Бальцерович і Міклош: Причина економічного спаду – в відсутності та повільному темпі реформ

 Стратегічна група радників з підтримки реформ в Україні під головуванням Лешека Бальцеровича та Івана Міклоша презентувала у Національній Раді реформ дослідження відомого економіста українського ...

2cc262e-3-copy
Бальцерович і Міклош: Причина економічного спаду – в відсутності та повільному темпі реформ

 Стратегічна група радників з підтримки реформ в Україні під головуванням Лешека Бальцеровича та Івана Міклоша презентувала у Національній Раді реформ дослідження відомого економіста українського походження Олега Гаврилишина.

Пізній старт та повільний поступ реформ в Україні за роки незалежності призвів до економічного спаду, зниження соціальних стандартів та вкорінення олігархічного бізнесу, який блокував спроби пришвидшити реформи. Тому головне завдання для Уряду, Парламенту та Президента України – не гайнуючи часу, прискорити економічні реформи, що розпочалися після перемоги Євромайдану у лютому 2014 року. Про це співголова групи Лешек Бальцерович сказав на засіданні Національної Ради реформ 25 травня.

«Досвід Польщі, Словаччини та успішних країн нашого регіону доводить, що економічне зростання, а, значить, і зростання добробуту людей, залежить від швидкого впровадження реформ. На жаль, Україна не використала можливості реформувати систему державного управління та економіку в перші роки незалежності. Хибна економічна політика до 2013 року призвела до економічного спаду в 2014-2015 роках, а військова агресія Росії лише підсилила цей ефект,» – говорить співголова Стратегічної групи радників та представник Президента України в Кабінеті Міністрів Лешек Бальцерович.

Програма економічних реформ, яку представив Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман, встановлює чотири головні цілі для Кабінету Міністрів до 2018 року: макроекономічна стабілізація, вихід на стале економічне зростання, встановлення верховенства права і протидія корупції та підвищення якості державного управління і державних послуг. Серед кроків, які Уряд планує зробити, – реформування системи управління державними фінансами, пенсійна реформа, впровадження адресної системи соціальної підтримки, податкова реформа та реформа адміністрування податків, приватизація та реформа управління держпідприємствами, земельна реформа, пришвидшення дерегуляції, завершення реформи енергетичного сектору та децентралізації.

«На жаль, в Україні побутує думка, що саме реформи є причиною економічних негараздів. Цей міф сприяє поширенню популістичних настроїв і, врешті-решт, заважає проводити реформи. Уряд повинен донести до громадян, що причина економічних труднощів – у відсутності чи повільному темпі реформ протягом всього періоду Незалежності. Тільки швидкі системні реформи призведуть до економічного зростання, як це відбулося в успішних пост-соціалістичних країнах», – прокоментував Іван Міклош, співголова Стратегічної групи радників та радник Прем’єр-Міністра України.

Стратегічна група радників для підтримки реформ в Україні фінансується коштом міжнародних донорів. Очолюють групу архітектори успішних системних реформ Лешек Бальцерович (Польща) та Іван Міклош (Словаччина). Сьогодні група налічує більше десяти іноземних та українських фахівців, серед яких колишній міністр внутрішніх справ Польщі Єжи Міллер, колишній міністр фінансів та народний депутат України Віктор Пинзеник, польський політик українського походження Мирослав Чех, словацький фахівець з публічних фінансів Юрай Ренчко, спеціаліст з верховенства права та судової реформи Люба Бердслі, фахівець із залучення інвестицій Александер Шкурла, директор з досліджень Центру економічної стратегії та професор Антверпенського університету Андрій Бойцун, експерт Реанімаційного Пакету Реформ економіст Павло Кухта, радник Міністра економрозвитку та торгівлі України Ярослав Железняк та фахівець з комунікацій Ярина Ключковська.

З дослідженням Олега Гаврилишина «Україна: уроки минулого і завдання на майбутнє» можна ознайомитися за посиланням

21


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах