Amnesty International Ukraine провели тренінг з прав людини

3-4 червня в місті Київ пройшов тренінг з прав людини, який відбувся завдяки Amnesty International Ukraine. Були запрошені активісти з різних міст, які цікавляться правами людини. Тренером ...

Додано:
Fodor Rudenko

1
Amnesty International Ukraine провели тренінг з прав людини

3-4 червня в місті Київ пройшов тренінг з прав людини, який відбувся завдяки Amnesty International Ukraine. Були запрошені активісти з різних міст, які цікавляться правами людини.

Тренером Сольдаду Ковалісіді було звернуто увагу і розглянуто особливості та відмінності традиційно технічного тренінгу та інтерсекціонального, на якому відносини будуються «від серця до серця».

Були зачеплені теми про актуальну ситуацію в Криму, права ЛГБТІ, права секс-робітниць/ків, Стамбульську Конвенцію, яка є найбільш поширеною міжнародною угодою, предметом якої є боротьба з насильством стосовно жінок та домашнім насильством. Вона була прийнята 7 квітня 2011 року Комітетом міністрів Ради Європи, і з 11 травня 2011 стала відкритою для підписання урядами країн. До речі, асоціації з ввезенням транспортних засобів пов’язані, не з цією Конвенцією, а з іншої, про яку більш відомо автомобілістам. Якщо уряд України приймає її, він зобов’язується запровадити комплекс заходів щодо протидії усім формам насильства стосовно жінок та домашнього насильства.

Розгляд тем передбачав достатню осмисленість, делікатність, щоб «прожити» певні проблеми, знаходити можливу загальну мову з тими, до кого доводиться певна тема. Були створені умови, щоб змусити слухачів замислитись над означеними темами, над негативним ставленням у суспільстві до ЛҐБТІК-людей, байдужим ставленням до порушення їхніх прав.

У структуру спілкування були включені для перегляду відео сюжети ініціативи «Відверті», спрямованої на захист ЛҐБТІК-спільноти та з метою руйнації стереотипів, про людей, які відчувають по-іншому, але права людини мають такі, які визначені в Конституції України, а не так як лунає думка, «різні люди, різні права».

Загалом права людини – це історії людей, які частково були нагадані для запам’ятовування та застосування в своїх проектах, щоб розвивати питання «тихої адвокації», плавно вкраплюючи в процесі подальшого спілкування, співробітництва і пізнання. Це дозволить розвивати цінності та горизонтальний принцип роботи Amnesty International Ukraine, і замислюватись над тим, що ЛҐБТІК – це не стільки про секс, скільки про захист прав людини, а Конвенція стосується не лише якихось там чужих жінок, а попередь всього наших громадянок України, що знаходяться поруч з чоловіками, яким не приємно, якщо їх жінки будуть відчувати себе боляче від наших «хвороб» суспільства.

Фьодор Руденко


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я