77% респондентів в Україні вважають питання гендерної рівності важливим для них – дослідження

81% жінок та 73% чоловіків в Україні вважають, що рівність чоловіків і жінок є важливим питанням для них. Ці та інші результати «Національного опитування з питань рівності між чоловіками та жінками в ...

ASS5908-825x400
77% респондентів в Україні вважають питання гендерної рівності важливим для них – дослідження

81% жінок та 73% чоловіків в Україні вважають, що рівність чоловіків і жінок є важливим питанням для них. Ці та інші результати «Національного опитування з питань рівності між чоловіками та жінками в Україні», проведеного Національним Демократичним Інститутом в Україні на замовлення Офісу віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, були представлені під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «Ми сьогодні вже зовсім інакше ставимося до гендерної рівності, до рівності між чоловіками та жінками. Це є показником як демократичності, так і зрілості суспільства, а також і можливим показником того, що ми нарешті усвідомлюємо додану вартість в економічному розвитку саме залучення жінок», – відзначила Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Опитування виявило критерії того, що саме жінки та чоловіки сприймають як виклики для них, яких не розуміє протилежна стать. Згідно результатів опитування, жінки вважають, що чоловіки не розуміють їх проблем, пов’язаних з вихованням дітей, домашньою роботою та емоційним обслуговуванням близьких та членів родини. Чоловіки ж вважають, що жінки не розуміють таких викликів для них, як бути годувальником сім’ї та проблем на роботі.

Згідно з результатами дослідження, 49% українців вважають, що чоловіки і жінки мають бути однаково залучені до професійної діяльності. Також 61% респондентів прагнуть збалансованого залучення чоловіків і жінок до політичного життя. Щодо сімейного життя українців, 71% респондентів відповіли, що вони хочуть бути рівноцінно залучені, але тільки 40% вважає, що зараз обидві статі рівноцінно залучені до сімейного життя. На питання щодо того, наскільки важливою для чоловіків є участь у вихованні дітей, 73% респондентів  відмітили, що це є важливим питанням, причому відповіді чоловіків та жінок на це питання практично співпадають. «Це розвінчує міф, що рівність важлива тільки для жінок, насправді вона важлива для всього суспільства», – сказала Мері О’Хейген, старша директорка Національного Демократичного Інституту в Україні.

У дослідженні були представлені і дані, які свідчать про обізнаність респондентів щодо проблем домашнього насильства та сексуальних домагань. Так, чверть опитаних заявили, що вони знають особисто когось, хто зазнав домашнього насильства, а 61% опитаних вважають, що жертви мають повідомляти про випадки насильства. Щодо сексуальних домагань, то 13% респондентів відповіли, що вони знають особисто жертв домагань і 65% вважає, що жертви мають повідомляти про випадки насильства. В той же час опитування показало, що тільки 22% жертв домашнього насильства та 19% жертв сексуальних домагань насправді повідомляють про такі випадки.

З повною версією дослідження можна ознайомитись за посиланням.

Віце-прем’єр-міністр також наголосила, що вперше в історії незалежної України гендерні питання були визнані пріоритетними в Програмі дій Уряду на 2018 рік. «Ми прийняли цього року і Державну програму забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок до 2021 року, і оновили на два наступні роки Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», і вперше прийняли Національний план дій до 2021 року з виконання рекомендацій, викладених в заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, коментуючи ці та інші зусилля уряду для боротьби з гендерною дискримінацією.

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я