65% українців не хочуть змінювати країну проживання – результати опитування

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою Рейтинг, 17% опитаних зазначили, що їхні родичі перебували на заробітках за кордоном протягом останніх півроку, 11% – що у їхніх ...

ВПО
65% українців не хочуть змінювати країну проживання – результати опитування

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою Рейтинг, 17% опитаних зазначили, що їхні родичі перебували на заробітках за кордоном протягом останніх півроку, 11% – що у їхніх родинах є ті, хто працюють за кордоном постійно. Водночас у 70% респондентів близькі не працювали за кордоном за цей період, 2% – не змогли відповісти на це питання.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність:

30 000 респондентів (по 1200 у кожному регіоні). Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 0,6%.

Терміни проведення: 12-28 грудня 2017 р.

Найбільше тих, у кого родичі мають досвід роботи за межами Батьківщини серед мешканців Західного макрорегіону (особливо Закарпаття). Відносно частіше про наявність в родині заробітчан зазначали мешканці сіл та опитані з вищим рівнем доходів.

65% опитаних зазначили, що не хочуть змінювати країну проживання. Натомість 27% зазначили, що виношують плани стосовно еміграції. Найчастіше про бажання переїзду за кордон зазначали молоді респонденти до 35 років (серед них майже половина тих, хто має подібне бажання). Також бажаючих виїхати дещо більше серед чоловіків, осіб з вищими рівнями освіти та доходів. Характерно, що серед респондентів, які мають заробітчан в родинах, бажання виїзду за кордон з метою проживання значно більше.

Відносно більша кількість тих, хто висловлює бажання залишити Україну зафіксована серед мешканців північних (Житомирська, Сумська області, м. Київ) та західних (Закарпатська, Тернопільська, Чернівецька) регіонів.

У свою чергу, більшість опитаних (50%) бажаною країною для проживання своїх дітей зазначили Україну. Ще чверть обрали б для своїх дітей країни Європи, 7% – США, 3% – інші країни, і лише 2% – Росію. 13% не змогли визначитися із відповіддю на це питання.

Україну, як країну для проживання своїх дітей частіше обирали старші респонденти, мешканці сіл, та особи з нижчим рівнем доходів. У свою чергу молодь, багатші та більш освіченіші все ж таки частіше обирали інші країни (найчастіше країни Заходу), як можливе місце проживання наступного покоління. Наявність заробітчан у родині також визначає вибір країни проживання для дітей не на користь нашої держави: майже половина опитаних, серед близьких яких є особи, що працюють за кордоном, обрали б для своїх дітей інші країни проживання, аніж Україна.

Також найбільше тих, хто бачить закордон більш бажаним для проживання дітей, серед опитаних Сумської, Житомирської, Чернігівської, Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської областей та м. Києва.

Читати дослідження повністю: ДЕ ХОЧУТЬ ЖИТИ УКРАЇНЦІ?

Джерело: Соціологічна група «Рейтинг».


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я