Бакототерапія та «Cталеві магнолії»: на Хмельниччині реалізують соціально-орієнтовані проєкти

Психологічна реабілітація ветеранів та ветеранок, національно-патріотичне виховання молоді, допомога жінкам-переселенкам і дружинам військових у працевлаштуванні та відкритті власної справи — ці ...

Додано:
Oksana Stelmakh

2fc3299539a1ff4998776c68a62789fa
Бакототерапія та «Cталеві магнолії»: на Хмельниччині реалізують соціально-орієнтовані проєкти

Психологічна реабілітація ветеранів та ветеранок, національно-патріотичне виховання молоді, допомога жінкам-переселенкам і дружинам військових у працевлаштуванні та відкритті власної справи — ці проєкти за підтримки U-LEAD впроваджують в Староушицькій та Шепетівській громадах.

У березні на Хмельниччині стартували два соціально-важливі проєкти, в рамках яких реалізують заходи з реабілітації військових, патріотичного виховання молоді та створюють Центр підприємництва та психологічної стійкості «Сталеві магнолії».

 

Бакототерапія у Староушицькій громаді

Проєкт «Ветерани та молодь: разом до майбутнього» на території Староушицької громади реалізує ХОМГО «Територія». В рамках ініціативи реалізується комплекс реабілітаційних заходів для військових та ветеранів — бакототерапія, та цикл національно-патріотичних заходів для молоді громад Хмельницької області.

Бакототерапія — це безкоштовна п’ятиденна програма для ветеранів/ок та військових, яка включатиме в себе прогулянки та екскурсії по лісах Подільських Товтр та схилах Дністровського каньйону, культурне та гастрономічне дослідження регіону, арт-терапію, плавання в Дністрі на сапах і багато інших активностей для психологічної реабілітації.

За словами керівниці проєкту Аліни Олійник, ініціатива виникла у відповідь на виклики воєнного часу:

«Війна виснажує кожного, але найтяжче військовим, які без перестану боронять Україну вже більше двох років повномасштабної війни, а дехто з 2014 року. Також, наразі є проблема з міграцією молоді, яка їде навчатись та працювати закордон. Наша організація має простір Бакота Хаб на схилах Дністровського каньйону, де можна реабілітуватись і навчатись. Активізуємо молодь у національно-патріотичних таборах та використаємо ресурс природи та спокою Бакоти для відновлення ветеранів та військових, які його потребують».

Аліна Олійник повідомила, що фінансування ініціативи повністю взяла на себе програма «U-LEAD з Європою». Гроші виділили на облаштування місця для проведення таборів, а також організацію та підтримку 8 таборів, загалом для 160 осіб.

Наразі організатори займаються підготовкою місця для проведення таборів – облаштовують приміщення з урахуванням більшої доступності та готують програму.

«Ми очікуємо, що завдяки таборам учасники з числа ветеранів та військових підвищать психологічну стійкість та відновлять сили під час бакототерапії. А молодь дізнається більше про історію регіону, збільшиться рівень її національної свідомості, покращиться фізична підготовка. І звичайно стануть більш згуртованими і об’єднаються в мережу однодумців», — розповіла керівниця.

Інформацію про проєкт громадська організація розміщує на сторінці «Бакота Хаб» у Фейсбук. Тут можна знайти розклад таборів для військових та молоді.

 

«Сталеві магнолії» розквітають у Шепетівській громаді

Сформувати імідж «Міста квітів» вирішили у Шепетівській громаді ще у 2022 році. Тоді відновили роботу «зелені бригади», але на всі задуми та ініціативи у комунального підприємства з благоустрою не вистачало грошей. Тому, вирішили створити Центр підприємництва та психологічної стійкості «Сталеві магнолії». Цей проєкт реалізується ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР»» за сприяння Шепетівської міської ради та підтримки «U-LEAD з Європою». 

Повномасштабне вторгнення привело до громади понад 15 тисяч внутрішніх переселенців, з областей де тривають бойові дії та обстріли. З них майже 1400 жінок залишилися в громаді, їм потрібні працевлаштування, професійна перекваліфікація та психологічна реабілітація. Ще однією із категорій, яка потребує реабілітації є родини тих, хто захищає Україну від ворога. У Шепетівській громаді їх понад 5000.

За словами організаторів проєкту, його мета – розвинути підприємницькі навички та забезпечити підтримку психологічної стійкості учасниць Центру “Сталеві магнолії”, підвищити конкурентоспроможність Шепетівського ремонтно-експлуатаційного підприємства через здобуття нових навичок працівницями підприємства.

Впродовж березня-квітня у громаді тривала підготовча робота, а також проводився відбір учасниць та знайомство з ними. Вже у наступних місяцях на базі комунального підприємства запрацюють дві теплиці для квітникарства. Учасниці та організатори проєкту підготують дорожню карту «Місто квітів» для розвитку цієї сфери у Шепетівській громаді до 2030 року.

«За період реалізації проекту 40 жінок з числа ВПО, дружин військовослужбовців та працівниць КП пройдуть комплексне навчання з вирощування квітів та озеленення. Свої знання жінки зможуть використати працюючи у комунальному підприємстві або відкривши власну справу. Також вони пройдуть психологічну реабілітацію, яка підвищить поріг їх стресостійкості», — розповідають у ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР».

Керівник Регіонального офісу U-LEAD у Хмельницькій області Дмитро Василенко розповів:

«Головним завданням U-LEAD є підвищення спроможності місцевого самоврядування, розвиток громад. Одночасно, реагуючи на виклики війни для фінансування було обрано саме такі проєкти з соціальною складовою, які водночас закладають підґрунтя для подальшого розвитку громад у цих сферах. Фактично, вже другий рік на території Староушицької громади викристалізовується напрямок реабілітаційного туризму і в умовах викликів повоєнного відновлення та потенціалу території це може стати драйвером розвитку громади. Так само, проєкт по вирощування квітів на закритих ґрунтах у Шепетівській громаді базується на відновленню попереднього досвіду та сучасних потребах території».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади