Антисуботник хотіли? Або всім сміття!

«Агов, активісти! Скільки можна прибирати на толоках? Хто хоче розкидувати сміття разом з нами?», - під таким гаслом у Маріїнському парку 2 червня зустрічаються кияни. "Рубрика" запитала у ...

Додано:
Рубрика

суботник
Антисуботник хотіли? Або всім сміття!

«Агов, активісти! Скільки можна прибирати на толоках? Хто хоче розкидувати сміття разом з нами?», – під таким гаслом у Маріїнському парку 2 червня зустрічаються кияни. “Рубрика” запитала у організаторів, як справа дійшла до такого не-формату.

Чуючи слово «Київ», про що людина думає в першу чергу? Столиця України, історичний центр, місце розміщення промисловості та торгівлі, місто архітектурних пам’яток і неймовірних ландшафтів – думок може бути безліч, і лише деякі з них будуть сповнені співчуття та бажання щось змінити.

ЧЕРЕЗ ЩО ЗБИРАЄМОСЯ?

Наразі Київ потерпає від багатьох екологічних проблем, включаючи забруднення повітря, водних та земельних ресурсів, однак те, що кожен може побачити неозброїним оком – сміття, переповнююче всі райони столиці. Згідно статистичних даних, кожен мешканець міста щорічно продукує приблизно 300 кілограм сміття. Тобто, майже 900 тисяч тон з усього населення Києва, і лише 10% відсотків потрапляє на переробку. «Сотні тисяч людей щоденно смітять в несанкціонованих місцях, – стверджує голова громадської екологічної організації «Друге життя» Сергій Волков. – Інфраструктура для утилізації та переробки всього цього поки що знаходиться на початковому етапі. Були якісь локальні проекти, але вони не вирішували проблему на системному рівні. Для налагодження системи потрібні кошти, а вони можуть з’явитися тільки за допомогою нового підходу».

ЧОМУ ЧАС СМІТИТИ?

Зазвичай активісти та організації намагаються впливати на громадськість та органи міського самоврядування шляхом прибирання міста, підписання петицій, висунення законопроектів з питань екології, проте який в цьому сенс, якщо уявлення переважної частини населення про роботу комунальних організацій та усвідомлення городянами власних дій не змінюється.

«Ми втомились прибирати. Прибираємо кожного року по декілька разів, але ми не можемо робити це постійно», – говорить голова ГО «Друге життя», пропонуючи «Антисуботник» як можливий засіб впливу на мешканців та контролюючі органи Києва. «Головна ідея акції – шанобливе ставлення до комунальних служб. Робота складна, вони не завжди встигають прибирати. Більшість людей смітить з розрахунку, мовляв, я плачу податки – за мною приберуть. Для вирішення цих труднощів ми власне й запропонували Антисуботник. Ми демонстративно вийдемо і будемо смітити, поводитися так, як це роблять багато людей. Подивимося, як будуть реагувати контролюючі органи. Звісно, ми попередимо комунальні служби і потім все приберемо!», – розповів організатор.

На яку реакцію розраховувати, як з боку перехожих, так і з боку міського самоврядування, та чи посприяє акція якимсь нововведенням, з впевненістю сказати ніхто не може, проте починати з чогось необхідно. Якщо тобі давно хотілося приєднатись до еко-руху – приходь 2 червня об 11:00 в Маріїнський парк і візьми участь у оригінальному флешмобі.

Джерело: Рубрика


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення