Активізація екологічного драйвера адаптації ВПО у Хмельницькому
20 червня у Хмельницькому відбувся підсумковий круглий стіл «Еко-Форум: локація Хмельниччина» у рамках проекту «Еко-адаптація ВПО, які перебувають в місцях компактного проживання в приймаючих ...
Додано:
lekotan
20 червня у Хмельницькому відбувся підсумковий круглий стіл «Еко-Форум: локація Хмельниччина» у рамках проекту «Еко-адаптація ВПО, які перебувають в місцях компактного проживання в приймаючих громадах на Хмельниччині».
До нього ВПО з Хмельниччини більше півроку розвивали свої навички еко-адаптації у сортуванні побутового сміття, прокачували свої знання у галузі охорони природи, налагоджували корисні різнорівневі комунікації у середині громад на Хмельниччині. Проєкт охопив декілька територій на Хмельниччині, зокрема обласний центр та Антонінську територіальну громаду.
Головним провайдером на місцевому рівні та організатором заходу став Луганський обласний осередок ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».
Її керівниця, Тетяна Кіріллова, під час відкриття заходу ознайомила присутніх зі змістом проекту, його пріоритетними завданнями та результатами практичного втілення у приймаючих громадах. Вона подякувала партнерам проєкту – представникам офісу «Розумне довкілля. Хмельницький», Гуфі-центру за активну участь та підтримку. В заході взяли участь учасники еко-ініціатив, які висловили свою думку, задавали питання. Особливу увагу приділили еко-освіті серед діток та молоді.
Основною рушійною силою реалізації проектів виступили новомістяни з Луганщини та інших областей, де зараз йдуть бойові дії. Тетяна Назарова, родом з Луганщини, зазначила, що завдяки цьому проекту у сприйнятті ВПО та їхніх дітей відбулось змішення акцентів. Тепер, за її словами, активність, спрямована на захист довкілля сприймається не як дошкульне примушення, а як свідома діяльність відповідальних громадян, спрямована на захист навколишнього природного середовища.
У питанні подальшої реалізації подібних проектів дуже важлива колаборація з іншими громадськими об’єднаннями та органами місцевого самоврядування.
Тому, до слова запрошувались Галина Семеніхіна, провідна фахівчиня з екологічної освіти регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» у Донецькій області та Іван Підопригора, керівник офісу «Розумне довкілля. Хмельницький».
За результатами роботи учасники погодились продовжувати та розширювати співпрацю у сфері дбайливого та раціонального ставлення до природи із залученням більш широкого кола учасників та партнерів.
Захід проведено ЛО ВГО АССН в рамках проєкту «Еко-адаптація ВПО, які перебувають в місцях компактного проживання в приймаючих громадах на Хмельниччині», який виконується в межах ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в України, що здійснюється міжнародним фондом «Відродження», за фінансової підтримки Швеції.