Англомовна Вікіпедія сягла 5 мільйонів статей
Після майже п’ятнадцяти років надання світові спільних вільних знань, 1 листопада 2015 року англомовна Вікіпедія перетнула позначку у 5 мільйонів статей. Ювілейною статтею стала Persoonia terminalis ...
Додано:
Громадський Простір
Після майже п’ятнадцяти років надання світові спільних вільних знань, 1 листопада 2015 року англомовна Вікіпедія перетнула позначку у 5 мільйонів статей.
Ювілейною статтею стала Persoonia terminalis про чагарник родини Proteaceae, що характерний для східної Австралії. Статтю створив Кас Лібер, редактор з Австралії, що здійснив уже понад 140 тисяч редагувань і створив в англійській Вікіпедії майже 1500 статей. На запитання про те, що робить Вікіпедію особливою, він відповів, що у переповненому інформацією світі «Вікіпедія дає можливість побачити сенс у хаосі». Більше того, вона слугує «важливим мостом між інформацією для звичайних людей та детальною науковою інформацією для ентузіастів та професіоналів», даючи знання неймовірній кількості читачів.
Незважаючи на те, що досягнуто таку віху, англомовна Вікіпедія все ще є незавершеною працею, і це підкреслює спільнота у своїй заяві щодо п’яти мільйонів статей. Наразі чимало статей англійської Вікіпедії короткі і містять лише основну інформацію, а найбільш розкритими є теми, що стосуються західного, зокрема англофонного світу і це — системне упередження. Один волонтер робить оцінку, що загальна кількість статей, потрібна, щоб розкрити усю суму знань — це щонайменше 100 мільйонів.
Тим часом Вікіпедія українською мовою також наближається до ювілею. Зараз у ній 597 742 статті, її редагують 291 706 зареєстрованих користувачів, з них активні (здійснили хоча б одне редагування впродовж останніх 30 днів) — 2278. Ювілейні стотисячні статті: Гойтосир, Список країн за видобутком вугілля, Шумейко-Роман Олена Олександрівна, Міяма, Електронний газ (500-тисячна, створена 12 травня 2014 року).
Серед топ-35 найпопулярніших сайтів світу лише Вікіпедія є веб-сайтом неприбуткової організації. Загальний розмір Вікіпедії вражає – майже 30 терабайтів. Оцінюється, що статті Вікіпедії використовують щонайменше 18 мільйонів посилань і містять сумарно понад 2,5 мільярди слів. Це найбільш використовуваний у світі довідник, який переглядають півмільярда разів щодня. Вікіпедія є найдовшою енциклопедією в історії людства, перевершуючи навіть енциклопедію Юнле 1408 року, що мала 22 937 розділів і займала 40 м3 простору.
Для довідки.