5 фактів про гендерно зумовлене насильство
Насильство за ознакою статі — це результат гендерної нерівності та укорінених соціальних упереджень. Стереотипи, страх осуду, відчуття незахищеності, слабкості та безвиході змушує постраждалих ...
Додано:
healthrightorgua
Насильство за ознакою статі — це результат гендерної нерівності та укорінених соціальних упереджень. Стереотипи, страх осуду, відчуття незахищеності, слабкості та безвиході змушує постраждалих замовчувати випадки насильства.
Чи знали ви, що, згідно зі світовими дослідженнями:
- близько 90 % постраждалих від гендерно зумовленого насильства — це жінки та дівчата;
- дівчата-підлітки 10-19 років є найбільшою групою ризику у вчинені сексуального насильства;
- 1 із 3 жінок у світі зазнає фізичного та/або сексуального насилля з боку свого партнера або невідомої особи;
- 1 із 5 жінок у світі, які є біженками або переміщеними особами, зазнають сексуального насильства.
В умовах військових конфліктів, гуманітарних криз та надзвичайних ситуацій з’являються і нові форми гендерно зумовленого насильства, наприклад, сексуальна експлуатація та наруга.
Сексуальна експлуатація та наруга (СЕН) — це факт або спроба зловживання владою з боку гуманітарних працівників, які надають допомогу постраждалим. Хоча переважна більшість з них є професіоналами та порядно виконують свою роботу, подібні випадки трапляються.
Згідно з даними ООН, за останні 5 років у світі зафіксовано 315 скарг щодо сексуальної експлуатації та наруги, 77 з них — вчинені з дітьми.
Благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) реалізує проєкт «Запобігання сексуальній експлуатації та нарузі (ЗСЕН) в Україні», спрямований на захист прав постраждалих та впровадження політик ЗСЕН у роботу гуманітарних організацій в Україні.
Якщо ви стали свідком або опинились в ситуації, коли від вас вимагають або натякають на інтимну чи грошову винагороду, звертайтесь: [email protected]. Усі звернення конфіденційні.
Що таке «сексуальна експлуатація та наруга» та які їхні прояви — читайте за посиланням.