6 громад з Кіровоградщини отримали відзнаки конкурсу “Громада участі”

У липні-серпні 2020 року у громадах-партнерах Програми DOBRE на Кіровоградщині відбувся конкурс “Громада участі” на найкраще використання механізмів участі громадян у місцевому врядуванніМета ...

Громада участі
6 громад з Кіровоградщини отримали відзнаки конкурсу “Громада участі”

У липні-серпні 2020 року у громадах-партнерах Програми DOBRE на Кіровоградщині відбувся конкурс “Громада участі” на найкраще використання механізмів участі громадян у місцевому врядуванні

Мета конкурсу – з’ясувати, які громади досягли успіхів у залученні мешканців та як використання механізмів участі змінило самі громади і їхні практики комунікації і взаємодії з громадянами.

“Кожна із громад-учасниць Програми DOBRE впровадила і використовує різні механізми для залучення мешканців до вирішення важливих питань. Починаючи від робочих груп, які розробляють стратегії розвитку, зборів громадян для визначення пріоритетних послуг, і завершуючи формальними механізмами двосторонньої взаємодії, такими як бюджет участі, е-петиція, громадські слухання та іншими, керівництво громад працює над включенням громадян до процесів прийняття рішень. Конкурс – це можливість самоаналізу для громади, спосіб узагальнити свої напрацювання, адже громади-лауреати, які подалися на конкурс (їх 6 з 8) можуть ділитися своїм досвідом з тими, хто зацікавлений розвивати демократичну, відкриту, активну громаду”, – розповів Сергій Ткаченко, керівник проєкту “Голос громади у місцевому самоврядуванні”.

Завдання конкурсу: зібрати кращі приклади використання механізмів участі для вирішення важливих питань, і відзначити громади, яким вдається найкраще використовувати механізми участі, дати можливість органам місцевого самоврядування проаналізувати роботу механізмів участі, побачити поступ та отримати визнання результативності зусиль місцевої влади у підвищенні демократичних стандартів урядування.

Критерії оцінювання заявок: кількість механізмів, які діють у громаді; кількість людей, які використовують механізм; кількість проєктів, петицій, заходів; частка населення, яка використовує механізм; частка населених пунктів громади, які використовують механізми інформування про механізм: повідомлення населення про можливість використання механізму і всі етапи взаємодії в межах механізму різними комунікаційними каналами; наявність зворотнього зв’язку по механізму: наскільки ОМС інформує громадян про прийняті рішення і вплив мешканців на їх прийняття; зміни в громаді, які відбулися завдяки використанню механізмів.

Нагородження відбувалися під час підсумкових заходів у громадах за проєктом “Голос громади у місцевому самоврядуванні”.

Результати конкурсу “Громада участі”:

Бобринецька громада впевнено тримає лідерські позиції у впровадженні Громадського бюджету. Громада отримала відзнаку за організацію та вдосконалення використання Громадського бюджету. “Бобринецька громада – громада активних людей!” – гасло цьогорічної промокампанії Громадського бюджету. Усього визначено 6-ох переможців серед малих та 2-х переможців серед великих проєктів на загальну суму 481 093 грн.

Євген Кулик, Бобринецька ОТГ

Євген Кулик, начальник відділу економічного аналізу, торгівлі, інвестицій та інформаційної діяльності, Бобринецька ОТГ

Людмила Кривошея, Бобринецька ОТГ

Людмила Кривошея, заступниця міського голови з соціально-гуманітарних питань, Бобринецька ОТГ

Новоукраїнська ОТГ отримала відзнаку конкурсу “Громада участі” як громада, яка має взірцеві практики залучення громадян до формування бюджетного процесу. Допомагають у цьому найпопулярніші серед жителів інструменти участі – публічні консультації та бюджет участі.

Олександр Корінний, Новоукраїнська ОТГ

Олександр Корінний, голова Новоукраїнської ОТГ

Компаніївська селищна об’єднана територіальна громада отримала Відзнаку за ефективне впровадження електронних інструментів для побудови діалогу у громаді, зокрема е-петицій. У Компаніївській ОТГ е-петиції підтримують жителі, є успішні кейси підтримки запропонованих ідей через е-петиції.

Роман Снєсарь заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Компаніївська ОТГ

Роман Снєсарь заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Компаніївська ОТГ

Дмитрівська сільська об’єднана територіальна громада отримала Відзнаку за активне впровадження й використання нових інструментів участі та побудову діалогу в громаді. Традиційними у громаді стали інтеграційні заходи громадськості та влади, зокрема кіноподії, неформальні зустрічі з головою громади, успішно працюють громадські звернення та публічні консультації.

Наталя Стиркуль, Лідія Міркотан, Дмитрівська ОТГ

Наталя Стиркуль, голова дмитрівської ОТГ, Лідія Міркотан, начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини, Дмитрівська ОТГ

Помічнянську громаду привітали з Відзнакою за ефективне використання медійних інструментів для побудови діалогу у громаді та популяризацію інструментів участі. Громада обрала формат відеопроєктів та посиленої онлайнової комунікації, зокрема започаткувавши проєкт “Бюджет без купюр”. Голова громади та спеціалісти міської ради успішно опанували відеоблогінг, аби інформувати жителів оперативно і змістовно.

Микола Антошик, Помічнянська ОТГ

Микола Антошик, голова Помічнянської ОТГ

Маловисківська міська об’єднана територіальна громада отримала відзнаку за ефективну промоцію інструментів участі та якісне залучення жителів громади до їх використання. Активними промоутерами інструментів участі стали громадські організації громади, які посилили інформаційну кампанію та власним прикладом ілюстрували інструменти участі в дії. Так,  у громаді зареєстровані перші е-петиції, розгорнулися потужні інформаційні кампанії, які ініціювали автори петицій. Сайт Маловисківської міської ради став порталом інструкцій та інформаційного супроводу.

“В місцевій владі працюють небайдужі, активні, налаштовані на співпрацю та партнерство з громадою. Інструменти участі є важливими чинниками розвитку місцевих громад. Важливо розвивати громади фінансово, створювати інфраструктуру, проводити реконструкції, покращувати матеріально-технічне оснащення, яке бажає найкращого. Але не менш важливо, а в комплексі першочергових заходів в процесі становлення громад і такому плані як бачимо їх в процесі децентралізації, це розвиток інструментів участі. Ми поставили їх в пріоритетні завдання”,  -коментує Леся Постолюк, секретар Маловисківської міської ради.

Юрій Гульдас, голова Маловисківської ОТГ, отримав відзнаку "Громада участі" з рук Ірини Ткаченко, координаторки проєкту "Голос громади у місцевому самоврядуванні"

Юрій Гульдас, голова Маловисківської ОТГ, отримав відзнаку “Громада участі” з рук Ірини Ткаченко, координаторки проєкту “Голос громади у місцевому самоврядуванні”

Громади-партнери Програми Dobre на Кіровоградщині: Бобринецька, Новоукраїнська, Маловисківська, Помічнянська, Дмитрівська, Компаніївська, Новопразька, Смолінська громади. 

Організатори конкурсу “Громада участі” – Спілка «Громадські ініціативи України» та Агенція сталого розвитку “Хмарочос”, партнери Програми DOBRE у Кіровоградській області. Критерії та умови конкурсу розроблено у співпраці з програмою DOBRE і є однаковими для усіх областей, де працює Програма.

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020, Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я