Активісти ветеранського руху – проти ліквідації Міністерства у справах ветеранів

У рамках дослідження «Залученість ветеранів у громадсько-політичне життя» ГО Студена провела глибинні інтерв’ю з експертами та лідерами ветеранської спільноти. Всього опитали 20 експертів та 21 ...

Міністерство у справах ветеранів
Активісти ветеранського руху – проти ліквідації Міністерства у справах ветеранів

У рамках дослідження «Залученість ветеранів у громадсько-політичне життя» ГО Студена провела глибинні інтерв’ю з експертами та лідерами ветеранської спільноти. Всього опитали 20 експертів та 21 ветерана. Більшість респондентів та респонденток відзначили, що міністерство потрібне та вони підтримують його політику.

 Попри короткий час існування і обмеженість ресурсів, Міністерство у справах ветеранів має досить позитивні напрацювання. За результатами дослідження, воно тісно співпрацює з ветеранськими організаціями, прагне задовольнити реальні проблеми ветеранів та ветеранок.

 Наразі в Україні немає державної програми медико-психологічної реабілітації військових. Учасники бойових дій недостатньо обізнані з наявними соціальними послугами, які надає держава. Міністерство у справах ветеранів покликане захищати соціальні гарантії воїнів ООС на національному рівні, а зараз його планують розформувати.

Авторка соціологічного дослідження “Залученість ветеранів у громадсько-політичне життя: шлях від військових перемог до особистих”, експертка з глобальної політекономіки та ґендерних студій Анна Квіт поділилася думкою ветеранів щодо діяльності міністерства:

“Учасники та учасниці бойових дій покладають багато надій на Міністерство у справах ветеранів. Очікується, що воно налагодить реінтеграцію ветеранів, координуватиме та забезпечуватиме якісне надання медичних послуг військовим, забезпечить психологічну реабілітацію, працевлаштування, перекваліфікацію та пільги ветеранам війни та їхнім сім’ям. Також учасники російсько-українського конфлікту не задоволені наявною системи підтримки, тому очікують на запуск електронного реєстру. На їхню думку, Міністерство соціальної політики не виконувало це завдання на рівні. Створення онлайн-платформи для ветеранів не було пріоритетним і для суміжних міністерств. Таким чином, учасники збройного конфлікту на Донбасі потребують профільного органу, який займатиметься питанням їхньої підтримки. Таким органом наразі є Міністерство у справах ветеранів. Для того щоб надавати достатньо якісну підтримку ветеранам та ветеранкам, його потрібно підтримати, а не ліквідувати”.

Катерина Приймак, ветеранка, активістка жіночого ветеранського руху закликає зберегти Міністерство у справах ветеранів, тому що інші державні структури стали надто завантаженими через особливості співпраці з учасниками російсько-української війни:

«Його існування необхідне, бо ветерани – велика частина суспільства, яка потребує особливого захисту. Не зайвим буде розгрузити Міністерство оборони та Міністерство соцполітики».

Ветеран, засновник «Pizza Veterano», один із засновників ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО Деснянського району» Леонід Остальцев наголосив на тому, що голова Міністерства у справах ветеранів Ірина Фріз допомагає військовим відстоювати свої права на реалізацію ідей:

«Вона підтримує ветеранські проекти, бізнеси. Я знаю, що Ірина робить хлопцям і дівчатам рекламу. Остання історія з «Книжкового арсеналу» тому доказ. Міністр зустрілася з адміністрацією «Мистецького арсеналу», коли нам відмовили ставити окремий стенд з ветеранською літературою. Вона домовилася, щоб на заході був не стенд, а окреме невеличке містечко ветеранських публікацій із величезною військовою палаткою. Ну, тобто вплив є, це працює».

Координаторка проекту «За ветеранів до влади» і заступниця голови ГО «Студена» Оксана Іванців вважає, що одним із найважливіших завдань Міністерства у справах ветеранів повинно бути створення онлайн-платформи «Е-ветеран»:

«Ця інституція була дуже потрібна і це великий успіх, що її нарешті створили. Я знаю, що вони реалізують багато хороших проектів. Зокрема, створили на базі міністерства електронну систему «Е-ветеран», яка буде містити абсолютно всі дані про реабілітацію кожного ветерана, ті послуги, якими він користувався, те, чого йому наразі бракує». «Ці дані будуть корисними для аналізу та розвитку у сфері надання послуг ветеранам. Важливим є і те, що до роботи міністерства долучаються учасники бойових дій. Таким чином вони можуть допомагати своїм побратимам і посестрам», - додає активістка.

Нагадаємо, що у липні на прес-конференції «Залученість ветеранів у громадсько-політичне життя» ГО Студена представила оновлений ресурс «Без броні» для пошуку ініціатив та можливостей для ветеранів. Це єдина електронна база перевірених центрів допомоги учасникам АТО/ООС. Проект покликаний на соціалізацію та адаптацію ветеранів, їхнє успішне повернення до мирного життя.

 

Ця новина була представлена ГО «Студена» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проведення цього дослідження стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукції є винятковою відповідальністю ГО «Студена» та не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я