Адвокатура: відверті коментарі учасників професійного обговорення у Львові

Асоціація правників України (АПУ) спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» 14 квітня 2016 року у Львові провела чергове професійне обговорення проекту Закону України «Про ...

Додано:
uba

АПУ - Львів
Адвокатура: відверті коментарі учасників професійного обговорення у Львові

Асоціація правників України (АПУ) спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» 14 квітня 2016 року у Львові провела чергове професійне обговорення проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», розробленого у межах Ради з питань судової реформи.

На відкритті заходу до учасників дискусії звернувся Андрій Костін, адвокат, заступник Голови Ради адвокатів Одеської області.  Він акцентував увагу на важливості обговорення, адже наразі відбувається збір пропозицій та зауважень, які мають бути враховані при розробці фінального варіанту документу.

У свою чергу, Сергій Матвіїв, член Ради адвокатів Львівської області, Голова Відділення АПУ в Львівській області, керуючий партнер АО «Матвіїв і партнери» закликав колег бути активними та долучатися до процесу, адже думка професійної спільноти має бути вирішальною при розробці профільних документів.

Презентуючи основні положення проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Денис Бугай, Президент АПУ, член робочої групи з реформування адвокатури при Раді з питань судової реформи при Президентові України, навів позитивні зміни, які пропонуються проектом, а також положення, які потребують доопрацювання.

Учасники круглого столу мали нагоду висловити свою думку з ключових розділів проекту, зокрема, професійні права та гарантії адвокатів, вступ та доступ до професії адвоката, виключне право на представництво в судах, підходи до організації адвокатського самоврядування, а також очікувані зміни у дисциплінарній відповідальності адвокатів.

Європейський досвід правового регулювання адвокатури та організації адвокатського самоврядування представили експерти Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції Україні» Ритіс Йокубаускас та Оксана Цимбрівська. «Дуже важливо приділити увагу всім елементам запропонованої концепції виключного права на представництво в судах, а особливо так званій моделі «адвоката – державного службовця». Остання не базується на жодному європейському досвіді, тому варто замислитися чи варто Україні експериментувати з даного питання», – переконана Оксана Цимбрівська.

У свою чергу, Ритіс Йокубаускас зазначив: «Необхідно піти далі у розвитку положень закону, що регулюють статус помічника адвоката. Зокрема, європейська практика передбачає можливість притягнення помічника адвоката до дисциплінарної відповідальності. Такий підхід варто і запровадити і в Україні, зрозуміло, передбачивши окрему систему дисциплінарних санкцій, які могли б застосовуватись до помічників».

«Якщо ми кажемо що треба мати магістерську освіту, то це треба для того, щоб стажуватись та стати адвокатом, але, для того, щоб бути помічником адвоката, отримати якийсь досвід, звички, усе, що потрібно для того, щоб в подальшому розвивати свою юридичну діяльність, думаю, бакалавра достатньо», – висловився адвокат Ігор Фомін, керуючий партнер Fomin&Partners з приводу кваліфікації помічника адвоката.

«На попередніх заходах питання дисциплінарної відповідальності більше турбували членів дисциплінарних органів. Однак, іншим адвокатам необхідно не менш прискіпливо аналізувати пропозиції змін й до цього розділу закону», – зазначив Микита Нуралін, член Ради Відділення АПУ у м. Києві, адвокат VB PARTNERS.

«Думаю, що в результаті реформи адвокатури, яка відбулася, ми отримали не стільки посилення гарантій діяльності адвоката та підвищення його статусу, а скоріше «міністерство адвокатури». Наше завдання зараз мало би бути, на мою скромну думку: робота у напрямку посилення гарантій і статусу адвоката з одночасною дебюрократизацією нашої самоврядної організації», – висловив свою думку Андрій Гринчук, адвокат, керуючий партнер АО «Юридична фірма «Гринчук та партнери».

До обговорення також долучилися Володимир Кравчук, член Правління АПУ, суддя ЛОАС, Максим Шевердін, член Правління АПУ, Голова Відділення АПУ в Харківській області, партнер ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери»; Зоя Ярош, Віце-Президент Асоціації адвокатів України, керуючий партнер АК «Маршаллєр і партнери»; Валерія Коломієць, керівник Львівського обласного відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу»; Андрій Вишневський, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України; Сергій Удовиченко, адвокат, член ВКДКА від Рівненської області та інші.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Понад чотири тисячі жителів громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» взяли участь у Днях бюджету

Відбулись дві навчальні майстерні-практикуми в рамках проєкту проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад»

Стартувала освітньо-профорієнтаційна програма «Update: Південь»

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Тренінг в медіабазі: Психологиня розповіла журналістам про види когнітивних спотворень та їхній вплив