5 питань від людей, які шукають допомогу: поради від Української Волонтерської Служби
З початком повномасштабного вторгнення кількість людей, які шукають допомогу, волонтерську підтримку, чи гуманітарне забезпечення, зросла в рази. Разом із тим, громадські організації, ініціативні ...
Додано:
Vasyliuk
З початком повномасштабного вторгнення кількість людей, які шукають допомогу, волонтерську підтримку, чи гуманітарне забезпечення, зросла в рази. Разом із тим, громадські організації, ініціативні групи, чи благодійні фонди розширили поле своєї діяльності, щоб забезпечити допомогу більшій кількості українців. Сфера надання волонтерської допомоги зараз наповнена можливостями, тому люди, які її шукають, часто почуваються невпевненими і перевантаженими інформацією.
Ми зібрали кілька запитань, які можуть виникнути у внутрішньо переміщених осіб щодо використання допомоги.
Яким ресурсом я можу скористатися для пошуку допомоги?
Українська Волонтерська Служба спільно із SoftServe у перші дні повномасштабного вторгнення запустила Паляницю.Інфо — ресурс, на якому організації можуть запропонувати свої послуги безоплатної допомоги, а українці, які цього потребують, скористатися ними. На платформі доступні п’ятнадцять різних категорій допомоги. Людина, яка заходить на Паляницю.Інфо, може обрати регіон в якому вона шукає допомогу.
Що робити, якщо я не можу отримати допомогу фізично?
Ситуації, які виникають під час війни, не завжди дозволяють спланувати, де ви перебуватимете найближчим часом, або чого саме потребуватиме ваша сім’я при неочікуваному переїзді. Саме тому варто звернути увагу на організації, які надають допомогу дистанційно, наприклад, відправляючи необхідні речі поштою, надаючи юридичні консультації телефоном тощо. З такими ініціативами легко контактувати через електронну пошту, або ж соціальні мережі, просто описавши свою ситуацію та потребу.
Як мені діяти, якщо я виїхав/виїхала за кордон і потребую допомоги?
На Паляниці.Інфо представлені організації, які діють за кордоном, та можуть допомогти українцям у різних країнах світу — зверніть увагу на них.
Окрім того, якщо ви перебуваєте у Польщі, можете отримати підтримку від Mapuj Pomoc — партнерської організації Української Волонтерської Служби. Вони діють за схожим до Паляниці.Інфо принципом — на платформі доступна карта із базою даних польських та українських ініціатив та волонтерів, які пропонують допомогу для українських переселенців. Ресурс доступний також українською мовою.
Як мені бути впевненим(-ою), що я отримаю необхідну допомогу?
На жаль, зараз існує велика імовірність натрапити на шахраїв. Аби не натрапити на них, користуйтесь офіційними й перевіреними платформами. Наприклад, на Паляниці.Інфо всі організації перевіряються до публікації, а інформація постійно оновлюється, так само як і на Mapuj Pomoc. Якщо вам не вдалось знайти організації на схожих платформах та ви плануєте звернутись до іншої — намагайтеся перед зверненням до фонду або організації перевіряти їх соціальні мережі на наявність звітності. Це можуть бути, наприклад, фото із відправленою гуманітарною допомогою. Можна також долучитися до чатів переселенців, та дізнатися, чи хтось користувався підтримкою цих ініціатив, та чи це безпечно.
Як мені отримати допомогу, якщо я не маю документів, які підтверджують мій статус ВПО?
Якщо у вас є документи, що посвідчують особу (водійське посвідчення, свідоцтво про народження, довідка про місце реєстрації…) — скористайтеся ними. Якщо немає фізичних документів — спробуйте ДІЮ.
Якщо документів немає, потрібно якнайшвидше звернутися до територіальних органів Державної міграційної служби України. Також, нещодавно Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою отримати статус ВПО можна без паспорта. Для цього потрібно особисто звернутися із заявою до підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання або до уповноваженої особи, що визначена виконавчими органами сільських та селищних рад.
Існують також фонди та організації, які зможуть надати вам допомогу й без таких документів.
Більше корисної інформації шукайте у Телеграм-каналі Української Волонтерської Служби.