Американський досвід для тернопільських громад

У Тернополі пройшов тренінг для керівництва об’єднаних громад із залучення ресурсів у рамках проекту “Ефективний розвиток об’єднаних громад”. Протягом двох днів учасники розглянули такі теми, як ...

Додано:
taras.koctenko

1111
Американський досвід для тернопільських громад

У Тернополі пройшов тренінг для керівництва об’єднаних громад із залучення ресурсів у рамках проекту “Ефективний розвиток об’єднаних громад”.

Протягом двох днів учасники розглянули такі теми, як співпраця з державним фондом регіонального розвитку, міжнародними фондами і організаціями технічної допомоги, ознайомились з досвідом роботи громад Сполучених Штатів Америки та можливостями використання новітніх технологій в управлінні громадою.333

Розпочалось навчання з тренінгу Ірини Бурої, заступника начальника управління економічної стратегії та прогнозування Тернопільської ОДА. Пані Ірина детально розповіла про особливості співпраці з державним фондом регіонального розвитку та аспекти, на які варто звернути особливу увагу при підготовці проектів.

Продовжила тему співпраці громад з фондами та організаціями Мері Фасано, експерт з економічного розвитку громад, волонтер Корпусу Миру, яка розповіла про американський досвід такої співпраці. “Важливо не лише шукати зовнішні ресурси для розвитку громади. Також потрібно пам’ятати про розвиток власної справи для бізнесменів, які вже працюють на території ваших громад” – акцентувала Мері Фасано.444

Закінчила перший освітній день Катерина Бігняк виконавчий директор MagneticOne Municipal Technologies, яка розповіла про застосування новітніх інформаційні технології для ефективного управління громадою.

Спілкуючись з керівництвом громад ми часто чули про потребу у знаннях, які допоможуть їм ефективно залучати ресурси. Сьогоднішній тренінг є відповіддю на дану проблему. Окрім того ми вирішили оглянути досвід країн, які вже пройшли цей шлях і мають чим поділитись” – коментує керівник проекту та громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Максим Черкашин.

Протягом другого дня учасники вчились писати власні проекти та шукати донорські організації, які б могли їх підтримати. Тренер та експерт з багаторічним досвідом Олександр Волошинський, голова Товариства “Зелений хрест” презентував карту донорів України, які пі555дтримують проекти громад та розповів про особливості їх роботи. Також учасники спробували написати та презентувати власні проекти.

Тренінг дуже сподобався, багато чого дізналася нового. Всі теми спікерів були цікавими, але найбільше сподобались – Олександр Волошинський про «Розроблення проектів розвитку та залучення зовнішнього фінансування для їх реалізації» та Катерина Бігняк «Інформаційні технології для вашого міста». Теми корисні і звичайно використаються у роботі. Дякую “Центру розвитку громад” за чудово проведені 2 дні. Дійсно було цікаво і кожен мав можливість висловити свою думку, свою ідею.” – коментує актуальність тренінгу Олександра Якимчук, представниця Шумської громади.

Проект “Ефективний розвиток об’єднаних громад” реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Тернопіським регіональним відділенням “Асоціації міст України” за підтримки National Endowment for Democracy.

2222


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я