Антикорупційний Лікбез пройшов в Менській громаді на Чернігівщині
Мешканці Менської громади стали активними учасниками Антикорупційного Лікбезу, який провела ГО «Центр Доброчин» 11 липня 2020 року в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому ...
Додано:
Nataliya Drozd
Мешканці Менської громади стали активними учасниками Антикорупційного Лікбезу, який провела ГО «Центр Доброчин» 11 липня 2020 року в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди.
Багато хто з власного досвіду знає про хабарництво, протекціонізм і побори. Але хто насмілюється відкрито говорити про них? Як правило, розмови про корупцію не виходять за межі вузького «домашнього» кола. Проблема і досі перебуває в тіні. Але замовчування не розв’язує проблеми, а лише ускладнює її.
Саме тому метою заходу стало формування антикорупційної свідомості жителів громади та надання знань щодо шляхів запобігання корупції.
Антикорупційний Лікбез це:
- Це відкритий майданчик для діалогу у популярному відкритому місці громади.
- Це можливість висловити власну думку та бути почутим.
- Це можливість познайомитись із цікавими людьми та знайти однодумців.
Практичні виступи експертів як боротися з корупцією та досягти успіху без хабарів зацікавили багато осіб, адже майже кожен із нас стикається з проявами корупції і не завжди знає як їм протидіяти. Десятки мешканців отримали інформаційні буклети «Як протидіяти корупції для «чайників». Покроковий алгоритм», футболки, блокноти та ручки з яскравим написом «Громада без корупції!»
Антикорупційна вікторина на знання існуючих антикорупційних інструментів викликала неабияку цікавість серед учасників та водночас продемонструвала, що більшість мешканців не зовсім володіють інформацією в цій сфері.
Формат проведення заходу дав можливість учасникам не тільки ознайомитись із покроковим алгоритмом як протидіяти корупції, а й спільно обговорити питання шляхів просвіти суспільства. Адже для результативної боротьби з корупцією потрібні не лише політична воля та бажання кожного, але і якісна освіта.
Загалом захід відбувся у дружній атмосфері. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними від проведеної роботи та вмотивованими до свідомої участі в антикорупційної діяльності.
Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.
*Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).