Адресна допомога для покриття витрат на проживання переселенцям. Нові уточнення

Порядок надання переселенцям адресної допомоги для покриття витрат на проживання вкотре уточнено. 23 жовтня 2015 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 07 жовтня ...

завантаження (3)
Адресна допомога для покриття витрат на проживання переселенцям. Нові уточнення

Порядок надання переселенцям адресної допомоги для покриття витрат на проживання вкотре уточнено.

23 жовтня 2015 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 07 жовтня 2015 р. № 810 – нею внесено чергову зміну до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого урядовою постановою від 1 жовтня 2014 р. № 505.

Відповідно до чинної редакції Порядку, внутрішньо переміщені особи, що звертаються за адресною допомогою, мають зазначати у заяві, що подається до місцевого органу соціального захисту, дані про наявність у будь-кого з членів сім’ї у власності житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення. Наявність такого житлового приміщення у власності ВПО та членів їх сімей відповідно до п. 6 Порядку є підставою для відмови у наданні адресної допомоги.

Водночас у заяві до місцевого органу соціального захисту надалі не потрібно вказувати дані про наявність у володінні членів сім’ї транспортних засобів (механізмів), оскільки ця обставина не враховується при призначенні адресної допомоги.

Новоприйнята постанова усуває неузгодженості у тексті Порядку, що виникли після внесення до нього змін згідно з постановою КМУ від 26.08.2015 р. № 636.

З практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Нові виклики в правовій підтримці та захисті прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

 

Джерело – Правовий ПростірХерсонський обласний Фонд милосердя та здоров`я

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Завдяки скринінгу — 37 людей дізналися про ТБ і розпочали лікування: перші результати в 2025 році проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз»

GIZ запускає трирічну програму підтримки «STEP IN 2 EU / EU4Business» для підсилення українського бізнесу на шляху до ЄС

Увага до екології, стану доріг, інфраструктури та акцент на молодь — суспільні пріоритети Калуської громади

Перші кроки в підприємництво для молоді: вийшов безоплатний онлайн-курс STUDBIZ

Як впливати на зміст рішень влади щодо відновлення та розвитку громад на Миколаївщині

У Києві відбулося обговорення результатів двох досліджень щодо системи організації публічної влади