Бахмацька громада на Чернігівщині розпочала роботу над Статутом
Експерти громадської організації Центр «Доброчин» провели інформаційну зустріч про переваги прийняття Статуту в Бахмацькій громаді 14 липня 2023 року.Навіть наявність Статуту в громаді не гарантує ...
Додано:
Nataliya Drozd
Експерти громадської організації Центр «Доброчин» провели інформаційну зустріч про переваги прийняття Статуту в Бахмацькій громаді 14 липня 2023 року.
Навіть наявність Статуту в громаді не гарантує його використання чи розуміння положень, бо часто вони приймаються для галочки. Тому важливим є сам процес його розробки чи зміни та просвітницька діяльність. «Якісний та відповідальний підхід до прописування норм із залученням громадян дасть можливість напрацювати якісний документ для користування ним в подальшому» – зазначила Наталія Дрозд, керівник ГО «Центр Доброчин».
Розробка чи зміна Статуту – це унікальний для кожної громади процес. До нього мають бути максимально включені різни сторони – активна громадськість, жителі, молодь, ВПО, ветерани, бізнес та інші. Адже саме їм користуватись його нормами. Важливим є і питання популяризації норм статуту, в тому числі через їх обговорення на етапі ухвалення та після цього процесу.
Експерт ГО «Центр Доброчин» Олександр Підгорний зауважив, що локальна демократія дозволяє розробити правила прийняття рішень в громаді, мінімізуючи загрози неврахування думки жителів». Наша організація працює над розробкою процедур участі та закріпленням їх у локальних нормативно-правових актах: статутах територіальних громад, положеннях і порядках, що регламентують процедури їх використання.
Під час зустрічі також обговорювали частину норм Законопроекту «Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування» №7283, який прийнято за основу 12.01.2023.
Наступним кроком будуть засідання робочої групи та круглі столи для напрацювання і обговорення пропозицій щодо Статуту громади. Статут має стати документом, який сприяє розвитку громади.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».
#ЄвроВідродження #ПрямуємоРазом #Доброчин