750 пацієнтів ЗПТ на сході України вимушені були припинити лікування через військові дії

Ситуація із забезпеченням впровадження комплексних заходів профілактики та лікування ВІЛ, туберкульозу та гепатитів на сході України, де ведуться бойові дії, продовжує залишатись напруженою. Завдяки ...

750 пацієнтів ЗПТ на сході України вимушені були припинити лікування через військові дії
750 пацієнтів ЗПТ на сході України вимушені були припинити лікування через військові дії

Ситуація із забезпеченням впровадження комплексних заходів профілактики та лікування ВІЛ, туберкульозу та гепатитів на сході України, де ведуться бойові дії, продовжує залишатись напруженою. Завдяки налагодженій роботі Альянсу-Україна та міжнародних гуманітарних організацій, зокрема WFP і WHO, вже вдруге на тимчасово окуповані території було доставлено витратні матеріали для проектів з профілактики.

Cитуація з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС/ЗПТ у Донецькій та Луганській областях (станом на 4.06.2015)

Разом з тим проблема з постачанням препаратів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) так і залишилася невирішеною, що привело до того, що з червня 2015 року остання програма ЗПТ на неконтрольованій території Луганської області припинила свою роботу!

Всього майже 750 пацієнтів ЗПТ на сході України вимушені були припинити лікування через військові дії, бюрократичні режимні обмеження та відсутність дозволу Уряду України щодо сприяння у гуманітарних поставках відповідних лікарських засобів на неконтрольовану територію.

Заборона владою «ДНР» з 2 червня діяльності іноземних недержавних організацій може вкрай негативно вплинути на налагоджену за останні місяці координацію заходів з підтримки цивільного населення та обсяги гуманітарної допомоги, що надходить на неконтрольовану територію.

Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ)

31 травня була остаточно припинена ЗПТ метадоном на базі Стахановської обласної психіатричної лікарні – останньому сайті, що залишався працювати на неконтрольованій території Луганської області.

Раніше представники «ЛНР» не раз заявляли про свої наміри закрити програми ЗПТ, що й було зроблено, незважаючи на наявні невеликі залишки препарату, які було вирішено знищити. Таким чином, 19 пацієнтів, що отримували у Стаханові лікування, втратили цю можливість. Частина з них планують переїзд на контрольовану територію області, де на існуючих двох сайтах у Лисичанську і Сєвєродонецьку, відповідно до нового наказу Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, збільшена кількість планових місць на сайтах ЗПТ.

На неконтрольованій території Донецької області продовжують функціонувати 3 сайти ЗПТ (Донецьк, Макіївка та Горлівка), але пацієнти отримують препарат у значно зниженому середньодобовому дозуванні 27 мг (для порівняння – середньодобова доза на контрольованих територіях становить близько 70 мг). Фактично, пацієнтам, надається вже не ЗПТ, а проводиться довготривала детоксикація зі зниженням дозувань препаратів.

Через режимні та нормативні обмеження, впроваджені Урядом України у зоні АТО у грудні 2014 року, питання доставки наркотичних препаратів ЗПТ до Донецької та Луганської областей залишається невирішеним через відсутність відповідного дозвільного рішення Уряду України. З початку бойових дій близько 750 пацієнтів у цих областях вимушені були припинити лікування, переважно саме через відсутність необхідних лікарських препаратів. Запаси бупренорфіну на неконтрольованій Урядом території остаточно вичерпалися ще у лютому.

Гуманітарний проект Альянсу-Україна з підтримки пацієнтів ЗПТ – переселенців з Криму та сходу України

31 травня завершилося фінансування проекту підтримки пацієнтів ЗПТ-переселенців з боку Групи Помпіду Ради Європи за кошти Королівства Норвегія, завдяки якому підтримку змогли отримати 85 пацієнтів у 6 містах України (з них 31 з Донецької області, 47 – з Луганської, 7 – з Криму). Однак, базуючись на позитивних результатах даної гуманітарної ініціативи та виходячи з подальшого погіршення ситуації з доступом до ЗПТ на Донбасі, проект продовжує свою діяльність – відтепер фінансову підтримку пацієнтам ЗПТ, які переселились на контрольовану територію, надаватиме Глобальний фонд.

На початку травня 2015 року за підтримки Альянсу Україна відбувся перший візит на неконтрольовану територію представників ініціативної групи Європейської мережі людей, які вживають наркотики (ENPUD). В результаті були документально зафіксовані вищевказані проблеми з вкрай обмеженою доступністю ЗПТ у Донецьку, негативні наслідки припинення ЗПТ у Луганську (зокрема, колишні пацієнти стверджують що декілька пацієнтів, які залишилися без терапію, покінчили життя самогубством), вдалося отримати відео свідчення двох десятків пацієнтів, які будуть оприлюднені найближчим часом.

Повністю звіт читайте за посиланням.

Джерело : Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення