Amnesty International закликає забезпечити безпеку викраденим у Криму журналістам

Прихильники та активісти Amnesty International у всьому світі розпочали писати листи на захист журналістів, яких викрали та тримали у полоні невідомі озброєні чоловіки поблизу Криму. Щонайменше ...

Amnesty
Amnesty International закликає забезпечити безпеку викраденим у Криму журналістам

Прихильники та активісти Amnesty International у всьому світі розпочали писати листи на захист журналістів, яких викрали та тримали у полоні невідомі озброєні чоловіки поблизу Криму.

Щонайменше п’ятеро осіб зникли безвісти після того, як їх затримали кілька озброєних чоловіків біля військового контрольно-пропускного пункту в Армянську, в 3 км від кордону з Кримським півостровом. Їх звільнили після двох днів проведених полоні, але їм все ще може загрожувати викрадення та переслідування.

“Викрадення журналістів, які висвітлюють події під час конфлікту в Криму, ставить під загрозу свободу вираження в країні. Цей кричущий випадок викликає багато запитань у громадськості. У наших зверненнях ми вимагаємо відповіді на них”, – сказала Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.

“Ми вже бачили до якого суспільного обурення можуть призвести затримки у розслідувані резонансних справ, тому необхідно якнайшвидше розпочати розслідування факту викрадення та застосування нелюдського та принижуючого гідність поводження. Компетентні органи також мають докласти всіх можливих зусиль, щоб забезпечити безпеку постраждалим”

9 березня фотограф Олесь Кромпляс, журналістка Олена Максименко та їх водій Євген Рахно зникли після того, як їх зупинили на контрольно-пропускному пункті, який за повідомленнями знаходився під контролем співробітників кримського спецпідрозділу “Беркут” та озброєних людей у цивільному та масках без будь-яких розпізнавальних знаків.

Озброєні чоловіки, які називали себе представниками “кримської самооборони”, мали при собі вогнепальну зброю та ножі. Колега затриманих, журналіст Олексій Бик, знаходився в іншому транспортному засобі разом з братом, який прописаний у Криму.

Олексій Бик повідомив Amnesty International, що він також бачив двох жінок зі зв’язаними руками, які стояли на колінах перед своєю машиною. Жінки плакали, а біля них лежали купа одягу, документи та ноутбуки. Олексій Бик стверджує, що він чув, як озброєні чоловіки погрожували їм. Пізніше жінок ідентифікували за номерним знаком їхнього автомобіля. Ними виявились Олександра Рязанцева таКатерина Бутко. Обидві дівчини були представницями “АвтоМайдану”, а Катерина Бутко мала при собі посвідчення журналіста. О четвертій годині вечора Олексію Бику та його братові дозволили проїхати на півострів, оскільки брат проживав у Криму. Коли за 30 хвилин вони повернулися, автомобіль їх колег та озброєні люди зникли. Однак, Олексій Бик розповів, що він бачив двох жінок на колінах із зв’язаними руками неподалік, перед військовим наметом. Олексій Бик і його брат одразу ж після того, як залишили місце події, зв’язались із українськими ЗМІ.

Написати листа он-лайн

Довідка:
Акції термінової допомоги (Urgent Actions) оголошуються задля допомоги жертвам порушень прав людини та вимагають оперативних дій якомога більшої кількості людей. Вони були розроблені як засіб швидкого реагування за умов, коли страта, тортури та «зникнення» найбільш вірогідні. Невідкладні заходи застосуються щодо затриманих або ув’язнених, які потребують медичної допомоги, якщо їх катують або якщо умови утримання під вартою загрожують їх життю. Акції поширюються серед офісів організації у всьому світі, які в свою чергу поширюють їх серед активістів та прихильників Amnesty International. Детальніше

Джерело : Amnesty International Ukraine


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення