А що там по Дорожніх картах реформ на Харківщині?

Чугуївська правозахисна група разом з 4 місцевими коаліціями/командами неурядових організацій та громадських активістів з Печенізького, Куп’янського, Дворічанського та Великобурлуцького районів ...

Додано:
omelichkin

Реформи
А що там по Дорожніх картах реформ на Харківщині?

Чугуївська правозахисна група разом з 4 місцевими коаліціями/командами неурядових організацій та громадських активістів з Печенізького, Куп’янського, Дворічанського та Великобурлуцького районів Харківської області вийшли на фінальну пряму і вже готові презентувати Дорожні карти реформ та розпочинати етап їх реалізації.

А тепер давайте розберемося про що ж іде мова? Що за коаліції та що за Дорожні карти реформ на Харківщині створюються?

В рамках проєкту «Зміни в громаді починаються з тебе» Чугуївською правозахисною групою було відібрано чотири партнери, а саме смт Печеніги (Печенізький район,) Великобурлуцька ОТГ (Великобурлуцький район), смт Дворічна (Дворічанський район), місто Куп’янськ, з котрими на початку 2020 року розпочалася робота щодо активізації взаємодії мешканців з владою шляхом коаліціонування та формування дорожніх карт реформ населених пунктів. Розпочалося робота з формування команд в складі активних мешканців, організації громадянського суспільства, посадових осіб органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад. Після чого команди проходили відповідні тренінгові курси по комунікаціям, адвокаційним кампаніям та заходам по виявленню місцевих проблем для формування конкретних кроків Дорожніх карт реформ.

Що таке дорожня карта реформ? ДКР — це документ із переліком конкретних завдань/пропозицій щодо розвитку громад у різних сферах, таких як освіта, спорт, культура, енергозбереження, екологія,  молодіжна політика, прозорість влади та інші. Дорожня карта формується на основі аналізу проблем/потреб громади та має досить чіткі завдання в більшості випадків, які можна реалізувати без значних фінансових ресурсів, а лише об’єднавши спільні зусилля активістів, місцевої влади та бізнесу.

Із досвіду 18 коаліцій Реанімаційного пакету Реформ в складі котрих 83 громадських організацій по всій Україні, що розробка «ДКР» – локальних планів/завдань та їх реалізація має значний місцевий соціальний ефект та дозволяє вийти на новий «рівень» в комунікаціях між громадськістю та владою. На Харківщині протягом протягом 2018-2020 років Реформаторська коаліція Чугуївщини, реалізує Дорожню карту реформ Чугуївщини 2018-2020 рр. та має значні досягнення. Саме тому команда Чугуївської коаліції розпочала проєкт щодо мережування подібних коаліцій в області заради покращення комунікацій та реалізації реформ на місцях.

І саме тому метою проекту є залучення громадян до участі у формуванні та адвокатуванні порядку денного реформ у чотирьох  населених пунктах Харківської області шляхом сприяння об’єднанню зусиль місцевих стейкхолдерів, активізації мешканців громад, налагодження взаємодії мешканці-громадськість-влада шляхом коаліціонування  та формування дорожніх карт реформ населених пунктів

На початку весни цього року 4 команди на Харківщині презентували перші варіанти Дорожніх карт реформ, котрі були обговорені, проаналізовані та доопрацьовані із врахуванням всіх особливостей кожної команди. Всі плани заходів готові до фінального обговорення, завтердження та початку реалізації.

Що ж планують команди робити в рамках своїх ДКР?

  • Великобурлуцька ОТГ: команда запланувала по декілька завдань в кожній із 9-ти обраних сфер життя громади, а саме планують створити молодіжну раду, запровадити моніторинг використання бюджетних коштів, розширити програму поводження з ТПВ, запровадити ряд інструментів демократії та залучення мешканців до прийняття рішень таких як бюджет участі, електронні петиції, «відкрите місто». Також увагу приділили розвитку спортивного та культурного життя у громаді, підвищенню прозорості якості надання освітніх послуг. Не забули і про енергозбереження та запланували приєднання до європейської ініціативи Угода Мерів – Схід та інформаційну кампанію щодо використання енергозберігаючих лампочок та світильників.
  • смт Печеніги: 14 завдань було напрацьовано в рамках 10 сфер життя, деякі із них це створення наукового учнівського клубу, створення шкільної служби порозуміння, організація турнірів з гирьового спорту, відновлення популярного етнофестивалю «Печенізьке поле», створення служби з питань охорони громадського порядку та популяризація туристичної привабливості Печеніжчини. Особливу увагу приділили екології та благоустрою та передбачили проведення інформаційної кампанії щодо важливості підписання договорів на вивіз ТПВ, благоустрій місць масового відпочинку, заснування огляд-конкурсу з благоустрою тощо.
  • Дворічанський район: Дорожня карта Дворічанщини включає завдання, що стосуються розвитку сільського зеленого туризму, створення публічно-творчого простору на базі бібліотеки, облаштування паркової зони в селищі Дворічна, створення спортивного центру громади та підвищити діалог населення з поліцією задля покращення безпеки громади.
  • Місто Куп’янськ: план заходів команди зосереджений на роботі з дітьми та молоддю з інвалідністю, а саме залучення їх до занять з різних видів художньої творчості, літературного, музичного та театрального мистецтв через проведення фестивалів відповідного характеру. Також команда приділяє увагу щодо залучення осіб з інвалідністю всіх нозологій до занять фізичною культурою, спортом та планують проводити роботу щодо створення центру реабілітації.      

Довідка: Проєкт «Зміни в громаді починаються з тебе»  реалізується Чугуївською правозахисною групою в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я