Безпека, укриття та наслідки обстрілів: як херсонці оцінюють ситуацію в місті

Запрошуємо ознайомитися з результатами дослідження щодо безпеки, укриттів та наслідків обстрілів у нашому місті яке проведено  Фондом громади міста Херсон "Захист"  на базі онлайн-панелі мешканців ...

Додано:
Tetiana Shkodivska

pexels-photo-590022
Безпека, укриття та наслідки обстрілів: як херсонці оцінюють ситуацію в місті

Запрошуємо ознайомитися з результатами дослідження щодо безпеки, укриттів та наслідків обстрілів у нашому місті яке проведено  Фондом громади міста Херсон “Захист”  на базі онлайн-панелі мешканців Херсонської міської громади старше за 18 років – як тих, хто залишився в Херсоні, так і тих, хто виїхав з міста після 24 лютого 2022 року, користувачів інтернету.

Безпека 25.09
Основні висновки:

  • Постійні обстріли Херсона військами рф призвели до значних матеріальних та людських втрат. Лише 8% херсонців зазначили, що вони не постраждали внаслідок ворожих обстрілів. Найбільш помітною є шкода, що завдана житлу та майну: у третини (35%) херсонців пошкоджено квартиру чи власний будинок, 27% зазначали, що пошкоджено їх багатоквартирний будинок, ще у 23% було пошкоджено майно (автівка, господарські споруди, комунікації, дачі тощо).
  • Значна шкода також завдана здоров’ю херсонців: 35% засвідчує, що в їх родинах є люди, які почали страждати на психічні розлади, у 3% в родині є поранені. Але найстрашніше, що через обстріли міста гинуть люди. Під час опитування 2% херсонців засвідчили, що в їх родинах є загиблі.
  • Брак укриттів, значна їх віддаленість від місця проживання, їхня необлаштованість залишаються серйозною проблемою у місті. Тільки 10% містян мають поруч з місцем проживання облаштоване бомбосховище. Підвали та мобільні укриття залишаються найбільш доступними місцями схову. Причому щоб потрапити до них, часто треба подолати значну відстань, і не факт, що укриття буде відкрите.
  • З тих чи інших причин, половина херсонців взагалі не користується укриттями під час тривог та обстрілів. Інші здебільшого користуються правилом двох стін, а також підвалами та мобільними укриттями.
  • Щодо потенційної можливості надання першої домедичної допомоги під час поранення, то тут варто зауважити, що херсонці скоріше не готові надати її за необхідності, через то, що більшість (59%) знає лише теоретично, що треба робити у таких випадках, а 32% взагалі не знає, що робити. Майже половина жителів міста не має необхідних засобів для надання такої допомоги.
  • В той самий час 68% опитаних херсонців, що зараз знаходяться у місті, повідомили, що вони зацікавлені у тому, щоб навчитися надавати першу домедичну допомогу пораненим: 36% готові навчатись наживо, в 32% — дистанційно, в онлайн-форматі.

Повний текст дослідження 

 

Дослідження проведено БО «Фонд громади міста Херсон «Захист» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст продукту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом з обов’язковим посиланням на джерело.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади