У Кропивницькому відкрили сьомий центр моделі «Барнахус» в Україні

З 2008 року робота МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) спрямована на посилення захисту прав людини, зокрема на дотримання рівних можливостей у доступі до послуг громадського ...

Додано:
healthrightorgua

386643352_642599664691046_3829944065497221560_n
У Кропивницькому відкрили сьомий центр моделі «Барнахус» в Україні

З 2008 року робота МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) спрямована на посилення захисту прав людини, зокрема на дотримання рівних можливостей у доступі до послуг громадського здоров’я, соціальних послуг для тих, хто опинився в складних життєвих обставинах. 

У 2020 році вперше про центри «Барнахус» було згадано в Указі Президента України «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства». Далі крок за кроком ми в партнерстві з державними структурами й донорами, за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, уже третій рік поспіль впроваджуєжмо модель «Барнахус».

Так центри уже працюють у Вінницькій, Тернопільській, Чернівецькій, Житомирській областях, а також у містах Києві і Миколаєві. 

За період їхньої роботи було проведено 127 опитувань та надано 116 інших послуг. Зокрема, проведено 21 психологічну експертизу, 4 судово-медичні експертизи дітей, 49 психотерапевтичних консультацій й 31 психологічну профілактику й корекцію. 

Модель «Барнахус» у регіоні – це координація з іншими структурами, які є в Кіровоградській області зі структурами, які надають спеціалізовані послуги постраждалим від домашнього насильства, й установами, що відповідають за ментальне здоров’я, а також інші заклади освіти та соціальної сфери. 

«Відкриття у місті Кропивницькому такого центру – це приклад консолідації зусиль. І ми щиро вдячні обласній військовій адміністрації за підтримку у впровадженні даної моделі на Кіровоградщині», – зазначила виконавча директорка УФГЗ Галина Скіпальська.

Важливо пам’ятати, що центр «Барнахус» – це не про проживання, яке часто ЗМІ запитують або партнери уточнюють. Це про координацію, про розвиток послуг у громаді, коли дитина повертається в сім’ю. Адже дитина повинна жити в родині. Саме родина і є її найкращою підтримкою. Зокрема для дитини, яка постраждала від злочину або будь-якого іншого насилля. 

«Модель «Барнахус» – це про включення найбільш вразливих груп дітей: діти з інвалідністю, іншими проблемами; ті, хто постраждали від війни; ті, хто бачили обстріли, хто рятував своїх рідних і можуть свідчити. Барнахус – це про профілактичну роботу за участю представників відомств освіти, учбових закладів. Зазначені фахівці обов’язково мають бути частиною системи профілктики, виявлення та формування. Бо коли діти будуть знати свої права і розуміти, хто їм може допомогти, то й попит на звернення про допомогу зросте», – додає експертка.  

 До заходу з відкриття центру долучилися представники центральних і місцевих органів влади, а також міжнародних організацій: 

  • Катерина Колтунова, заступниця начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації;
  • Ван Чі Пхам, керівниця проєктів захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні;
  • Олександр Банчук, заступник Міністра юстиції України, Голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх;
  • Назар Танасишин, заступник Міністра соціальної політики України;
  • Олеся Волошина, заступниця начальника Департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генерального прокурора;
  • Ян Стрелюк, керівник Кіровоградської обласної прокуратури.

Центр Барнахус у Кіровоградській області створено у межах імплементації проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» УФГЗ за підтримки: 

  • Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні;
  • World Childhood Foundation;
  • Кіровоградської обласної військової адміністрації;
  • Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

З метою отримання детальної інформації про проєкт, а також діяльності центру моделі «Барнахус» у Кіровоградсьій області, будь-ласка, зв’яжіться із виконавчою директоркою УФГЗ Галиною Скіпальською (e-mail: [email protected]) або координаторкою проєкту Ольгою Лопушанською (e-mail: [email protected]).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади