5 років Партнерству «Відкритий Уряд»

У Нью-Йорку офіційно відкрилась 71-а сесія Генеральної Асамблеї ООН. 5 років тому 8 країн Бразилія, США, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, ПАР і Велика Британія започаткували міжнародну ...

Відкритий уряд
5 років Партнерству «Відкритий Уряд»

У Нью-Йорку офіційно відкрилась 71-а сесія Генеральної Асамблеї ООН. 5 років тому 8 країн Бразилія, США, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, ПАР і Велика Британія започаткували міжнародну Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН. Україна приєдналась до Ініціативи, підписавши Декларацію. 70 країн беруть участь у впровадженні Ініціативи. Джо Пауел, виконуючий обов’язки виконавчого директора Відділу підтримки міжнародної Ініціативи «Партнерства «Відкритий Уряд»,підкреслював:  «У багатьох країнах світу ПВУ стало запорукою реформ, позитивних політичних змін, зниження рівня корупції, зокрема корумпованості судів, розвитку культури управління, а також прозорості органів влади, підвищення рівня їхньої публічності і відкритості» та акцентував: «Партнерство «Відкритий Уряд» надає для реформаторів в Україні можливість ознайомитися з досвідом інших країн, що може сприяти пришвидшенню реформ та розширити можливості громадянського суспільства». Ініта Пауловіча,заступник Постійного представника ООН в Україні, зауважила:  «У світлі Революції Гідності в Україні справжній відкритий уряд є ключем до реформ, прогресу і державної цілісності».

Уряди країн мають ініціювати, публічно обговорювати, схвалювати та моніторити виконання Планів дій. Крім того, Ініціатива має унікальний триступеневий механізм моніторингу та оцінки: самооцінка уряду; незалежний звіт інститутів громадянського суспільства та незалежний моніторинговий звіт Керівного комітету Ініціативи. Механізм ПВУ визнано як один з найкращих демократичних прозорих механізмів, який має сприяти становленню взаємовідповідального партнерства, розбудови належного врядування. Рауль Замбрано, старший радник з політики розвитку ІКТ Програми Розвитку ООН (Нью-Йорк) зазначив: «Ключові елементи ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» – прозорість, підзвітність та участь, які також є принципами демократичного врядування, та ІКТ, що робить участь можливою. Україна прийняла амбіційний План дій, що вимагатиме постійно діючого моніторингу та вчасного корегування дій».

Transparency International Україна із самого початку бере участь у впровадженні Ініціативи. Сьогодні організація презентує Хронологію основних віх. Наут Ван дер Варт, асистент відділу з підтримки ПВУ з залучення громадянського суспільства, зазначав: «Залучення організацій громадянського суспільства – це умова Ініціативи. І не бійтеся «забруднити свої руки». ПВУ – це спільна відповідальність. Україна – на правильному шляху».

Хронологія – це і є відповіді на запитання: що ТІ Україна разом з партнерами робила, що намагалася зробити і як це вдалось. Робін Ходесс, директор з адвокації та досліджень Transparency International, новообрана членкиня Керівного комітету Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», зазначила: «TI Україна встановила високу планку щодо залучення відділення до цієї ініціативи».

Попереду багато викликів, які ТІ Україна і далі долатиме разом з партнерами – інститутами громадянського суспільства, міжнародними організаціями, експертами, урядовими структурами.Вероніка Крецу, членкиня Керівного комітету Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», зауважила: «Україні ще багато чого доведеться пережити та багато чого зробити. Та навіть за умови, що протягом багатьох років уряд України так і не запровадив ефективні реформи, спрямовані на обмеження корупції в країні, та отримав низькі бали в ключових міжнародних індексах вимірювання корупції, на кшталт Індексу сприяння корупції відTransparency International, Глобального індексу чесності, показників, розроблених Всесвітнім банком та Світовим економічним банком, все ще залишається надія… Все, що відбувалося, це лише початок нових процесів навколо належного врядування, залучення громадян, підзвітності та прозорості. Це найкращі інструменти проти будь-якої війни. Тому що Україна може це зробити!»

Організація Transparency International Україна щиро вдячна за спільну роботу членам Координаційної ради, тематичних робочих груп, регіональним активістам, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Програмі Розвитку ООН в Україні, Міністерству закордонних справ Данії, Міжнародному фонду «Відродження», Посольству Сполучених Штатів Америки в Україні, Посольству Великої Британії в Україні, IREX, Western NIS Enterprise Fund, Німецькому товариству міжнародного співробітництва (GIZ), Міжнародному секретаріату COST, USAID, ОБСЄ, Фонду «Східна Європа», Hewlett-Packard, Transparency International Secretariat і, звичайно, Керівному комітету Ініціативи та Відділу підтримки міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

ti-ukraine.org

Файл ti_ogp_200916.docx (155.51 КБ)
Файл hronologiya.docx (32.19 КБ)

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади