АHALAR-fest: досвід, який ми візьмемо з собою у 2017 рік (відео)

Підбиваючи підсумки 2016 року, важко не сказати про одну з наймасштабніших зустрічей лідерів громад з усієї України  АHALAR-fest: “Сила досвіду громади”, яка відбулась  у Чернігові 17–20 листопада ...

Додано:
Wika Solonitsyna

ахалар
АHALAR-fest: досвід, який ми візьмемо з собою у 2017 рік (відео)

Підбиваючи підсумки 2016 року, важко не сказати про одну з наймасштабніших зустрічей лідерів громад з усієї України  АHALAR-fest: “Сила досвіду громади”, яка відбулась  у Чернігові 17–20 листопада 2016 року. Більше 100  випускників з 6 сезонів програми Центру АХАЛАР „Територія розвитку” та міжнародні експерти з 7  країн  протягом 4-ох днів активно обговорювали теми розвитку локальної демократії, децентралізації і роботи з конфліктами.

Центр АХАЛАР   організував цей захід з метою створення інтерактивного майданчика: протягом чотирьох днів активісти брали участь у численних майстер-класах, корисних презентаціях, креативних майстернях, інтерактивних сесіях, практичних кейсах. Фінальним акордом заходу стала підсумкова сесія у форматі відкритого простору. Присутні мали змогу обговорити ресурси, ідеї та методи роботи, які вони готові застосовувати для спільної роботи у неформальній мережі активістів “Добродел”. Було запропонувано до обговорення 15 проблемних тем. Остатній день продемонстрував, що учасники готові генерувати ідеї та об”єднуватися для вирішення цих проблем, а також довели свою спроможність активізації та розвитку місцевих громад. Як результат, на фестивалі започатковано 9 нових спільних проектів та обговорений план про подальші дії щодо їх реалізації.  Далі буде…

Цей фільм повертає нас до заходу, щоб ще раз пригадати,  зробити висновки та узяти в 2017 рік знання та досвід, яким поділився кожен з учасників заходу.

АHALAR-fest реалізовано за фінансової підтримки SlovakAid, Вишеградського Фонду, Фонду ім. Ч.С. Мотта та Рact (USAID). 

Партнер проекту – PDCS (Партнери демократичних перетворень Словаччини)

Будь-які зміни треба починати з себе

Пам’ятаю, як один мій колега-експерт з Польщі сказав, дивлячись на прекрасне приміщення в Криму, де ми проводили семінари:  “Будинок – це тільки будинок, не буде людей, він не буде нічого вартий”. Тепер його слова пригадую як пророцтво. Але з іншого боку, це ще раз було підтвердженням того, що будь-які зміни починати треба з людини, а ще краще – з себе.

Програма “Територія розвитку”, в рамках якої відбувався АHALAR-fest: “Сила досвіду громади” в кінці листопада 2016 року, розпочала свій 7 сезон. Через річну, досить непросту програму, протягом 6 років вже пройшло більше 300 активістів з усієї України.  В цьому році вже вчаться ще 40. Програма включає в себе 12-16 інтенсивних семінарських днів та постійна домашня робота над проектом. Зустрічі в Скайпі присвячуються відповідям на питання та аналізуванню зробленого. Також доведеться вчитися проектному менеджменту та звітності, якщо проект дістане дофінансування. Але головна засада, яка озвучується студентам ТР: “В цій програмі ми працюємо з людиною, а менш з проектом. Проект можна переписати, закінчити та розпочати новий. Але якщо людина не має мотивації, не хоче розвиватися та в неї не горять очі – не допоможе ніякий семінар. А якщо допоможе, то не надовго”.  Тому додаткові (але дуже важливі) теми обговорюються на семінарах та коротких перервах, в Скайпі та по телефону, на зустрічах та в листуванні, наступні: наші та спільні цінності, мотивація, конфлікти з собою та іншими, комунікація, довіра до себе, як поважати свободу  іншого та інші. Останні кілька програм протягом року наші, підготовлені для цього спеціально експерти, проводять супровід кожного учасника – такий собі лайф коучінг (Задача лайф-коучінга в тому, щоб  допомогти  людині  реалізувати себе в важливій для нього сфері за допомогою  не проявлених ресурсів та потенціалу, які він не використовує – Вікіпедія).

У цьому фільмі були використані відеоматеріали, які були зроблені Андрієм Паниченком на АHALAR-fest: “Сила досвіду громади” у Чернігові 17–20 листопада 2016 року. Більше 100  випускників програми Центру АХАЛАР „Територія розвитку” та міжнародні експерти із 7  країн  протягом 4-ох днів активно обговорювали теми розвитку локальної демократії, децентралізації і роботи з конфліктами. Крім того, були теми присвячені професійному вигоранню та креативному підходу до праці та в житті. Також відбулась лотерея, яка була зорганізована  учасниками заходу, щоб зібрати кошти на найкращий проект 2017 року. Було зібрано більш 5000 грн.

АHALAR-fest реалізовано за фінансової підтримки SlovakAid, Вишеградського Фонду, Фонду ім. Ч.С. Мотта та Рact (USAID). 

Партнер проекту – PDCS (Партнери демократичних перетворень Словаччини)

Автор: Вікторія Солоніцинапроектний менеджер, лайфкоуч, консультант Центру АХАЛАР


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції

Закарпаття активно підвищує енергетичну стійкість

«Огляд у гінеколога\-ині»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

“Перевідкрити Закарпаття — перевідкрити Україну”: стартував 5-й форум Re:Open Zakarpattia

Де переселенці можуть отримати безоплатну юридичну допомогу? Добірка актуальних ініціатив

Як інноваційні рішення змінюють життя в Підгородненській, Перещепинській, Новоодеській та Казанківській громадах