% зазначили, що вони можуть розглянути можливість повернення у майбутньому.

«Відсутність підтримки у пошуку шляхів вирішення проблем ВПО та осіб, що повертаються, ускладнює їхню інтеграцію та викликає залежність від допомоги з боку держави та неурядових організацій, – зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі. – За допомогою Національної системи моніторингу ситуації з ВПО МОМ прагне допомогти урядові України покращити обізнаність із ситуацією та потребами ВПО, а також визначити останні тенденції для того, щоб уряд міг краще розробити основані на фактах заходи для забезпечення потреб переміщених осіб».

На спільній презентації результатів дослідження, що відбулась у Києві сьогодні, Заступник Міністра із питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука підкреслив важливість соціологічних даних та зовнішньої експертизи МОМ для розробки стратегії й планування конкретних кроків на підтримку добробуту та інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Станом на квітень, Міністерство соціальної політики взяло на облік 1 мільйон 583 тисячі переміщених осіб. Із самого початку кризи в Україні у 2014 році МОМ підтримала 138 000 постраждалих від конфлікту осіб. Наразі діяльність організації зосереджується на забезпеченні можливостей заробітку для ВПО та постраждалого населення, а також на соціальному згуртуванні, відновленні та будівництві миру.

*МОМ проводить дослідження ситуації ВПО на регулярній основі з березня 2016 року. В цьому раунді, який покриває березень-квітень 2017 р., було особисто опитано 1 025 ВПО методом особистого інтерв’ю та ще 3 312 ВПО, взятих на облік Міністерством соціальної політики, було опитано по телефону в усіх регіонах країни.

За детальнішою інформацією звертайтеся Варвари Жлуктенко, речниці Представництва МОМ в Україні, за тел. +38 044 568 50 15,067 447 97 92б email: [email protected].


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення