У 12-ти новостворених ОТГ Миколаївщини обрали голову та депутатів місцевих рад

 30 червня 2019 року мешканці 12-ти новостворених об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) Миколаївщини обирали голову та своїх депутатів місцевих рад. Важливо, щоб виборці активно та відповідально ...

Додано:
frgn

2-1-1
У 12-ти новостворених ОТГ Миколаївщини обрали голову та депутатів місцевих рад

 30 червня 2019 року мешканці 12-ти новостворених об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) Миколаївщини обирали голову та своїх депутатів місцевих рад. 

Важливо, щоб виборці активно та відповідально проголосували і обрали таких представників, які зможуть скористатися перевагами децентралізації для розвитку своєї громади. Відповідальне голосування дасть шанс новим громадянам скористатися перевагами децентралізації для виживання і розвитку у своїх громадах.

30-червня-перші-вибори-в-ОТГ-1024x1024

Для цього команда експерті ОБСЕ провели 24 зустрічей у Березнегуватської, Вільнозапорізької, Висунської, Горохівської, Калинівської, Лоцкінської, Мигіївської, Новобузької, Нововмар’ївської, Снігурівської, Софіївської та Сухоєланецької громадах.

Учасниками зустрічей стали більше 573 осіб, включаючи кандидатів у депутати/голови ради ОТГ, діючих посадових осіб органів місцевого самоврядування, членів виборчих комісій, місцевих підприємців, керівників установ та активістів. 

Учасники обговорили такі теми:

✅повноваження органів місцевого самоврядування, що обираються на місцевих виборах, та їх відмінність від теперішніх органів місцевого самоврядування, 
✅ механізми прийняття рішень у об’єднаних громадах,
✅ роль старости в ОТГ,
✅відповідальність за порушення законодавства під час агітації, зокрема щодо підкупу та адмінресурсу,
✅ заборона передачі бюлетеня стороннім особам, заборона фото-відеозйомки заповненого бюлетеня,
✅ кримінальна відповідальність за видання бюлетеня без паспорта, підписання чистих протоколів, тощо.

На ділових іграх учасники не тільки сформулювали пакет пріоритетних проблем своїх нових ОТГ, та змоделювали громадські обговорення та діяльність депутатів місцевої ради по їх вирішенню в нових умовах об’єднаної територіальної громади.

Відео ділової гри у Новому Бузі отримали завдяки «ТУТ.ІНФО». Дякуємо Юрію Черемису за організовану   трансляцію цих тренінгів. 

Посилання на відео трансляції проведення тренінгів в Новому Бузі:

https://www.facebook.com/tyt.tv/videos/629044204268674/

https://www.facebook.com/tyt.tv/videos/668130907024778/

https://www.facebook.com/yuriycheremis/videos/2391321460932076/

Зокрема, місцеві еліти усвідомили, що разом доведеться вирішувати успадковані та застарілі проблеми стану шляхів, із водопостачанням та каналізацією, вивозом та переробкою сміття, благоустроєм територій та створенням умов для заходу в громади бізнесу. 

А механізми демократії участі допоможуть мешканцям самим впливати та контролювати не тільки питання ремонту та експлуатації доріг, а й контролювати всі об’єкти спільної інфраструктури, моніторити якість виконання робіт, професійно допомагати місцевій владі здійснювати повноваження.

Підбиваючи підсумки цих зустрічей, можна зазначити, що в країні дійсно відбуваються зміни на краще і це, в першу чергу, видно по тих людях, які проявляють громадянську активність, цікавляться повноваженнями органів місцевого самоврядування в нових умовах, намагаються реалізувати свої ініціативи або через висування в місцеві органи влади, або через створення дорадчих органів. 

Від імені тренерів Координатора проектів ОБСЄ дякуємо керівниками та працівникам місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування за надану допомогу у проведенні цих зустрічей, дякуємо активним мешканцям за участь і цікаві ідеї та бажаємо всім отримати максимум користі від реалізації можливостей в об’єднаних територіальних громадах.

Михайло Золотухін, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», тренер експерт проекту.

Олесандр Дудюк, координатор проекту по Миколаївській області.

Проект «Підтримка належного врядування в місцевих громадах як складової реформи децентралізації» Координатора проектів ОБСЄ в Україні, що виконується у співпраці з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України(Мінрегіон). Проект фінансується Місією Сполучених Штатів Америки до ОБСЄ (U.S. Mission to the OSCE),  Міністерством закордонних справ Королівства Норвегії, Федеративної Республіки Німеччина та Литовської Республіки.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання