«Асоціація завжди прийде на допомогу», – стартував регіональний тиждень Асоціації ОТГ у Полтавській області
31 травня стартував Регіональний тиждень Всеукраїнської Асоціації ОТГ у Полтавській області. Особливою урочистістю стало підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю - Полтавське регіональне ...
Додано:
vaotg
![Заквввон](https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2021/05/Заквввон-1024x535.png)
31 травня стартував Регіональний тиждень Всеукраїнської Асоціації ОТГ у Полтавській області. Особливою урочистістю стало підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю – Полтавське регіональне відділення Асоціації підписали відповідний важливий документ із Полтавською обласною радою та Полтавською обласною державною адміністрацією.
«Кожен з нас зробив вагомий внесок у розвиток своїх територіальних громад. Підписанням Меморандуму ми зможемо дещо внормувати наші відносини з обласною радою та адміністрацією. Сподіваюся, що сьогоднішня зустріч та підписання Меморандуму допоможе розвивати громади та разом вирішувати проблемні питання», – Олександр Тутка, голова регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації ОТГ.
Зміцнення громад Україні, як дієвої системи місцевого самоврядування на прикладі розвинених європейських країн, є одною з стратегічних цілей Всеукраїнської Асоціації ОТГ. Протягом 2020 року навчально-консультативними послугами платформ ВАОТГ по актуальним питанням місцевого самоврядування скористалися більш ніж 4000 представників громад всіх областей Україні.
«Один із пріоритетів діяльності обласної влади – налагодження дієвої співпраці з громадами, тісна комунікація й підтримка для вирішення актуальних питань. Меморандум потрібен не для статистики, не для «галочки», а для того, щоб внормувати нашу з співпрацю, яка відбувається фактично кожного дня. Маємо чимало напрямків для спільної роботи. Краще за представників громад на місцях ніхто не знає, як правильно чинити для розвитку ваших громад», – Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА.
У Стратегії Всеукраїнської Асоціації ОТГ зазначено, що для ефективного розвитку і захисту інтересів громад Україні, надзвичайно важливим є формування консолідованої спільноти місцевого самоврядування на основі діалогу і обміну досвідом.
«Полтавщина – сьома область в Україні, де Асоціація проводить трьохстороннє підписання Меморандуму про взаємодію. Мета Меморандуму — це налагодження в перехідний період реформування взаємодії не лише у фінансовій сфері, але й забезпечення громад кадрами. Асоціація для громад є інструментом для вирішення нагальних питань. Ваші фахівці мають знати, що Асоціація завжди прийде на допомогу», – Валентина Полтавець, виконавча директорка Всеукраїнської Асоціації ОТГ.
«Регіональний тиждень» – спеціальна програма заходів адресної підтримки громад окремого регіону у наступних напрямках:
- Розвитку системного партнерства громад Полтавської області з регіональною владою (ОДА і ОВ), її секторальними підрозділами задля сталому соціально-економічному розвитку всього регіону в цілому;
- Отримання громадами Полтавської області змістовних навчально-консультативних послуг від експертів платформ ВАОТГ по всім актуальним питанням громад у сферах управління ОМС ОТГ (кадрових питань, адміністративних послуг, земельних питаннях, фінанси, освіта, ЖКГ, економічного і сільського розвитку і інші);
- Запровадження системи збору і розповсюдження корисних практик громад Полтавської області на регіональному і національному рівнях
- Привертання уваги і подальше реагування до специфічних викликів громад Полтавської області на регіональному і національному рівнях;
- Допомога громадам Полтавської області у створенні дієвої регіональної команди в структурі ВАОТГ.