Безпека громадян на Черкащині не цікавить Обласну владу?

Такий висновок зроблено після проведення круглого столу у Черкаській обласній державній адміністрації 17 листопада 2017 року.Що цікаво це вже 2-й круглий стіл, який організовує Черкаський ...

23659521_1994369617487423_7518532460033738622_n
Безпека громадян на Черкащині не цікавить Обласну владу?

Такий висновок зроблено після проведення круглого столу у Черкаській обласній державній адміністрації 17 листопада 2017 року.

Що цікаво це вже 2-й круглий стіл, який організовує Черкаський правозахисний центр з Головним управління національної поліції у Черкаській області з питань безпеки та взаємодії органів влади, громадськості та поліції.

На жоден з круглих столів представники обласної влади не з’явилась, посилаючись на свою зайнятість.

Попри зазначені дії обласної влади на круглий стіл зібралися організації учасників АТО, представники головного управління Національної поліції у Черкаській області разом з керівником головного управління Валерієм Лютим та правозахисники. 

Головною темою круглого сталу було питання налагодження взаємодії між представниками громадськості, поліції та органів влади у напрямку підвищення рівня безпеки на місцевому рівні, використовуючи національний та міжнародний досвід. 

Про можливі форми співпраці та взаємодії розповіла експерт Української Гельсінської спілки з прав людини Наталія Козаренко. Зокрема йшла мова про діючі проекти Community Policing:

  • «Шериф» у Херсонській області;
  • Самбірськй проект на території Львівської області; 
  • Створення муніципальної поліції;
  • Міжнародні форми співпраці громади та правоохоронних органів.

Запровадження даних проектів можливо при фінансуванні зі сторони органів місцевої влади, які з невідомих причин не виявляють зацікавленості у запровадження даних форм співпраці.

23755448_1994369717487413_7854254276521977883_n
Попри відсутність бажання вирішувати ці питання органами влади на круглому столі було досягнуто домовленості між Черкаським правозахисним центром, організаціями спілок учасників АТО та Головним управлінням Національної поліції у запровадженні пілотних проектів на території області та спільних діях з підвищення рівня безпеки на території Черкаської області.

Довідкова інформація: Метою проекту, який реалізується Черкаським правозахисним центром разом з БФ «Фонд милосердя та здоров’я» є проведення аналізу стану запровадження реформи правоохоронних органів у Черкаській та Херсонській областях та започаткування форм співпраці між громадою, поліцією та органами місцевого самоврядування. Необхідність у реалізації проекту є виникла враховуючи відсутність взаємодії між поліцією, громадою та органами місцевого самоврядування, що призвело до зниження рівня безпеки у населених пунктах Черкаської області.
Черкаський правозахисний центр активізує роботу у даному напрямку запроваджуючи дієві моделі співпраці між сторонами на території Черкаської області.

Проект «Посилення спроможності громад Черкаської та Херсонської областей впливати на роботу поліції з метою імплементації та прискорення реформи правоохоронної системи» реалізується за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в рамках програми «Матра».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я